• Montreal

May 13, 2017 in Canada ⋅ ⛅ 18 °C

Megérkeztem. A KLM még mindig nem a kedvenc légitársaságom. Utána fogok nézni mekkora helye van az embernek a turistaosztályon, mert gyanítom, hogy kevesebb, mint a Turkish Airlines-nál. Leidy várt a reptéren, ahogy megbeszéltük. Rögtön belecsaptunk a lényeges témákba és úgy beszélgettünk, mint két régi barát. Kos ő is, nem véletlen a szimpátia... Montreál belvárosában laknak, egy nagyon szép három szintes lakásban, kertkapcsolattal. Az első este otthon maradtunk, sushit rendeltünk, jót beszèlgettünk. Xavier is nagyon kedves volt, érezhető nosztalgia fogta el gyökerei iránt... Másnap, szombaton igazából egész nap sétáltunk a belvárosban, vásároltunk, ettünk jókat. A város nem ragadott magával annyira, bár mindenképpen érdekes látványt nyújtott a régi és új házak egyvelege. Nem éreztem nyomasztóan nagynak sem, viszont megtudtam, hogy a Cirque de Soleil oda való. Este kérésemre meglátogattunk egy jazz éttermet, ami leginkább az Old Mans Pubra emlékeztetett. Nem volt rossz, de annyira jó sem, így az előadás félidejében eljöttünk. Éreztem azért a jet lag-t, hamar rámtört az álmosság.Read more