Slovakia
Hamuliakovo

Pat a Mat objednávajú diaľničnú známku

June 14, 2021 in Slovakia ⋅ ☀️ 19 °C

Milan sa rozhodne, že dialničná nálepka sa kúpi až na pumpe pod Dargovom, avšak iniciatívny Ňaňo zahlási cez telefón, že on to objedná cez internet...
      Keď však zistí, koľko údajov treba vyplňovať vzdáva to... Teda aspoň Milan si to myslí, preto pod príslušným tlakom aj škriatka na vedľajšom sedadle povoľuje a odbočuje okamžite na pumpu ešte v Michalovciach a kupuje nálepku. Pre istotu ešte rýchly telefonát Ňaňovi ako sa veci majú.
      Za ten krátky čas (5 min) však Ňaňo stihne prelustrovať celú firmu zistiť si z neviem kadiaľ IČO, DIČ, IČ DPH a ďalšie potrebné údaje, stíha to ešte dokonca aj vyplniť a samozrejme ešte aj poslať platbu cez internet!
      A my máme 2 diaľničné nálepky na jedno auto a prišli sme o 10 Eur... A to výlet ešte len začína...

Pat a Mat vkladajú loď do vody

June 14, 2021 in Slovakia ⋅ 🌙 19 °C

Po príchode do Modrej Čajky v Čuňove pod Bratislavou odchádzame vložiť lode do vody. S otvoreným kufrom (aby som mal dobrý výhľad) si pomaličky nacúvam do vody, preskočím ešte suchou nohou na čln a priamo z vozíku sa s motorom skĺznem do Dunaja. No proste profesionálne prevedené vloženie...
      Ňaňo poverený úlohou vytiahnuť vozidlo von a odviesť ho na parkovisko to zas preženie s iniciatívou a na plynový pedál zatlačí tak razantne, že zo stále otvoreného kufra vyletia veci. Z člnu už len bedákam, keď vidím letiaci spacák, ktorý spolu s bandaskou plnou benzínu vletel priamo do Dunaja. Danka je tiež v šoku, ale skáče do vody a vyberá všetko von.
      Kým ja ďalej bedákam v lodi, ktorá šialene hrká a vibruje (čo sa to deje?), Danka s Ňaňom sa s autom vyberú späť do Čajky a na ani nie 1km dlhom rovnom úseku dokážu zablúdiť!

Po chvíli zisťujem, že tie zvuky rozpadajúcej sa lode spôsobuje hasičák poskakujúci v skrinke.
      Tým sa však problémy nekončia, nakoľko sonar počas toho neustále pípa a znervózňuje ma. Každých 5 sekúnd svieti nejaký ALARM.
      Najprv je to malá hĺbka, čo sa ešte dá pochopiť po chvíli však hlási výpadok napätia (ale pri tom ďalej ide) a po chvíli zas hlási, že napätie je 44voltov... Niečo tu kvalitne nehrá! Toto predtým nerobil, snáď som niečo nepokazil pri včerajšej elektroinštalácii...

P.S. foto lodí tesne pred vložením do vody a v prístave v Modrej Čajke

Párty time na Čajke

June 14, 2021 in Slovakia ⋅ 🌙 15 °C

Na Čajke po naozaj kvalitnej večeri za bratislavskú cenu rozmýšľame, že ďalšia večera bude chleba s pomazánkou :).
      Veď tá večera stála toľko, ako bola cela naša víkendová tržba 2 týždne dozadu :)

Izba, ktorú sme dostali sa nejako zabudla upratať, takže jedna posteľ vyzerá rozbabraná ako keby z nej práve niekto vstal. Inak je to však celkom vkusne v námorníckom štýle zariadená "kajutka" pre max. 4och pasažierov s efektnými tapetami s námorníckym vzorom a výhľadom priamo na o 3 metre ďalej zaparkované loďky.

My však riešime prioritu, ktorou je spacák, ktorý čistíme od dunajských rias a sušíme ho na celej našej vešiakovej skrini.

Danka autoritatívne zahlási, že pod týmto spacákom spím ja... Ako keby som za to mohol...

Medzitým sa zo "sečovskej izby" stáva párty izba.
      Tam už to začína žiť a nálada sa graduje, keď úplne nešťastná Maja zisťuje, že je sama na snáď 100 hmyzích návštevníkov, ktorí sa rozhodli tiež prespať v ich izbe.

Fotografie snáď hovoria za všetko...
      Posledné minúty sa už fotiť ani nedali, keď bola Majou striktne nariadená tma v izbe, aby sme nepriťahovali ďalšie roje hmyzu.

P.S. Edova hláška dňa: "Zabi tých 100 komárov a za sieťkou dverí, ktorými pôjdeme von už čaká ďalších 10000, ktorí prídu na pohreb"; no chvíľami som s tou Majou aj súcitil... ;)

Prvá noc

June 15, 2021 in Slovakia ⋅ ☀️ 13 °C

Do jednej v noci ťahám a testujem v telefóne aplikácie s lodnými mapami Dunaja.
      Jedna z nich sa rozhodne stiahnuť 3 a pol gigabajtovú mapu s predpokladaným časom stiahnutia 5 hodín. Nechávam telefón pripojený na wifi, nech si to ťahá a pomaly upadám do ríše snov.
      Po 2 hodinách sa zobudím na SMS v telefóne, ktorou mi Orange milo vysvetľuje (nie žeby ma to vytočilo menej), že som prišiel o všetky dáta až do polovice júla, ale že stačí jedna SPOPLATNENÁ sms a môžem ďalej kľudne spať. Brrrr!
      Ďakujem pekne za také kvalitné Čajkowifi... malo ma napadnúť preventívne vypnúť dáta... Mapu mi samozrejme nestiahlo.

Ráno o šiestej už nažhavený sadnúť do lode a využiť získaný čas na plavbu pomaly až do Viedne v tichu Čajkohausboatu zisťujem, že všetci tzv. spolunámorníci ešte sladko chrnia :(

Dobrou správou je, že za celú noc som v našej izbe nezaregistroval jedného komára, či mušku. Teším sa na prerozprávané zážitky tohto druhu zo včerajšej "párty" izby. Som zvedavý, čo ich tam v noci požralo.

P.S.
      Na prvej foto záber z dvojposchodovej postele; hore spí Danka, ktorá do nej včera kvalitne "urezala" hlavou, aby mohla zas na nejaký čas preventívne tvrdiť, že ju bolí hlava...
      Na druhej foto pohľad z izby. Kedy ten Edo stihol zákerne zakryť svoju loď plachtou a presmerovať všetky mušky na našu?

Spachtoši vstávať!

Hamuliakovo