Milāna

May 1, 2019 in Italy ⋅ ☀️ 22 °C

-Laiks mums Milānā nav daudz, bet no visas ievāktās informācijas vairāk arī nevajag. Pati stacija jau ir milzīga un vienā kadrā izdodas to iemocīt tikai ar platā leņķa kameru.
    -Tālāk raitā solī izmetīsim līkumu pa vietējiem rajoniem un finišēsim pie galvenā objekta- Milānas katedrāles. No sākuma noejam gar kaut kādu interesantu ēku, kura pati ir kā ekosistēma. Ar īstiem kokiem un krūmiem uz fasādēm un terasēm.
    -Ejam uz parku pie Castello Sforzesco. Tur paņemām pauzīti ar aukstu ūdeni un saldējumu. Diena tiešām silta, tāpēc nevar sasteigt ar skriešanu uz priekšu. Pēc mini - piknika tālāk iesim uz katedrāli.
    -Ieejas biļete Duomo Milano ar uzkāpšanu uz jumta maksā 13eur. Tā vēsturiskā un reliģiskā puse mani šeit neuzrunāja tik cik konstruktīvi iespaidīgi masīvās kolonnas un konstrukcijas kopumā (pats esmu būvinženieris tāpēc šad tad gadās, ka vēsturiskās ēkās mani piesaista šādas lietas nevis "pati vēsture"). Uz jumta katrs tornītis izstrādāts kā skulptūra. Turklāt tas viss paveikts pirms vairākiem simtiem gadu. Iespaidīga pacietība un rūpība.
    -Izejam cauri galerijai, kur atrodas visu kruto Gucci un smučī veikali. Pēc tam ejam uz manu dienas lielāko vilšanos Bianchi galveno veikalu, kurš kā izrādās šodien ir slēgts. Man pašam ir Bianchi ražojuma velosipēds un šī ir īpaša velobraucējiem veltīta kafejnīca/veikals. Gribējās atzīmēties. Nu nekas.
    Pa ceļam uz kafejnīcu mamma izmežģīja potīti. Viens vietējais pieskrēja klāt un izsauca pat ātros. Lai arī šķiet, ka to nevajadzēja darīt, bet priekš ka apkārt esoši cilvēki ir tik izpalīdzīgi un atsaucīgi. Ļoti operatīvi tie bija klāt, lai arī mamma līdz tam jau bija atjēgusies. Kamēr ārsti uztaisīja mazo "tehnisko apkopi" man sanāca neliels small-talks ar vienu no dakteriem. Šis pagaišajā vasarā bijis Rīgā un baigi esot paticis!
    - Tagad beidzot tiksim pie kārotajām vēlajām pusdienām un laiks doties uz staciju, kur mums jādodas uz šodienas galamērķi - Veronu. Ēšanu atrisinām pavisam vienkārši - no veikala, kartupeļi un vista parkā uz maliņas. Pēc barības vienību uzņemšanas esam gudrāki un biļetes kompostrējam uzreiz uz perona, lai neatkārtotos Bergamo kļūdas. Šoreiz gan neviens tās nepārbauda.