Utolsó nap és Ben Gurion

November 19, 2022 in Israel ⋅ ☀️ 25 °C

Elérkezett az utolsó nap is. Már reggel elszokorodott a csapat hogy haza kell ma menni, de hát ez van, ilyen a nyaralás. Egyszer csak vége lesz.

Mint ha az idő is akart volna még egy utolsó D-vitamin csomagot adni, nagyjából magyar nyári hőség volt egész nap.

Nagy tervezés nem volt mára, akartunk még a srácoknak egy kis mozgást, játékot, szóval megbeszéltük a családban a többi gyerekes szülővel, hogy irány Savyon, ott van egy jó kis park, vigyünk labdát, takarót, kaját és piknikezzünk együtt.

Ezzel együtt átéltem ma első Izraelben vezetésemet, ugyanis mivel már mi is négyen vagyunk, nem férünk el egyik családdal se egy kocsiba, szóval kaptam egy kocsikulcsot és indulás.

Először reggeliért indultunk, ami rengeteg falafel humusz, burakas, és minden egyéb volt, aztán irány a park. Savyon a környék elit helye, puccos új villákkal, szóval tényleg jó kis park lett ahova mentünk. És szerencsére a játszótér mellett hatalmas füves placc ahol Brúnónak gyorsan megkérdeztük a helyi srácokat hogy beállhat e hozzájuk focizni, és hamar kialakult a nagy focimeccs. Először 4en voltak, 10 perc múlva már vagy 14 gyerek rúgta a bőrt. Szóval jól sikerült a kiruccanás. Utána még egy hatalmas fagyi party, és irány vissza Bnei Atarotba pakolni.

Összeszedni mindent egyszerűbb volt, mint otthon kitalálni mit hozzunk, szóval délután még egy pihenő is belefért.
    Indulás előtt még nagy búcsú mindenkitől, a kutyusoktól többször is, és irány a reptér.

Már idefele is irtam hogy ez nem egy Debrecen Airport, óriási területen van maga a reptér is, a terminálok között konkrétan autópályák vannak csinálva a távolságok és a sok kocsi miatt.
    Mi a Terminal 3-ról indulunk most haza, amit szerencsére a Wizzair elküldött még tegnap, hogy tudjuk. Arról viszont hogy várhatóan 30 perc késés lesz, már csak akkor írtak mikor a reptérre értünk.
    A kiléptetés is többlépcsős mint a belépés volt. Először van egy előzetes csomag check, aztán a csomag feladás, jegy ellenőrzés. Innen átmentünk egy másik emeletre ahol elkezdődött a csomagátvilágítás, utána még 1 útlevél ellenőrzés és már bent is vagyunk.

Mivel akartunk egy kis édességet még hazafele, a srácokat beszabadítottuk a DutyFree shop-ba, ahol már a méretektől is elámultak. Be is vásároltunk rendesen, aztán elsétáltunk a beszállókapuhoz, ahol kis szendvics, kis játszótér, és röpke 1,5 óra el is telt mire végre elkezdődött a boarding.

Most 22:06 van, a 21:00-s gép épp a kifutót keresi szóval órák kérdése és elindulunk 😀😀

Last Check is from Debrecen...