Leon

September 21, 2023 in Spain ⋅ 🌬 17 °C

Prognoza pogody wyglądała bardzo groźnie, miało padać przez pół dnia i temperatura miała gwałtownie spadać. Ale.....znów się udało, mieliśmy deszczu może przez 10 minut a potem tylko coraz zimniej i wietrzniej. Dzień generalnie mało ciekawy, byliśmy już wczoraj można powiedzieć na przedmieściach Leon. Albergue piękna, ale posiłek beznadzieja, wszyscy z obsługi latali bardzo nerwowo z małą tolerancją na odchylenia lub pomyłkę, na szczęście był gin i tonic.
    Rano nie spiesząc się ruszyliśmy w drogę mijając coraz więcej budynków. Podtrzymywała nas na duchu chęć zobaczenia kamienia, który chował dla nas skarb w zeszłym roku no i udało się. Kamień wciąż był , napis trochę wyblakł przez pogodę , skarbu nie było, ale za to wspaniałe wspomnienia.
    Zanim dotarliśmy do postoju na noc zatrzymywaliśmy się w małych barach, ciesząc się winem, kawą, herbatką i rozgrzewając Soberano i delektując pinchos.
    Nie wiem co się jeszcze wydarzy dzisiaj, dopiszemy jak będzie coś ciekawego. Liczymy na wizytę w katedrze katedrę i jej witraże, na razie była zamknięta.
    Dopisuje już dzisiaj bo wczoraj padliśmy. Spotkaliśmy się z AJ, który na nas czekał i pewnie będziemy już podróżować razem. Nowy człowiek, nowe przyzwyczajenia i adaptacje
    Udało się wejść do Katedry. Cud architektoniczny XIII wieku. Gotyk w najpiękniejszym wydaniu. Pomijając misternie ułożone kamienie sprawiające wrażenie lekkości to witraże. Jest ich ponad 1000 metrów kwadratowych. O ciepłych kolorach z sekwencjami religijnymi pięknie dobranymi. Każda pora dnia czy też kąta światła przez nie wpadającym sprawia, że za każdym razem wyglądają inaczej.