Canada
Seymour Lake

Hudson bay mountain

August 14, 2022 in Canada ⋅ ⛅ 21 °C

Rakstu atkal par 2 dienām, jo vakar bija īsta pārejas diena starp upes un sauszemes aktivitātēm. Krāmēšanās ilga kādas 3 stundas, kuru laikā Didzis mainīja savas domas, paņēma zilo laivu un aizbrauca tālāk pa Bulkley upi pretī lašiem. Laikam viņš nevarēja vairs izturēt lašu nenoķeršanu un cerēja, ka no okeāna viņam pretī peld kāds rijīgu zivju bars.
      Mēs pārējie mierīgu garu pastaigājām pa Hazeltonas pilsētiņu, kur norisinājās Pionieru jeb pirmatklājēju svētki. Tur bija nedaudz tirgus, nedaudz sporta, un uz koncertu riktējās vietējā rokgrupa. Viss bija diezgan naivi un mīlīgi, pamanījām, ka ielās ir daudz bērnu, vairums no kuriem indiāņu izcelsmes.
      Pašā vakarā stipra lietus pavadībā iestūrējām kempingā, kur pirms naktsmiera saņēmām Didža ziņu ar pievienotu divu lielu lašu foto. Man liekas, ka Viesturam drusku skauž.
      Šorīt lieli sauszemes plāni - uzkāpt Hudson bay kalnā, kur var ielūkoties veca vulkāna krāterī un redzēt tur lagūnu. Skūlijam ilgais un stāvais augšupceļš liekas kā ceturtās kategorijas upe, rūc tas dobji un arī jūtami šūpojas. Kd ceļam gals klāt, ejam tālāk pa akmeņainu taku. Mūsu sauszemes aktivitātei pievienojas arī Raimonds, pats atzīdams, ka staigāšana pa kalniem viņam ir liels retums.
      Pats krāteris atrodas apmēram 1900 metru augstumā, un lagūna ir tiešām jauka. Turpat, tikai nedaudz augstāk atrodas sniega klājums, no kura lagūnā ietek kūstoša sniega barots strautiņš.
      Kamēr tur staigājam, mākoņi izretojas, un plašā ainava sāk pavērties. Nospriezam, ka sauszemes operācija ir izdevusies.
      Šovakar mums plānota atgriešanās pie civilizācijas - vakariņas restorānā un nakts viesnīcā. Kā jau modernos laikos pienākas, jāpaveic visas plānotās augšup- un lejupielādes, kad tiekam pie viesnīcas wifi.
      Vēl interesanti, ka varam izmantot arī viesnīcas laundromātu veļas mazgāšanai, tik vajag iegādāt pulveri un samainīt sīknaudu. Mzgāšana maksā 1,25 Kanādas dolārus, bet žāvēšana tikai dolāru. Rīt staigāsim tīrās drēbēs.

Seymour Lake