Joined December 2016 Message

Skoré ráno na pláži

50 minutes ago in Thailand ⋅ ☁️ 30 °C

Budím sa skoro, keďźe je všade tma, dá sa len behať po internete, poniektorí doma na Slovensku ešte nespia, tak pokecáme.
    Okolo pol siedmej sa rozvidnieva, idem si dať liečivú prechádzku popri mori.
    Tam to už žije, dvaja kajakári šantia na vode, miestne psy sa už tiež zobudili, jeden sa ma snaží sprevádzať. Krabíky už rýchlo behajú po svojich cestičkách. Pláž je posiata nádhernými “živými” kameňmi.
    Oproti mne už štýlom “nordic walking” rýchlo prejde usmievavá pani s paličkami. Ďalšia usmievavá dvojica dôchodcov sa blíži k moru na svoje ranné plávanie. Vládne tu neskutočná pohoda.
    Popri cestičke k bungalovu zbadám, že tu rastú aj huby a z reštaurácie už rozvoniavajú raňajky. Ja si idem dať mangové pirôžky, mňam.

Pokazil som motorku?

Yesterday in Thailand ⋅ ☁️ 19 °C

Ráno vstávam, dám si raňajky. Zuzka mi včera kúpila výborné pečivo plnené mangom. Potom hneď na pláž. Tam vidím, že tento deň sa začína zvláštne, vidím loď a volá sa ORAWAN. Že by slováci? Veru nie to iba názov je podobný. Nevadí aj to poteší. Na prechádzke po pláži naháňame malé kraby a nájdem aj zopár mušlí. Sú väčšie ako som doteraz nachádzal. Pred obedom sa mamka odváži ísť s Tomášom na motorke do dediny na nákupy. Donesú vodu, raňajky na zajtra, mango aj ananás. Mango je už očistené a tak skúšame dať ochutnať aj Adamkovi. Chutilo mu, ale zatiaľ dostal iba trocha, nech si pomaly zvyká na thajskú stravu :-) Obed v miestnej reštaurácii mi pohol črevá a tak utekám na izbu. Ale nebol som sám. Keďže začína fúkať vietor, radšej skladáme Adamkov prístrešok a na dnes je pláže dosť. Tak si idem zobrať motorku a preskúmať ostrov. Zatiaľ iba rovno po ceste, aby som nezablúdil :-) Po asi 7km jazdy trocha pridám do kopca a zrazu svieti červená kontrolka. Pozerám čo to znamená a to prehriaty motor. Nechám chvíľu vychladnúť radšej sa otočím a idem naspäť dole kopcom na malý plyn. Po chvíli sa znova rozsvieti kontrolka teploty. Zastavím pri domčeku, pred ním pán a pani majú niečo na predaj a pán hneď ide ku mne, lebo tam nebolo nič prečo by som sa tam mal zastaviť. Ukazujem na kontrolku, pozerá, zdvihne sedadlo pozrie do nádrže, benzín ešte je palivomer ukazuje 2 čiarky. Snažím sa rukami nohami vysvetliť, že nemám pri sebe peniaze, že nebudem mať čím zaplatiť. Thajčan nakoniec usúdi, že je málo benzínu, ukazujem že som bez peňazí, že motorku potlačím, vidím, že nevie na čo je tá kontrolka. Zoberie 1/2 l fľašu benzínu a leje do nádrže, pričom pani hovorí its free. Tak veľmi pekne poďakujem, toľko ešte anglicky viem aj ja, aj oni. Naštartujem kontrolka nesvieti idem ďalej. Po dvoch minútach kontrolka znova svieti. Zastavím ňuchám, pozerám okolo motorky a nič nevidieť, nič necítiť a tak štartujem a idem domov. Po dvoch minútach kontrolka znova svieti a tak na malý plyn pokračujem do bungalova. Cestou rozmýšľam, čo by to mohlo byť a počúvam motor, či ide dobre. Prídem k bungalovom, vypnem motorku a okamžite zapnem zapaľovanie a kontrolka nesvieti. Takže chyba je niekde v elektroinštalácii. Stačí vypnúť zapaľovanie hoci len na sekundu a kontrolka zhasne, motor už nie je prehriaty a môže sa pokračovať v jazde. To mi odľahlo. Tak to ideme so Zuzkou Tomášom a Adamom zapiť do Fu baru. Dáme si mango mochito. Deň končí, Adamko sa ide kúpať a pripraviť na spánok. Ja idem napísať tento článok.Read more

