Vilamaior

October 6, 2023 in Spain ⋅ ☁️ 11 °C

Przewedrowalismy dzisiaj około 20 km. Jest to ostatnia noc przed wejściem do Santiago. Dochodzimy do celu, ale czy do końca? Myślę, że koniec okazał się bardziej odległy niż się wydawało, ale za to emocje i przemyślenia będą nam towarzyszyć przez długi czas, aż wszystko się ułoży albo nie ułoży w głowie. Na razie nie ma szans aby to wszystko ogarnąć. Poza osobistym zaangażowaniem nie byłoby możliwe aby to dokonać, bez waszego wsparcia i miłości, którą czuliśmy każdego dnia.
    Dotarliśmy do miejsca gdzie od katedry dzieli nas tylko 9 km, także jutro powinniśmy dotrzeć na miejsce około południa.
    W ciągu dzisiejszego dnia dołączyły do nas na trochę Ewa i Julita( Sztokholm) z Polski, także nasza grupa troszkę się powiększyła. Nie było żadnego otwartego kościoła. Nie było też żadnego kamiennego krzyża, tak jakby wszystko już tylko czekało na wejście do Santiago, czyli tam gdzie jest punkt kulminacyjny.
    Pogoda traktuje nas od dłuższego czasu w sposób bardzo łaskawy ( AJ jest 5 raz na Camino Frances I po raz pierwszy w Galicji towarzyszy mu słońce), zapewniając ciepły dzień z lekkim wiaterkiem i cieniem z drzew rosnących wzdłuż drogi.
    To chyba tyle, na razie nie ma szans aby przelać wewnętrzne myśli i przemyślenia w słowa, to chyba przyjdzie później...