Národný park Mu Ko Lanta

March 9, 2023 in Thailand ⋅ 🌙 29 °C

Sadáme na motorky a smerujeme do 23km vzdialeného národného parku Mu Ko Lanta.
    Cestou sledujem tuktuky. Tu na Lante majú jednu zvláštnosť. Celý zadok si vyzdobujú veľkými kreslenými postavičkami.
    Videl som Mimoňa, Pikaču, nejakého ružového ušatého zajaca, Mickey Mausa, ale vidieť tuk tuk, čo má miesto celého zadku snehuliaka, to je tu pri týchto teplotách trošku úsmevný šok - bohužiaľ foto nemám.

Polovicu cesty si užívame kopce a serpentíny. Občas to s tou našou motorečkou ledva vytrepeme hore tak je to strmé. Predsa len ja s Dankou na jednej motorke sme najťažšia posádka.

Po vstupe do parku si užívame pravú thajskú exotiku. Ovocný shake v objatí paliem pod prístreškami so strechou z listov...
    Hneď na to všetci pochopia, že neprezradenou súčasťou výletu je výstup na vyhliadkový bod. A bude sa šlapať! Krátky výstup k námornému majáku však stojí za to. Výhľad je naozaj unikátny. Nikto nestihol ani protestovať.

No a hneď po návrate z majáku ideme na krásnu pláž, ktorá je súčasťou národného parku. Takže sa všetci schladíme a vykúpeme.

Kto to vravel, že na Lante sú katastrofálne pláže? Toto bolo top! Čisto piesková pláž bez jediného kamienku, medúzy, žraloka... Len tam zas šantil jeden delfín.