Old Chiang Mai cultural centre

December 21, 2017 in Thailand ⋅ 🌙 15 °C

Po skole varenia smerujeme do kulturneho centra, kde mame (ako inak) thajsku veceru (na dorazenie nasej prezratosti) prestretu v thajskom style (a je toho kvantum) doplnenu kulturnym predstavenim thajskych a barmskych tancov ako aj tancov inych horskych kmenov.
    Vizualne je to perfektne tie rozne kroje, farby a pod., ale kvalita tancov, spevu a hudby je pre nas nejako neocakavana, alebo jednoducho tej azijskej kulture nejako nerozumieme. Tie najhorsie predstavenia by mohli mat nazov "Medvedku daj labku", alebo "Kolo, kolo mlynske" a to doslova. Tie lepsie zas boli o roznom vykrucani ruk a noh a niekedy v ukrutne pomalom tempe (ale, ze fakt spomaleny film).
    Z nasho pohladu je to taky cinsky styl tanca (Thajci by sa asi urazili), nieco ako pomaly odtancovane Kung Fu... Hudba je tak vlnita a tak pretahovana az je z nasho pohladu falosna, spev je podobny.
    Je tam zopar cisel, ktore vsak nadchnu ako napr. tancujuci lietajuci Falko (ten pes z Neverending story).
    Uzili sme si to, kus sme sa aj nevhodne nasmiali, prezrali sme sa za cely den statocne, kvalitne nas ogabali (ked za caj, ktory povedali, ze je free pytali neskor "len" 3 eura).
    Domov nas najprv chcel zobrat tuktuk za 5 eur (ked videl skadial vychadzame), ale ked sme presli 2 ulicky peso, uz sme zjednali tuktuk-a na 1,5eura a nakoniec sme domov nemuseli slapat pomaly hodinu.