Milan

Tak už vieš, prečo Danka ignoruje všetky kontrolky :) Inak celý ostrov má na dĺžku 8km a vy ste v strede. Ďalej cvič, skúmaj, na Slovensku ti už nikto nedá motorku do ruky, lebo budeš mať zažité chodiť v protismere :)

Vladimír Gavla

Milan ja ti už motorku požičiam :)

Traveler

Ja si prosim o par dni dalsiu sutaz, ale taku, aby som vyhrala a ako vyhru si zelam jedneho rychleho ziveho kraba :-)

Dnešné prvenstvá

Yesterday in Thailand ⋅ ☁️ 25 °C

Deň začína prvým prvenstvom, na raňajky sme ochutnali pečené plnené pirôžky, podľa chuti tipujem s mangom, včera kúpila Zuzka s Tomáškom, keď boli v dedine na motorke.
    Na pláži sme rozložili Kuba, aby mal Adamko kde šantiť, my dvaja sme sa vybrali na prechádzku po pláži a tu si začnem všímať “výšivky” v piesku. To sú cestičky malých krabíkov, kým znova nezalezú do dierky v piesku. To som nevidela na žiadnej pláži, kde sme doteraz boli. O pol dvanástej odchádzame z pláže, ideme sa naobedovať. Kuba nechávame na pláži na popoludnie, aby sme ho neskladali a znova nerozkladali, ale dnes nám to nevyšlo, nepomohli sme si.
    Kým Adamko obedoval, vyplnili sme čas do nášho obeda tým, že som prvýkrát v živote sadla na motorku, ale len s Tomáškom, s Milanom som sa bála a vyrazili sme do dediny pre ďalšie pirôžky a ďalšiu zeleninu pre Adamka. Z toho, čo sa tu čerstvé dalo kúpiť mal dnes na olovrant prvýkrát parený rozmixovaný čerstvý batát s mrkvičkou.
    Chutilo mu veľmi.
    Ďalšie “prvé” bolo pre mňa nakupovanie čerstvého manga v obchodíku, kde sa piekli klobásky a predávalo ovocie a tiež benzín, pre tých, čo to nepoznajú v plastových fľašiach viď foto.
    Počas obeda dospelákov sa tak rozfúkalo, že sme sa báli, či nám Kuba z pláže neodfúklo, zvládol to, Milan ho ráno dobre ukotvil. V tom vetre sme usúdili, že v zloženom stave bude určite v bezpečí.
    Vietor sa už síce ukľudnil, ale poniektorí radšej vymenili pláž za koktejl vo FU bare.

Traveler

oooo pecka batat a aj mrkvu nakoniec maju???som neverila...vobec som to predtym nevnimala ci je alebo nie..a bananik???

Traveler

áno našťastie machádzame aj nejakú zeleninku, striedmo ale dá sa :) a banánov tu má na každom rohu a už aj mango skúšal

sikovny chlapec

6 more comments

Súťaž pre našich čitateľov - 2. Kolo

January 28 in Thailand ⋅ ☁️ 24 °C

Keďže v 1. kole nikto nevyhral, dávame možnosť súťažiť opäť. A pridávame ďalšiu pomôcku.

Súťažna otázka znie:
    Na ktorom poschodí sme v tomto hoteli boli ubytovaní?

