Tartu

June 23, 2023 in Estonia ⋅ ☁️ 26 °C

Šogad Baltijas čempionāts riteņbraukšanā, kas klasiski norisinās Jāņu brīvdienās man atkrīt, tāpēc jāizdomā alternatīvi plāni. Izskanēja visādi varianti ātrajām mazajam brīvdienu ceļojumam - Varšava, Paņeveža, Klaipēda citas Ziemeļpolijas pilsētas, bet ņemot vērā pieejamo laiku un attālumus paliekam pie jau diezgan sen neīstenota plāna - Tartu.
    No rīta uzreiz bez liekas kavēšanās dodamies uz Igaunijas otro lielāko pilsētu. Jaunajā auto kilometri paskrien nemanot. Naktsmājas rezervējām pašā centrā pie gājēju ielas.
    Atradām auto vietu tieši pie ieejas naktsmājām, tikai kā pēc tam izrādījās Igaunijā šodien arī ir nacionālie svētki - Uzvaras diena un brīvdienās par parkingu nav jāmaksā. Varbūt izdosies atgūt savus 9.7€ kaut kad.
    Dzīvoklis mums mini lofta stilā. Atrodas pašā centrā. Iekārtojušies un nedaudz atpūtušies dosimies meklēt pusdienas/vakariņas uz blakus esošās gājēju ielas Rüütli. Māc nelielas šaubas par to vai šodien kaut kas strādās. Gastronomisko mierinājumu atradām Īru krogā pašā centrālajā laukumā Raekoja plats iepretīm Tartu domes ēkai.
    Iestiprinājušies gar promenādi vēl izmetam nelielu loku ap Emajogi upi, kas met līkumu tieši caur pilsētas centru.
    Vakarā vēl ar pašu atvesto materiālu pasēžam uz mūsu naktsmājas publiskās jumta terases. No tās skats uz blakus esošo Svētā Džona (Googles angliskojums - Džons) baznīcu jeb vietējā mēlē Jaani Kirik.