Slovenske Konjice - Benetke - Santorini

July 13, 2023 in Greece ⋅ ☀️ 29 °C

Končno je prišel tudi čas za letošnji dopust. Zaradi norih cen je letos spet na vrsti Grčija in sicer Kikladi. Kikladi so skupina grških otokov, jugovzhodno od celine v Egejskem morju. Mi imamo,plan obiskati štiri otoke, morda kakšnega še zraven, plan pa je Santorini, Naxos, Paros in Ios.

Pravočasno smo rezervirali letalske karte, let iz Benetk z Voloteo na Santorini. Karte s prtljago za nas tri so bile 400 Eur. To je bilo tako ugodno, da se pač letos temu ni bilo mogoče upreti.

In kako je potekal prvi dan? Naporno. Pot do Benetk je bila cel čas deževna skozi Slovenijo in vroča skozi Italijo. Parkirišče smo tudi za 16 dni našli za 89 Eur, saj bi sicer parkiranje ob letališču stalo preko 250 Eur. In ko smo vse uredili, pustili avto, oddali prtljago in že pravočasno sedeli na letalu, se nam je zgodila pa zaradi tehničnih težav baje, zamuda leta dve uri. Naposled smo le odleteli in ob 1 ponoči pristali na Santoriniju. Še dobro, da nas je taksist čakal, saj smo še pol ure čakali na prtljago. Utrujen taksist, ki je baje delal od 6 zjutraj, utrujeni mi, smo se naposled poslovili, ko nas je pripeljal za “skromnih” 44 Eur v nastanitev v Karterados, cca 5 min od letališča. Ampak tako pač je, ker taxijev tukaj ni v izobilju in ko prideš ponoči je bilo treba imeti rešitev. Welcome Pickups je bila ta rešitev vsaj za prihod.

Tuš in spat, jutri spet potujemo naprej, kar na trajekt in naprej na otok Naxos.