Pomôcka (alebo nie?):
    - pod našim poschodím sa nachádzal bazén
    - Čísla izieb boli 304 a 305
    - poschodia rátame od recepcie, teda vchodu do hotela
    - čísla izieb sú rátané od najspodnejšieho podlažia
    - hotel nemá viac ako 3 poschodia na d vchodom

Podmienky súťaže:
    - Vyhráva ten, kto prvý napíše správnu odpoveď
    - Výhra nie je dopredu známa a bude prekvapením pre výhercu
    - Súťaže sa nesmú zúčastniť osoby ubytované v tomto hoteli kedykoľvek pred tým.
    - každý súťažiaci môže dať len jeden tip. Ráta sa ten prvý

Pridávam ešte ďalšiu pomôcku a Rasťo môže hádať zas. Moment

Hotovo. Pomocks aktualizovaná

17 more comments

Machu Picchu

January 28 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Dnes bolo celý deň pod mrakom, ale nemyslite si že zima. 30° a na pocit 33°. Deň začal lenivo. Asi o10.00 sme sa dostali von z bungalovov. Tomáš zistil, že majú v izbe mravce, ktoré si nedali povedať a nasťahovali sa aj Adamkovi do kočíka. Musel to riešiť a prišli miestni zamestnanci deratizovať a zabetónovať miesta kadiaľ mravce prišli. Tomáš požičal motorku a so Zuzkou vyrazili do dediny nakúpiť proviant. Doniesli nejaké dobroty na zajtra na raňajky a výborné mango. To mango a ananás ma možno presvedčí, aby som sa sem ešte niekedy vrátil. Nasleduje obed v miestnej reštaurácii. Vybral som si vyprážané kuracie mäso ako prílohu zeleninu, ale nakoniec som zistil, že som si vybral 2 hlavné jedlá. Aj mäso aj zelenina boli vyprážané. Bolo to výborné a chrumkavé, trocha štipľavé. S mamkou sme sa dohodli, že sa rozdelíme polku dám ja jej a ona mi dá zo svojho jedla polovicu. Tiež si dala kuracie mäso, ale to bolo štipľavejšie. Nevadí, bolo tak štipľavé, že sa mi uvoľnili všetky nosné cesty a nechtiac aj slzička. Hneď sa mi lepšie dýchalo. Nezisťoval som, ale mám dojem, že tá paprička v jedle mala viac ako tých Ňaňových 52 grádov. Radšej som sa nepribižoval k otvorenému ohňu. K tomu mango a mandarínkový džús. Chcel som aj ten ochutnať, ale ananás a mango sú neprekonateľné. S vyčistenými dýchacími cestami odchádzame na pláž. Tomáš, Zuzka Adamko sa okúpu a my staviame Kuba pre Adamka. To je taký prístrešok, aby naňho až tak nesvietilo slnko, aby mal tieň. Adamkovi sa tam tak zapáčilo, že Tomáš so Zuzkou mu postavili z piesku mesto Inkov Machu Pıcchu, aby si aj ich všímal. Potom ideme do bungalovov nakŕmiť Adamka a my s Tomášom vyskúšať motorku. Ideme spolu do dediny a urobíme si malú obhliadku a šli sme aj na miesta, kde ešte vraj ani Milan nebol. Potom to skúsim ja, ide to, ale neviem ako by to dopadlo s mamkou za sebou, treba to skúsiť. Mamka však jazdu na motorke odmietla - nedôveruje mi, no čo sa dá robiť. Pláž na druhej strane ostrova asi neuvidí, pokiaľ si to nerozmyslí. A už je tu večer, tak píšeme príspevky, čítame správy a pomaly do hajan.Read more

Milan

No to by ma zaujimalo, kde Milan nebol. Asi ste zabudli, ze jeden den Milan sam chodil cely den motorkou po ostrove a to bol iny prieskum... Ale samozrejme vsade som urcite nebol... Skoda, ze to "Makcu Pikcu" nie je vidno detailne...

Traveler

Už ho vidieť. došlo k omylu

Milan

V ktorej dedine ste boli, južnej, či severnej?

V južnej

Milan

Diky, južne som to fakt preskúmal menej ako na severe... ale nezabudnuteľným zážitkom bol pre mňa 4km dlhý beach walking, ktorý skončil v tej dedinke (to ešte na ostrove nebola takmer žiadna motorka a nie to ešte na požičanie). To sa oplatí ak by to niekto z vás dal.

