Ios - Mylopotas beach

July 22, 2023 in Greece ⋅ ☀️ 31 °C

Danes pa spimo, do 11.30, zajtrk kar v sobi, smo nakupili v trgovini, potem pa prvo malo na plažo. Tukaj, 50 m od nas. V senci pod drevesom igramo karte, se malo okopamo in nazaj. Gremo na izlet, na bojda najlepšo plažo na Iosu, Mylopatos.

In ja, avtobus do Mylopatosa, plaža lepa, peščena, morje tudi je :) Ampake cene….ker smo bili lačni, smo šli jest. Tripadvisor vedno znova pokaže dobre gostilne in kaj pričakovati glede cen. Izbrali smo edino, najvenejšo. In popili vodo za 4 Eur, Sprite za 4 Eur, malo pivo za 6 Eur in en tak manjši prigrizek na plošči, mehiški, za 16 Eur. Na plaži ležalnik je možno vzeti pod pogojem, da je najmanj 15 Eur porabe na osebo. Pri teh cenah to sicer ni težko, ampak to je preveč. Plaža je lepa, videli, odkljukali, nazaj v pristanišče na gyros za 4 Eur in pol litra vina za 5 Eur. Danes bomo ostali kar v pristanišču, zvečer še na plažo, so sončnega zahoda, potem pa še vidimo kaj ponuja nočno življenje v pristanišču.

Zaenkrat, na srečo, sloves otoka za zabave je Ios samo delno upravičil. Ob polnoči smo slišali “zbor pijanih mladenk”, ki so na ves glas pele blizu nas, ob 5-6 zjutraj pa samo neke mladiče, ki so veselo in glasno hodili spat. Zdaj, ko gremo mi na plažo večerno, pa že imajo na mizi liter viskija, pri 37 stopinjah. Lepo bo :)

Skratka, je treba biti kar pozoren pri cenah, odstopanja so lahko brutalna. In res ne vem, kako je Ios lahko “party” otok, če mladini ponujajo take cene.Zato pa verjetno nalivajo liter viskija iz trgovine pred sobo, pa gredo ven že lepo “ gor narejeni” :)

Večer preživimo na plaži, tuš in večerja, ki jo danes časti naša najstnica. Jutri smo se odločili, da preživimo dan na plaži, preden se vrnemo na Santorini, kjer nas spet čakajo izleti in ogledi. Dopust naj bo dopust.