Ve stinu Bilych Kordiler

March 30, 2016 in Peru ⋅ ☀️ 17 °C

V osm rano bus dorazil do Huarazu, podhorskeho stotisicoveho mesta, zakladny trekaru a horolezcu.

Ubytovali jsme se hned po 20 metrech v hostelu Schatzi. Zakladni vybaveni, ale horka voda tece a za 50 sol je to zatim nejlevnejsi samostatny pokoj co jsme v Peru nasli.

Planujeme zustat tri dny. Dnes byla aklimatizace, dalsi dva dny chceme uskutecnit vht treky udolim k horskym jezerum s vyhledem na okolni sestitisicovky.

Po skoro probdele noci jsme si od 10 do 1245 dachli a pak hledali mensi vyslap, ktery bychom jeste za svetla stihli. Vyhraly to ruiny Willkahuin na jednom z kopcu nad mestem.

Taxi nas tam vzal za 20 s mensim roztahanym mesteckem, prisernou kamenitou cestou. Samotne misto je jedna triatrova kamenna pyramida bez pruvodce. Zato se da vlezt do osvetleneho vnitrku a prohlednout si uzke chodby a mistnosti s nizkymi stropy. Zit bychom tu nechteli.

Po svacine jsme odehnali roztomile, ale loudici psy a vydali se v ramci aklimatizace na blizky kopec s krizem. Prima osamelou prochazku s peknymi vyhledy a vuni cyprisu a eukalyptu(!!) prerusil dest z hor, takze cestou zpet jsme vytahli destnik.

Jakmile jsme vytahli i sladkou buchtu k odpoledni svace, objevil se combi. Nasedli jsme za 1,5 sol na osobu a nabidli kus buchty postupne vsem asi 6 pasazerum. Nic navic nam sice nezbylo, ale jejich prekvapene a potesene vyrazy staly za to. Vsadime se, ze zadny bily turista jim jeste jidlo nenabidl :)

Zpet v Huarazu menime plan z vecere v restauraci na uprk do hostelu ma wc, neb Zuzce se neudelalo dobre. Zda je to vyskova nemoc nebo chytla bacil, nevime. Jedla i pila to same co ja. Vodu poctive filtrujeme.

Kazdopadne od 6 do 8 spala, pak jsme skocili na nakup na zitrejsi snidani a trek (je to tu zoufale, v celem Peru a tady zatim nejvic - minimalni vyber, zadne pecivo krom toustoveho chleba. Konzervy? Tycinky ci coko? Nic. Ovoce minimum, zeleninu jsme V CELEM MESTE NEVIDELI. Restaurace ani neumi udelat varene brambory ci ryzi se zeleninou. Asi tu jako vegan chcipnu hlady.)

Po nakupu holt na drahou pizzu 34 sol, ale zasytila. Zuzce je cim dal hur - unava, tepava bolest hlavy. V 10 pada rovnou do pelechu, ja zarizuji horkou vodu na caj rano, filtruji vodu, hledam vychozi misto combi busu a pisu tohle.

A trochu si zoufam ze za 5,5 h vstavame a diskoteka nize v ulici je slyset trochu dost nahlas. Latinska Amerika se nezapre.