Trawangan a Lombok

August 24, 2023 in Indonesia ⋅ ☀️ 30 °C

Vstávali jsme v 8, objednali si snídani, která byla v ceně - omeleta nebo palačinka s banánem. Dneska se budeme dělit - Víťa s Terkou zůstanou relaxovat na Trawanganu, Pavel, Adam a já jsme si koupili 3denní trek na sopku Rinjani na Lomboku.
    Po snídani šel Adam s Terkou do kavárny pracovat, ostatní na pláž.
    Po obědě jsme si půjčili 3 kola a jeli objet ostrov. To byly plečky! Rezavý řetěz bylo to nejmenší. Pavel měl prázdné kolo, týpek mu ho nafouknul, pak mu málem upadla šlapka, nešlo přeřazovat ... Omylem jsme zajeli do vnitrozemí a Víťu uvařili, tak se vrátil. Odjížďka ostrova se nám moc líbila. Víťa na to bude mít dost času později, až budeme na treku.
    Trekaři měli sraz v přístavišti v 15.30 s chlapíkem z agentury. Předtím jsme si zabalili a vysprchovali ve Víťovém apartmánu. Na Lombok jsme jeli public boat, s námi jeli jen místňáci a jeden párek turistů. Na Lomboku na nás čekal další týpek, který nás odvezl do Senaru na ubytko. Tak pěkné ubytování jsme tu ještě neměli. Povečeřeli jsme Me goreng a Chicken satai, dezert banánovou palačinka, a pár bintangů. Na trek jsme si půjčili čelovky a Adam ještě bundu. Zítra nebudeme muset vstávat tak brzo, odjíždí se v 8.