Doobedie s Adamkom

January 28 in Thailand ⋅ ☁️ 29 °C

Dnešný deň sa nezačal až tak ideálne ako som si to ráno pri prechádzke k moru predstavovala.
    No ráno - okolo desiatej - vidím ako Tomi trieli k recepcii. Neskôr sa dozviem, že kvôli mravcom, majú ich aj v izbe aj v kúpeľni.
    Do obeda prebieha deratizácia, v izbe smrad, terasa to istí. Adamko sa na nej napapal a po krátkej prechádzke sladko zaspal v kočiariku. Aby nespal sám, dedko mu výdatne pomáhal na posteli. Ale Adamko sa nedal tromfnúť dedkom, po 40 minútach je hore.
    Potreboval by pospať aspoň hodinku a pol. Po polhodine čičíkania sa mi ho podarí uspať, uvidíme dokedy, hádam sa stihneme naobedovať.
    Tomáško so Zuzkou požičali skúter a vyrazili obstarať Adamkovi čerstvé suroviny k príprave jedla.

Milan

No mamka ty mas na telefone zapnutu polohu, alebo co za problem? Lebo podla mapky uz ste boli na Phukete a teraz ste uz aj v Bangkoku. Ale venuj sa dôležitejším veciam, len hlásim podivnosť. Všetky tie zlé polohy sú len na tvojich príspevkoch.

Milan

Inak vyzerá, že máte krásne more, žeby vám vyšiel príliv a odliv? Že na žiadnej foto nevidno žiadne skaly, paráda.

Tomas Igrini

Priliv odliv vysiel fajne tento krat. Uz zacina odliv. O cca tretej bolo najvyssie cize super.

Koh Jum - príchod a 1. Deň po príchode.

January 28 in Thailand ⋅ ☁️ 28 °C

Samotný príchod už popísali moji spolucestovatelia.

Samotné ubytovanie však bol zážitok sám o sebe. Deň pred tým som si spomenul ako som tu bol pred cca 6 rokmi a iní Slováci mi vraveli, že oni nemajú teplú vodu v bungalove. Tak celý náš presun do resortu som bol v strese či bude teplá voda alebo nie. Cestovať sám so Zuzkou tak nám je to ozaj jedno. Ale kvôli Adamkovi nesmieme riskovať akékoľvek ochorenie. Už takto je to niekoľkonásobne náročnejšie cestovanie.

Ale spátky do pohádky.
    Pri checkin sa pýtam ako prvú otázku či má bungalov teplú vodu. Milá usmievava teta mi odpovie s úsmevom na tvári “no hot water”.
    Pýtam sa: Prečo? Nebolo tam napísané, že nie je teplá voda.
    Odpovedá: ukľudnite sa. Vy ste si toto objednali. Vy ste zodpovední za to čo si objednáte.
    Hovorím: ale tam to nebolo napísané
    Odpovedá: vy ste zodpovední za to čo si objednáte. Toto nie je moja vina.
    (Infarkt číslo 1)
    Hovorím: Je nejaká možnosť mať teplú vodu?
    Odpovedá: To je už lepšia otázka. (S úsmevom na tvári)
    (Infarkt číslo 2)
    Môžete si priplatit. - bungalov s teplou vodou a klimatizáciou stojí asi 2x tolko.

Nakoniec sme sa dohodli a priplatili nakoľko teraz hľadať iné ubytovanie by bolo nemožné. Vzhľadom na množstvo batožiny a Adamka.

Preberám kľúče a slušne sa ospravedlňujem že som bol možno nepríjemný ale mohli by tam napísať do popisu, že neobsahuje teplú vodu.

Teta mi s úsmevom odpovedá, že ja som zodpovedný za to čo si objednám.
    (Infarkt číslo 3)

Po ubytovaní sme sa išli najesť do vedľajšieho rezortu (tento lokálny som totiž začal bojkotovať). Následovala menšia prechádzka a potom späť do bungalovu, kde nás čakalo ďalšie prekvapenie v podobe nových návštevníkov - mravcov. Snažil som sa im naznačiť, že tu sme my a oni sú vonku. Do rána to nepochopili.

Ráno teda odchádzam na recepciu navštíviť milú tetu. Počkám kým vybaví iných hostí a potom jej vysvetľujem, že máme mravce a boli aj v oblečení a Adamkovej kaši. Na čo mi ona s úsmevom odpovedá, že “my tu v Thajsku máme veľa mravcov. Musíte si dávať pozor kam ukladáte jedlo. Nie na zem. Pošlem tam rýchlo upratovačku. “
    (Ďalší infarkt už je blízko)
    Hovorím s úsmevom: my nemáme v bungalove stôl.
    Reakcie na toto som sa nedočkal.
    S úsmevom som sa poďakoval a šiel preč.

