France
Arrondissement de Saint-Girons

Here you’ll find travel reports about Arrondissement de Saint-Girons. Discover travel destinations in France of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Čtvrtek 4

July 19 in Spain

Počasí: slunečno

Dnešní den byl tuze dlouhý. Spojili jsme si dvě etapy do jednoho dne, proto jsme vstávali v 5:00, abychom měli dost času. Vítek ráno zjistil, že má další ztrátu. V předvčerejší chatě zapomněl dlouhé kalhoty, tak snad nebude pršet, než seženeme nové.
    Od chaty jsme začali stoupat do sedla a pak jen klesali a klesali, samozřejmě že špatně značenou cestou, která vedla převážně mokrou trávou. Došli jsme do městečka, ve kterém původně končila etapa. Málem tu Vítka kousl pes, ale Vítek se ubránil hůlkou. Jinak tu chcípl pes, žádný obchod, žádný bar. Prošli jsme ji a pokračovali asi 45 minut po silnici. Pak jsme přešli řeku a stoupali k jezeru. Byla to nekonečná, vyčerpávající cesta, ale dočkali jsme se. Poobědvali jsme suchary s kečupem nebo marmeládou a pokračovali přes tři sedla dál k cíli. Krásné výhledy na spoustu jezer, potoků a krav nás opět udivovaly. K chatě jsme sestupovali po skalách a místy brodili potoky. Už z dálky bylo vidět, že je chata obsazená. Byl to stejný typ chaty jako včera - bez obsluhy, jen na přespání. Nevadí, nepršelo, tak jsme postavili stan. Po osvěžující koupeli v jezeře a vydatné večeři (kuřecí polévka s kuskusem, dezert - 1/3 musli tyčinky) jsme šli spát.

6:15 - 17:45
    Trasa: Refugi Garcia Airoto (2200m) - Alos de Isil (1270m) - Refugi Enric Pujol (2290)
    Stoupání: 1640m
    Klesání: 1570m

J+6 Destination Couserans

August 24, 2016 in France

Saint-Lizier, classé grand site des Midi-Pyrennées est un des plus joli villages de France, tout plein d'histoire, deux cathédrale et de jolies petites ruelles....

et c'est tout près de Saint-Girons, village natal de notre poto Gaetan, ce qui m'a permis d'avoir une place de choix pour garer la voiture!

N'oubliez pas de jouer à #ouestlevelo et peut être recevoir un message d'amour ds les 24 heures!

Rencontres insolites avec 2 éleveurs de vaches à Cazaux... on a causé sur les problèmes de la filière pdt de longs moments!

Rencontre aussi avec le médecin de Massat et sa femme qui pic-niquait avant d'aller faire une rando à cheval...

J'ai crevé 2 fois ds la descente, et la douche solaire était brûlante avec cette canicule!

Premier restaurant de mon périple.... au menu pizza "grande taille". Bien méritée non ?

Arrondissement de Saint-Girons