Paros - Ios - Chora

July 21, 2023 in Greece ⋅ ☀️ 30 °C

Po zajtrku se poslovimo od vseh kosmatih bitij, ki so nam delale družbo zadnje štiri. Na hitro se spakiramo, zapustimo sobo in imamo še ravno dovolj časa, da se še ob čakanju na trajekt, dvakrat okopamo. Zahvalimo se in še zadnjič, tokrat s kovčki, se sprehodimo skozi Parikio, do pristanišča. Malo še počakamo na trajekt in že pride Seajet katamaran.

To je v bistvu bil najdražji trajekt od vseh na tej poti, je pa zanimiva izkušnja. Zunaj ne moreš in seveda ne smeš biti, sediš kot na letalu, ta stroj pa pluje 40 vozlov, kar je cca 72 km/h. V slabi uri naredimo dobrih 35 navtičnih milj, ko pristanemo na otoku Ios.

Naxos velik, Paros srednji in Ios majhen :) Malo simpatično pristanišče, vse je blizu, nekaj jadrnic, malo sence, dobrih 38 stopinj in hitro se zatečemo v naš penzion Irini-Vicky. Sobe v stilu 80ih let, ampak vse kamen in tudi brez klime ni tako vroče. Za tri noči bo. Plaža, peščena je 50 m od nas…bo.

Gremo na kosilo in v trgovino, in se malo ohladit. Do mesta, do Chore je cca 2 km, v hrib. Po tej vročini bomo počakali še malo in šli z avtobusom iz pristanišča zvečer. Avtobus vožnja stane 1,60 Eur na osebo, kratko je do mesta Chora, potem pa se odpre tole mesto na hribu. Slikovito, uličice kot smo jih že dosti videli na tem potovanju, vse belo. Prvi podbig je priti čisto na vrh, na sončni zahod. Nismo edini seveda, ampak ni pretirane gneče. Lepo je, vidijo se sosednji otoki, pristanišče spodaj, te bele kamnite cerkvice dajo poseben čar. Ko se sonce poslovi za danes, se sprehodimo/izgubimo skozi ulice in najdemo super klasično grško gostilno za večerjo. Mladina verjetno se šele,ogreva, mi pa z busom nazaj v pristanišče in za danes je dovolj.