O niekoľko minút k nám prišli aj so sprejom proti mravcom. Som zvedavý ako dlho to bude fungovať.

Za chvíľu ideme požičať motorku a pôjdeme do dediny. Potom si ocko vyskúša či vie na nej jazdiť a či vie aj s mamkou. Bola by škoda neísť na severnú pláž.

Milan

Za každý takmer infarkt jednu hviezdičku dole! Bezkompromisne! A inak u nás takéto problémy nebudú, lebo Maja s Ňaňom sa tvária víťazoslávne, že majú prekladač dokonca aj do Thajčiny, takže oni vybavia aj nemožné (teda žijú v tej realite, ja očakávam zážitky). Inak doteraz sa mi všetci smejete, keď si spomeniete na môj prvý výlet do Thajska, tam som bol vybavený inou bojovou výbavou vo forme sprejov na všetko možné :)

Traveler

Vyzerá to tak, že si tú plnú výbavu, ktorú sme mali pred 6 rokmi asi opäť pribalíme.

Vladimír Gavla

ako to tak citam asi ten sprej nebude taky zly napad hoc predtym si na take nieco ako mravce nepamatam,ale zase boli tam ine zvieratka

8 more comments

Dojmy z presunu z pevniny na ostrov

January 28 in Thailand ⋅ ☀️ 23 °C

Po včerajšom presune luxusným minivanom z hotela v Ao Nang do prístavu v Krabi to bol pre mňa šok v dobrom aj zlom.
    Mali sme obavu ako sa s tými všetkými batožinami presunieme na loď, ale tu ma milo prekvapili počerní chlapíci, lebo ešte sme ani všetko nevyložili z auta a už vidím ako sa naše dve tašky - pôvodne v lietadle príručné batožiny a postupne aj všetky kufre nesú na loď, ktorá nás má prepraviť na ostrov. No a tu nastalo to prvotné sklamanie, keď som zbadala loď a lavičku k nej, nejako som to dala aj s kočiarikom v ruke, ale strach som prekonala len preto, že už mám nejakú skúsenosť balansovať po Téčkach v prístave na Šírave, niet nad osobnú prax.
    Na tej lavičke chýbalo zopár latiek a bola užšia ako kolieska na kočíku.
    No a tá loď, celá drevená, nafarbená škaredou svetlomodrou farbou, sem-tam olupujúcou sa a keď som videla, čo všetko pribudlo v nákladnom priestore - na záver aj skúter, zľakla som sa prepravy. Ale ako sme sa bavili, tu nič nemusí vyzerať pekne, len aby to bolo funkčné. V čele priestoru na prepravu cestujúcich boli zhrdzavenými pripinačkami umiestnené úradné dokumenty, zrejme na spôsobilosť prepravy ľudí a tovaru. Síce som ničomu nerozumela, lebo to bolo po thajsky, ale akú - takú dôveru, že do cieľa dorazíme, to vo mne vzbudilo.
    Adamko zvládol prepravu na jedničku vďaka svojmu matracu do postieľky, položili sme mu ho na drevenú lavičku, na akých sedeli cestujúci po obvode lode a celý čas sme ho pridržiavali, lebo tu ani šialený zvuk motora nepomohol a on nezaspal, ale celú cestu poležiačky vykopoval nožičkami a rúčky si zamestnal šušťavými obalmi.
    Ani nie hodinka a boli sme na ostrove, Tomáško vyštartoval dohodnúť odvoz do nášho ubytovania a my sme sa postupne aj s batožinou presunuli na breh.
    Tu som si v tom strese zabudla všimnúť lavičku. Asi preto, že kočiarik prenášal Milan a s taškami to bolo jednoduchšie.
    Tu sa nám o nejakom pohodlnom prevoze do rezortu mohlo len snívať, boli sme radi, že sme sa zmestili na korbu auta, tie 2 panie asi v mojom veku, ktoré tam už sedeli len čumeli, čo všetko ešte na tú korbu vošlo a my dvaja s Tomáškom k tomu.
    Náš maród a mamička s dieťatkom sa vošli do kabíny. Našťastie, lebo na tej korbe riadne fučalo, ale za cca 10 minút sme boli na mieste.
    Ako to bolo s ubytovaním, to už viete.
    Dnes ráno som si vychutnala dovolenkovú pohodu. V celom areáli tichúčko, nikde ani človiečika, už o pol siedmej som sa prešla popri bungalovoch chodníčkom ku pláži a späť. Cestou som sa pristavila pri thajskej “kapličke” asi na ochranu pred duchmi. Paráda, deň sa začína a môžeme si užívať.

