Dan 2 - Cancun

April 22, 2018 in Mexico ⋅ ⛅ 29 °C

Dobro jutro, ura je 5 zjutraj tukaj in ne moremo spati :) malo še časovna razlika dela, ampak do jutri bo vse ok. Kaj smo se še naučili včeraj, ne menjati denarja na letališču, USD kupijo za 14 MXN po dolarju, v mestu po 17 MXN po dolarju.

Čakamo na sonce in potem nas čaka raziskovanje Cancuna. Ob 6 smo šli v Oxxo (market kao), je 24 ur odprto, po kavo, vodo, zunaj še kar mrak :) po kavici mali sprehod in potem na zajtrk v hotelu, 12 EUR za 3 osebe, “all you can eat”, dobro, poceni.

Vsesplošna obsedenost s “Soy Luna” nas seveda danes prvo vodi do znaka Cancun :) Peš do avtobusne postaje, ki so praktično povsod, cena je 12 pesotov, kar je cca 60 centov na osebo. 11 km je do tja, praktično na koncu hotelske zone, zraven Playa Delfines, ikonični napis Cancun. Ljudje dejansko stojijo v vrsti, da se slikajo, vendar smo mi napis brez ljudi našli tudi na plaži. Več kot 7 km peščene plaže, resort do resorta, leguani se sprehajajo mirno kar po plaži in pločniku. Sonce je izredno močno, vlage cca 84 %, lepo kuri, ampak je prijetno, ker cel čas piha iz morja. Na koži se bo poznalo zvečer verjetno :)

Ujamemo bus do La Isla, komercialni del hotelske zone Cancuna. Pivica ena tu, tam, malo sprehod, kosilo in še nazaj do “mestne plaže”, turkizna barva, beli pesek...res lepo. Sprehod se po “stripu”, kjer so vsi nočni bari, diskoteke, show bari, mora biti pestro tukaj ponoči. Po aktivem dopoldnevu si punci privoščita jacuzzi kar v hotelu, sredi hotela :) . Cancun je sicer zanimiv, v hotelski zoni je kot v kakem Miamiju, vse prilagojeno za turiste in tudi cene so temu primerno malo višje. Cocktaili so cca 8-9 USD, kar je kar normalna cena, hrana je sicer povsod dobra, jaz sicer bolj čakam bolj pristnost ulic, kot pa Hooters in podobno. Pričakujem, da se bo poraba spustila, ko se bomo premaknili drugam. Tako pač je, pa tudi napitnine so tukaj obveza, ne gre mimo tega, dejansko pričakujejo, čakajo na napitnine in te celo opozorijo na to, da račun ne vsebuje napitnine. Pričakujejo pa nekje med 15-20 % napitnine na račun. Ni to Azija :)

Malo si spočijemo in zvečer še sprehod, nežna večerja in spat. Jutri se odpravljamo baje v raj, Isla Mujeres.