February - April 2017
 • Explore, what other travelers do in:
 • Day62

  היום האחרון בניו זילנד

  April 3, 2017 in New Zealand ⋅ ⛅ 21 °C

  היום היה היום האחרון שלי בניו זילנד. לשמחתי הוא היה יום ממש מוצלח!

  אתמול בערב נפגשתי עם שחר והילה (חברות טובות מהצבא לקוראים שלא מכירים) והיום יצאנו לטייל ביחד. בהתחלה הלכנו למפלים שנקראים kitekite falls ואחרי זה הלכנו לחוף ים ממש יפה שאני לא זוכר איך קוראים לו...בכל מקרה היה יום מלא נוף מדהים כמו שאתם יכולים לראות בתמונות. אח"כ כשחזרתי לאוקלנד גם הלכתי לאכול ראמן במסעדה שקרובה להוסטל שלי שזה היה סיום מצוין ליום.

  מחר בבוקר אני נוסע לשדה תעופה ומתחיל את הדרך לבוסטון! 14 שעות לסן פרנסיסקו ועוד 5 שעות משם לבוסטון. שיהיה בהצלחה.
  Read more

  Hila Prat

  חוף piha. ונראה לי שהתכוונת- החברות הכי מושלמות שלי בעולם 😋

  4/3/17Reply
   
 • Day58

  Auckland

  March 30, 2017 in New Zealand ⋅ ⛅ 21 °C

  ביום שני הגעתי לאוקלנד. אוקלנד היא העיר הגדולה ביותר בניו זילנד (אך לא הבירה) עם כמליון וחצי תושבים. לשם השוואה זה יותר אנשים משגרים בכל האי הדרומי!

  אני פה בעיקר כדי לנסות למכור את האוטו. בינתיים לא הולך מדהים כי זה סוף עונת הטיולים אז כולם מנסים למכור ואף אחד לא רוצה לקנות. לא נורא, במקרה הכי גרוע אמכור לסוחר מכוניות בהפסד וזה עדיין ייצא משמעותית יותר זול מהשכרת רכב לחודשיים.

  החדשות הטובות זה שההוסטל שאני נמצא בו הוא אחד מההוסטלים הטובים שיצא לי להיות בהם. החדר גדול ונוח ואפילו בלי מיטות קומותיים, הסלון ענק, המטבח חדש ומאובזר, יש ווייפיי חינם ואפילו המקלחות יפות ולא צריך להתכופף בהם! ההוסטל גם נמצא בשכונה בשם Ponsonby שזה השכונה ה"מגניבה" של אוקלנד. השכונה נמצאת רבע שעה הליכה ממרכז העיר אבל בשכונה עצמה אין בניינים רבי קומות. כל השכונה מלאה בפאבים ובתי קפה של היפסטרים שלא לדבר על חנויות בגדים יקרות ועוד שלל דברים מצחיקים כאלה. כמובן שהשכונה מאוכלסת ע"י רוב מוחץ של היפסטרים בגילאי 20 עד 35. תכלס מרגיש כמו תל אביב.

  בכל אופן, אני ממשיך לשווק את האוטו במלוא המרץ וביום שלישי בבוקר אני טס חזרה לבוסטון!

  בתמונה - הנוף מההוסטל אל עבר מרכז העיר.
  Read more

 • Day54

  לילה אחרון באוטו

  March 26, 2017 in New Zealand ⋅ ☀️ 21 °C

  היום זה הלילה האחרון שאני ישן באוטו! יצאתי היום בבוקר מהbay of islands והתחלתי את הנסיעה לאוקלנד. כרגע אני בקמפסייט 40 דקות מחוץ לאוקלנד. מחר בבוקר אסע לאוקלנד ואתחיל לפרסם את האוטו שלי ברבאק בתקווה תמכור אותן כמה שיותר מהר ובמחיר סביר.

  הבאסה? יורד גשם אז אני קצת תקוע באוטו ולא יכול לשבת בחוץ יותר מידי. Oh well.
  Read more

 • Day51

  Bay of Islands

  March 23, 2017 in New Zealand ⋅ 🌙 19 °C

  אז מזה כמה ימים אני נמצא באזור שנקרא bay of islands שזה בעצם מפרץ עם מלא איים קטנים בתוכו (מי היה מאמין). אתמול היה אפרורי למדיי אז ניצלתי את היום לכביסה וסידורים. היום לעומת זאת, השמש החליטה לצאת קצת אז עשיתי שייט של 4 שעות במפרץ.

