Manila - Coron

February 16 on the Philippines ⋅ 🌙 29 °C

Dobro jutro Manila. Telo se počasi prilagaja na 7 urno razliko, tukaj pa se zbudimo v sončno in vroče jutro. Kaj napisati o Manili, morda nekaj malega, ker se ob 11 že danes kar poslovimo od nje. Manila je glavno in drugo najbolj naseljeno mesto na Filipinih. Ima skoraj 15 miljonov prebivalcev. Noro. Leži na vzhodni obali zaliva Manila na otoku Luzon. Je središče gospodarske, politične, socialne in kulturne dejavnosti države. Manila je bila ustanovljena kot španska kolonija in je bila glavno mesto Filipinov do takrat, ko so ga zasedli Američani. Med drugo svetovno vojno je bila Manila močno poškodovana in je bila kasneje obnovljena. Danes je Manila moderno in kozmopolitsko mesto, ki se sooča z izzivi onesnaževanja, prometne zastoje in prenaseljenosti, kar smo videli in gledamo v teh nekaj urah tudi sami. Ob 9 nam dostavijo zajtrk v sobo, potem pa nas peljejo nazaj na letališče, kjer danes poletimo naprej, na otok Coron. Letališče je čisto, vse mirno in brez težav, poletimo točno in že smo na otoku Coron. Prevoz nas čaka kot dogovorjeno, cena je cca 12 Eur za vse tri. Zaenkrat poceni vse. Pridemo v našo lepo sobico in se v miru razpakiramo.

Otok Coron je eden izmed najlepših in najbolj priljubljenih otokov na Filipinih. Spada pod provinco Palawan in je del otočja Calamianes. Otok je znan po svojih čudovitih plažah, kristalno čistem morju, bogatem podvodnem svetu in številnih potopljenih ladjah iz druge svetovne vojne. Danes pridemo tja, se končno ustalimo in si še danes uredimo izlete za ogled tega raja.

Veselimo se tudi, da bomo lahko prav kmalu probali tudi tipične jedi kot so adobo, kislo in slano meso, sinigang, kisla juha z mesom in zelenjavo, lechon, ocvrta prašičja pečenka, halo-halo, sladica iz ledu, mleka in različnih sestavin in balut, kuhano jajce z zarodkom rac. Nisem prepričan da bomo poskusili vse. :)

Zdaj pa je čas za raziskovanje.