Milan

Stále nikto v príspevkoch nenaznačil, že v skutočnosti všetci máte teplú vodu... a ten zvyšok, to sa len zoznamujete s pravým Thajskom a Tomčo vás kvôli Adamkovi ešte celkom šetrí... My sme z AoNangu dali výlet na Ko Jum na motorkách, so všetkou batožinou a to boli iné zážitky... Hlavne keď sa s tou motorkou trebalo po tej lavičke dostať na loď a z lode a počas celej plavby ich držať, v totálne natlačenej lodi, aby sa nevyvrátili. Ale zas sme potom boli ušetrení odvozu do hotela na korbe, čo je na krátke vzdialenosti úplný štandard, alebo teda až nadštandard. Pokiaľ budete mať šťastie na PhiPhi pôjdete natlačení len na korbe (sajdke) motorky a pred každým kopcom vystúpite a prejdete peši, lebo s vami to tá motorka nedá :) ... A raz sme šli z Krabi do AoNangu (a to nie je 10min záležitosť) tak, že dvaja ľudia len viseli vonku ako smetiari na aute (bolo nás 15 v takom autíčku ako ste šli), takže stále ste na tom perfektne, aj keď je to určite za hranicou toho, na čo ste v Európe zvyknutí, stále však oveľa lepšie ako keby vás naložili aj s batožinou na stádo somárov :)

Traveler

Vyzerá to tak že oproti vám nemáme žiadne poriadne zážitky.

Traveler

Verím že ste mali ďaleko lepšie zážitky ako my :) ja by som veľmi rada zažila aspoň dačo z toho No ale nie s Adamkom Aktuálne je pre mňa dobrodružstvo už to že sme sa vybrali tak ďaleko na tak dlho s ani nie 8 mesačným dieťaťom :)

Milan

Primerané posádke "od batoľaťa až po dôchodcov", ja to píšem skôr preto, aby ste to nebrali nejako negatívne tie vaše skúsenosti, že Tomčo vám stále zabezpečuje skôr väčší komfort, že to môže byť aj o dosť horšie...

Traveler

V pohode :) len nemôžeme ani písať, že je všetko super dokonalé, to by nám asi nikto neuveril :D Viem ako sa Tomčo snažil a stále snaží a myslím že to vieme všetci. Niektoré veci ani on neovplyvní, ale všeobecne za mňa hovorím, že nám tu je veľmi dobre, aj keď niektoré veci skomentujeme nie pozitívne :)