  בשייט מסתובבים בכל המפרץ בין האיים ואפילו עוצרים באחד האיים הגדולים יותר לשעה קלה. הנופים פה משוגעים לגמרי.

  אגב רואים את התמונה עם האי המחורר? עברנו עם הספינה בתוך החור! מגניב!

  זה למעשה האזור האחרון שאני מטייל בו בניו זילנד. ביום ראשון אני יוצא מפה חזרה דרומה לכיוון אוקלנד שם אשאר שבוע בנסיון למכור את האוטו ואז אטוס חזרה לבוסטון! מריחים את הסוף...
  Read more

  Kobi Rubin

  סופר מגניב! מזכיר משחקי מחשב

  3/25/17Reply
   
 • Day49

  בחייאת רבאק

  March 21, 2017 in New Zealand ⋅ ☀️ 19 °C

  למי שלא הספיק לקרוא את כל הפוסטים, באחד הפוסטים הראשונים התלוננתי על זה שהכל פה בנוי לגמדים. בפרט, כמעט בכל ההוסטלים אני צריך להתכופף במקלחת כדי לשטוף את הפנים והראש. היום הגענו לשפל חדש. המקלחת בהוסטל הזה משגעת אותי.

  כפי שרואים בתמונה (המטושטשת למדי) המקלחת בנויה לאנשים נמוכים במיוחד אבל זה לא מה שמשגע אותי. מה שהזוי בעיניי זה ששמו את המדף מעל הטוש! כדי שכולם יסבלו במקלחת הזאת! או שאתה לא מגיע למדף או שאתה חייב להתכופף כדי להתקלח! כי אם לא נוח למישהו אז שלא יהיה נוח לאף אחד!

  חוץ מהתכנון הלקוי, המקלחת היא למעשה משטח אחד גדול עם תעלה בסוף שמחולק עם חוצצים. לצערי זה מאוד מזכיר לי את המקלחות בטירונות או בבהד. שלא כמו המקלחות בטירונות, מאוד נקי פה ואף אחד לא מפציץ מזרחית בפול ווליום מהרמקול המחורבן של הפלאפון שלו, אבל עדיין, לא אידיאלי.

  מה שכן, באחד מתאי השירותים מישהו החליט שזה רעיון מצוין לשים את המתג של האור על התקרה. חוץ מזה שזה מגוחך מעבר לכל ביקורת, אני דיי שמח מזה כי אני מגיע אבל אני לא רואה איך מישהו מתחת ל-1.80מטר מדליק את האור.

  (עוד על המקום שאני נמצא בו כרגע, בפוסט של מחר)
  Read more

  Nir Pereg

  היתה לי דירה כזו בירושלים! גם במטבח וגם במקלחת וגם בשרותים לא יכולתי לעמוד עמידה מלאה.

  3/23/17Reply
  Dan Eldad

  יש סיכוי שבעל הבית היה ניו זילנדי?

  3/23/17Reply
  Nir Pereg

  קשה לי להאמין. אם כן אז הוא הסתיר את זה ממש, אבל ממש טוב.

  3/23/17Reply
  3 more comments
   
 • Day48

  Cape Reinga

  March 20, 2017 in New Zealand ⋅ ☀️ 20 °C

  הגעתי לקצה הצפוני של ניו זילנד! ווהו! אני מרגיש שזה הישג משמעותי.

  יש פה נקודת תצפית מדהימה שאפשר לראות ממנה את המפגש בין האוקיינוס השקט לים הטסמני. איפה שהם נפגשים הגלים שלהם מתנפצים אחד על השני באמצע הים! מגניב!Read more

 • Day47

  Northland

  March 19, 2017 in New Zealand ⋅ ☀️ 20 °C

  אתמול עזבתי את חצי האי קורומנדל והמשכתי בדרכי צפונה. עקפתי את אוקלנד (אליה אחזור עוד כשבוע) והמשכתי הלאה למחוז הצפוני ביותר בניו זילנד בעל השם המתאים ביותר שבכותרת.

  כל המחוז הוא מעין חצי אי ענק שבצד המערבי הים הטסמני (הים שמפריד בין ניו זילנד לאוסטרליה) ובצד המזרחי האוקיינוס השקט. מבחינת נוף רוב המחוז הוא דיי מישורי ועם הרבה שדות של תירס. לא משהו מרגש במיוחד אבל חביב.

