Argostoli - Lixouri

July 31, 2021 in Greece ⋅ ☀️ 32 °C

Danes pa smo bolj ležerni. Napoveduje se vročinski val, tukaj pa že seka 37, baje bo do 46 stopinj celo ?!?! No, dokler je “normalnih” 37, še izkoristimo dneve. In se okoli poldneva odpravimo v glavno mesto Agrostoli. Največje mesto na otoku. Mali ogled centra kar z avtom, ko iščemo parking. Mesto relativno prazno in izkoristimo trenutek in priložnost, ter skočimo kar na trajekt proti drugemu največjemu mestu, Lixouri. Karta za 20 min vožnje za nas tri - 6.50 EUR. Trajekti dejansko vozijo praktično cel dan sem in tja, na pol ure.

Lixouri, odkrito, ne navduši. Mesto prazno, predvidevam zaradi vročine. Pri Café Peró pojemo super in poceni kosilo, potem pa se še malo sprehodimo po praznih in vročih ulicah. Blizu je še ena peščena plaža, marina oziroma pristanišče za jahte in jadrnice in to je to. Predvidevam, da mesto zaživi šele po 16 uri, ko se odprejo vsi lokali. Takrat verjamem, da mora biti pa to čisto druga slika. Trajekt nazaj proti Argostoliju in še kratek sprehod po pregreti “rivi”.

Odločimo se, da danes gremo kar nazaj na “domač” bazen v hotel in bomo več Argostolija obdelali kateri drugi dan. Imamo še čas. Jutri pa izlet proti severu otoka.