3 more comments

Koh Jum

January 27 in Thailand ⋅ ☁️ 29 °C

Dnešný deň začal skoro - hneď po polnoci, keď zapli elektrinu. Mamka šla baliť kufre. Ja som si povedal, že ráno je múdrejšie ako večer a tak som šiel spať. Ráno zbalíme posledné veci, naraňajkujeme sa, poďme za novými dobrodružstvami. Prišiel pre nás mikrobus a keď vodič videl našu batožinu asi si pomyslel, či to tam dá. Podarilo sa, kufor zaplnený až po strechu a niečo ešte na voľné sedadlá a vyrážame. Po viac ako hodine prichádzame do prístavu. Je tam nepríjemný zápach, no ale čo, veď sme chceli nejaké dobrodružstvá a to patrí k tomu. Za pol hodiny sa loď zaplní cestujúcimi a tovarom. More je kľudné, slniečko hreje a o nejaký čas pristávame v prístave Koh Jum. Tu nás už čaká auto, ktoré nás aj s batožinou berie na miesto ubytovania. Ako inak, vyvolení k vodičovi a zvyšok aj s batožinou na korbu, kde už sedeli 2 Francúzsky s batožinou. Po zaplatení ideme na recepciu, kde nás čaká prekvapenie v podobe našich bungalovov, ktoré Tomáš objednal. V týchto bungalovoch totiž nie je teplá voda a Adamka treba aj okúpať a zatiaľ ho nikto nechce otužovať. A tak Tomáš so Zuzkou a mamkou vyjednávajú iné ubytovanie. Po dlhom čase nakoniec prídu, že máme prvé dva bungalovy od vchodu, s teplou vodou, ale za takmer dvojnásobnú cenu. No čo sa dá robiť keď aj teplá voda je luxusom.
    Bungalov nie je až taký malý ako som čakal, pre naše potreby však stačí i keď priestoru naviac nie je. Po vybalení sa ideme najesť. Objednal som si jedlo s honosným názvom, ale keď som ho ochutnal, zistil som, že je to trocha upravený guláš. Mäso, zemiaky, cibuľa, polievka. Nevadí nebolo to zlé, hlavne keď tu chcem ochutnať thajské špeciality. K tomu ananásový a mango koktail to bola dobrota všetci sme usúdili, že to muselo byť veľmi dobré a zrelé ovocie.Chvíľu sa poprechádzame po uličke, pozrieme do požičovne motoriek, zajtra asi nejakú požičiame a pokračujeme do našich bungalovov. Zuzka sa ide okúpať do mora, Tomáš na ňu dávať pozor a my ostávame s Adamkom. Môj zdravotný stav ráno nevyzeral najlepšie. Keď ma Tomáš ráno počul zachrípnuto rozprávať, chcel ísť so mnou k lekárovi. Ale neskôr sa to upravilo a ja sa už cítim lepšie. Už by som si aj pivo dal a to už je dostatočný dôkaz o mojom zdraví. :-) Zatiaľ si však nič studené ani bublinkaté nedávam a to je pri tej teplote čo tu panuje teda veľká obeta. Zajtra sa už chystáme na pláž všetci.

Milan

Keď mi Tomčo prezradil cez viber, že dnes už konečne nejaké zážitky, čakal som, že niekto z vás neprešiel po mostíku do lode a čľupol. A nakoniec len problém s vodou... Nerobte už ohľadom Adama taký humbuk, čítal som o cestovateľoch okolo sveta s batoľaťom a kúpali ho vždy v mori a dieťa prežilo a more určite nemalo stabilných 37 stupňov. Začínajte ho zvykať, keď má prísť raz do tábora... :)

Traveler

37 mu nedávame ani doma, ale úplne studenú tiež nie :) Keby že nájdem bazénik čo tu od začiatku hľadám, tak si do tej studenej kus teplej prilejem. Ale bazénik neni, dedko je nachladený a dobrodružstvá spojené s chorobami sa nám dúfam vyhnú... A inak akú teplotu vody má zvládať, aby bol pustený do tábora? :D

Milan

morskú :) (p.s. nech tomco zoberie tie svoje super hodinky a zmera kolko stupnov ma more) - zaujima ma to

Milan

no ale ten tabor, to bude chciet teplotu slovenskeho mora :)

Súťaž pre našich verných čitateľov

January 27 in Thailand ⋅ ⛅ 25 °C

Súťaž samozrejme bola v pláne a dobré že sme o nej nepovedali. Aspoň sme zistili ozaj vážny záujem. V Ao Nang sme bývali v Hoteli Royal Nakara. Presne v tomto hoteli sme začínali naše spoznávanie Thajska s Milanom a Dankou pred asi 6 rokmi (opravte ma v komentári ak som sa sekol).

Súťažna otázka znie:
    Na ktorom poschodí sme v tomto hoteli boli ubytovaní?

Pomôcka (alebo nie?):
    - pod našim poschodím sa nachádzal bazén
    - Čísla izieb boli 304 a 305

Podmienky súťaže:

- Vyhráva ten, kto prvý napíše správnu odpoveď
    - Výhra nie je dopredu známa a bude prekvapením pre výhercu
    - Súťaže sa nesmú zúčastniť osoby ubytované v tomto hoteli kedykoľvek pred tým.

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android