  בדרך עצרתי בכל מיני מקומות, ביניהם יער שיש בו המון עצי קאורי. למי שלא זוכר מהפוסטים הקודמים, עצי קאורי הם עצים עצומים שחיים מעל אלף שנה. העץ בתמונה נקרא "אב היער" והוא עץ הקאורי השני בגודלו בניו זילנד.

  עוד משהו מעניין שנתקלתי בו היום: תחנת התנקות לפני יער הקאורים. מסתבר שיש פטרייה שהורגת עצי קאורי ומתפשטת בין העצים בעזרת רגליים של חיות (ובני אדם). לכן, לפני כל מסלול שיש בו עצי קאורי יש תחנות נקיון לנעליים הכוללות גם חומר מחטא. מעניין.

  מחר אני נוסע לנקודה הצפונית ביותר בניו זילנד! זאת נסיעה של 5 שעות ואז עוד שעה בחזרה לקמפסייט הקרוב. שיהיה בהצלחה.

  נ.ב. בדיוק כשסיימתי לכתוב את הפוסט בחור אירי שלידי בקמפסייט התחיל לדבר איתי. "דיברנו" יותר משעה כשבפועל הוא דיבר שעה ברצף ואני הינהנתי כל פעם שהבנתי מילה (שזה היה בערך פעם ב20 מילים (ולרוב המילה הזאת הייתה "פאקינג")). איכשהו למרות שלא הבנתי כמעט כלום ממש נהניתי. בכל מקרה, עוד חוויה לאוסף.
  Read more

 • Day45

  Coromandel

  March 17, 2017 in New Zealand ⋅ ⛅ 33 °C

  ביומיים האחרונים טיילתי בחצי האי קורומנדל. מדובר בחצי אי במרכז האי הצפוני שרובו ג'ונגל אך מוקף בחופים מוזהבים וים שקט.

  לצערי הטיול שרציתי לעשות באזור, שהוא גם הטיול הארוך ביותר והמפורסם ביותר כאן, נסגר. למה הוא נסגר? זוכרים את הסופה המטורפת שהייתה לפני שבוע ותקעה אותי בתוך ההוסטל לכמה ימים? אז מסתבר שמוקד הסופה היה פה בקורומנדל. בעקבות נזקי הסופה וההצפות חלק מהמסלולים, כולל המסלול המדובר, נסגרו עד להודעה חדשה.

  לא נורא. בכל זאת יצא לי לעשות כל מיני טיולים קצרים באזור ולהינות מהנופים.

  אגב, העץ שבאחת התמונות הוא עץ kauri. עצי קאורי הם עצים ענקיים שגדלים לגובה של כ-50 מטרים (!) קוטר של כ-5 מטרים (!!) וחיים עד 1500 שנה (!!!!!!!!). העץ הספציפי הזה רק בן 1200 אז יש לו עוד כמה מאות שנים טובות...
  Read more

 • Day43

  Hobbiton

  March 15, 2017 in New Zealand ⋅ ☀️ 20 °C

  היום הרשיתי לעצמי להיות גיק עד הסוף והלכתי לעשות סיור בהוביטון!

  הוביטון זה בעצם חווה ענקית באי הצפוני שהבמאי של שר הטבעות התאהב בה והקים בתוכה את הוביטון. אחרי שסיימו לצלם את הסרטים הם השאירו את כל הבנייה והפכו את זה לאתר תיירות.

  כמובן שאי אפשר סתם לטייל באתר לבד וצריך לקנות כרטיס לסיור רשמי. בסיור המדריך מספר כל מיני פרטי טריוויה על הסרטים ואיך צילמו אותם. חוץ מזה מסתובבים בין כל הבתים של ההוביטים מהסרטים (כולל כמובן הבית של בילבו) ובסוף מגיעים לפאב של הוביטון "The Green Dragon". בפאב אפילו יש בירות שהם מכינים במקום ואפשר לשתות רק שם.

  אגב בלי קשר לסרטים, מאוד יפה שם. מלא גבעות ירוקות וכבשים בדיוק כמו הסטריאוטיפ הניו-זילנדי.

  בקיצור - יקר? כן. מפוצץ תיירים? ממש. שווה את זה? לגמרי.
  Read more