France
Pic Peyreget

Candanchu - Refuge de Pombie

July 7, 2022 in France ⋅ ☀️ 13 °C

Die heutige Tagesetappe war traumhaft schön und spannend. Viele Bergseen, zahlreiche Schmetterlinge, blühende Pflanzen, Murmeltiere und ein riesiges zu querendes Geröllfeld habe uns auf Trapp gehalten. Begleitet hat uns dabei den ganzen Tag der Pic du Midi d‘Ossau. das Symbol der Pyrenäen. Und wir waren das erste Mal auf über 2.300 Metern hoch.
      Am Ziel, dem Refuge Pombie haben wir einen netten Platz mit Blick auf den Pic für unser Zelt gefunden und konnten den Tag mit Dosenbier, Nudeln und Baguette ausklingen lassen 😊.
      15km ➡️, 1.400 HM ⬆️, 900 HM ⬇️

Úterý 2

July 3, 2018 in France ⋅ ⛅ 26 °C

Počasí: slunečno, až polojasno, občas studený vítr

Túru jsme začali úspěšně, Pavlík našel v kontejneru zlomenou hůlku. Kroužek použije na opravu Vítkových hůlek. Dnešní cesta vedla po hřebeni kolem několika jezer. Krásné výhledy nás doprovázely celý den. K obědu jsme měli tuňákové kung-pao (rýži jsme si uvařili včera večer, abychom se zbavili 0,5 kg zátěže - hnedle jsme nesli o cca 2kg navíc). Potkali jsme prvního podivína - pochodující chlapík vyluzoval různé zvířecí zvuky, nejprve byl jako vlk, pak roztáhl ruce a napodoboval ptáka, pak kukal atd. - asi byl na cestě už dlouho sám. Nocujeme na chatě Refuge de Pombie. Je tu dost plno, hlavně horolezci. Potkali jsme dalšího člověka, který jde naši trasu (už šestý). Zítra nás čeká první náročná túra po sněhu, prý vyžadující mačky, které nemáme. Ráno je jdeme koupit - asi 1,5h chůze.

8:00 - 16:15, 16,6km
      Trasa: Candachu - Puerto Astun (lyž.stř.) - Refuge de Pombie