Doi Suthep chram, kralovska rezidencia

December 18, 2017 in Thailand ⋅ ⛅ 16 °C

Hotel, v ktorom sme ubytovani sa nam podarilo zohnat s asi 70% zlavou a je to citit, ze to nebol len marketingovy tah. Jednak izby a vybavenie (snad okrem problemoveho internetu) su mimo nas cenovy standard a ranajky v cene znamenali, ze sme sa rano kvalitne prezrali vsetkym moznym. To ma za nasledok, ze cele rano striedavo stravime na zachode ;) niekto presne 8x za sebou a potom este 3x v ramci vyletu ;)

Sadame na motorky a vyrazame na nas prvy motorkovy vylet. Hlavne "mala" Danka vyzera na velkom skutriku fakt efektne. Vychadzame na miestnu horu do vysky asi 1000m a stverame sa 300 schodov k jednemu z najposvatnejsich chramov Thajska.
    Je to naozaj pekne, krasne vyrezavane vzory vacsinou farbene do zlata a kedze na kopci, tak s krasnym vyhladom na Chiang Mai. Danka vojde aj dnu foti mnicha, ktoreho doteraz nevie, ci bol vobec zivy, alebo posledne desatrocia travi v nejakom meditacnom stave v inej realite.
    Pozvonime na zvonceky, aby sme mali stastie, Tomco zajde na monk chat (rozhovor s mnichom) a pokeca na zaujimave temy a postupne motorkami prejdeme na dalsiu atrakciu.
    Tou je sidlo krala, ktore sa pouziva pokial pride na navstevu do severneho Thajska, je to taka "chatka" (hotel v thajskom style) spolu roznymi dalsimi ubytovacimi moznostami pre sprievod. Cele je to jeden velky areal, v ktorom sme zabili asi hodinu. Je robeny ako zahrada, t.j. maximum ruzi, vodopadik, jazierko s vypnutou fontanou, zopar obrovskych a uzasne poprepletanych stromov, pri ktorych je Tomcova lipa mladatko a obrie zopar desat metrov vysoke bambusy.