Dan 8 - Adios Gran Canaria

August 31, 2018 in Spain ⋅ ☀️ 24 °C

Odhod iz Puerto Rica ob 4 zjutraj, oddaja avta na letališču ob 5 uri, potem pa samo še let v Treviso in do doma. Gran Canaria počitnice so končane in kaj napisati ob vsem skupaj? Bilo je lepo, verjetno smo že malo razvajeni od vseh destinacij, zato smo vsi v en glas soglasni, da je bilo za videt, oddelat in drugič gremo drugam. Žal je tisti, generalni vtis, da tukaj manjka “duše”, pristnosti neke destinacije, ki se ti za vedno vtisne v spomin. Kljub imajo samo 7% davek in da bi načeloma moralo biti ceneje življenje tukaj, sam z izjemo cene goriva, nimam občutka, da so cene bistveno drugačne kot pri nas. Bi rekel, da je celo dražje ponekod in vsekakor ta masovni turizem, ki se ga gredo, ne naredi vtisa name.

Vsepovsod shooping centri, industrija, vse podrejeno temu, da boš ja pojedel tisti steak, ribo, pizzo, vmes ko ne ješ pa še šel v zabaviščne parke z otroci, hodil po shopping centrih in kupoval po navidezno 30-70 % popustih, to pač ni to. Pogrešali smo pristne, domače gostilnice z pravimi tapasi, brez pommes fritesa, normalne cene hrane zunaj, pa tudi stika z ljudmi, domačini v bistvu. Vsepovsod samo turisti, v trgovinah “mala Azija” od Indije do Kitajske, vsepovsod reklame za izlete, parke, nikjer pa pretiranega izpostavljanja “lokalne” kulture, hrane in podobno.

Izlet na Pico de las Nieves je bil krasen, prav tako izlet z delfini in kiti je bil nepozaben, mestece Agüimes je prav tako bilo fino videt, čeprav prazno, kosilo je bilo odlično. Mala popotnica si bo zapomnila tudi jahanje s kamelami, čeprav so ji delfini naredili nepozabno doživetje, ker samo še o delfinih govorimo zadnjih par dni :), bil je lep kratek dopust in naredili smo si ga ne preveč napornega, videli smo kar smo hoteli, trgovine in centre imamo doma tudi, čaka nas še dosti drugih destinacij za odkrit. Gracias in adios Gran Canaria.