• 5. den: GoT (Dubrovnik)

October 13, 2021 in Croatia ⋅ ⛅ 17 °C

Po vcerajsej prehliadke slnkom zaliatych mestskych hradieb zacal dnesny den zakupenim siltovky pre moju spalenu hlavu. Zopar dobrot v blizkej pekare a boli sme pripraveni a nabudeni na Game of Thrones prehliadku so sprievodcom. Nakoniec sa ukazalo, ze na dany cas sme si zakupili listky iba my, a tak sme mali sukromnu prehliadku :) Bolo to fantasticke. Zacali sme v Pilskom starom pristave, pokracovali pevnostou Lovrijenac, Starym mestom so schodami hanby a cele sme to ukoncili na ostrove Lokrum so zeleznym tronom. Spoznali sme kopec filmovacich miest, konkretnych zaberov, porovnavali filmove sceny s realnymi miestami. Boli to uzasne 3 hodiny s nasou sprievodkynou, ukoncene usadenim sa do repliky slavneho zelezneho tronu. Po GoT prehliadke sme este zotrvali na ostrove Lokrum, kde som si uzil oktobrove plavanie v Jadrane … pritom na celom severnom Slovensku dnes snezilo ;) Na ostrove su nadherne miesta na plavanie, vratane mrtveho mora … ja som si vsak uzil otvoreny Jadran pri cool skalnatom pobrezi. Plavanie sme ukoncili obcerstvenim v plazovom bare Lake Coctails Bar pri mrtvom mori (vyborny toast s prsutom a miesane drinky) a potom sup lodkou nazad na pevninu. Po zasluzenej sieste na izbe spojenej s ochutnavkou vyborneho ruzoveho vina Rusula z vinarstva Rizman, z plne rucneho zberu najznamejsej Dalmacijskej odrody Plavac Mali (zakupene cestou do Dubrovnika - vid. zapisky z 3. dna) sme dnes netradicne zvolili “inu” veceru, a to v Oyster & Sushi Bar Bota - podnik s jedinecnym konceptom fuzie Japonskej a Dalmacinskej kuchyne s vlastnou ustricovou farmou. Dali sme si sviezu kamenicu (ustrice), tuniakovy tartar, gambori (tygrie krevety) u tempuri, spring rolls “bota” (tuniakove filety plnene zmesou syra, oliv, zaudenej sunky, jarnej cibulky, pecenej v panko strunanke s wasabi majonezou) a agemaki fantaziu. Nasledne sme este prelozili tiger, rainbow a spicy tuniakovymi rolkami. Zapili sme vinom (pani M) a pivom (ja) a miesanym gin drinkom (ja). Potom uz len vecerna rozluckova prechadzka uchvatnymi ulickami Stareho mesta a pivko v miestnom Irish Pub the Gaffe. Zajtra nas caka rozlucka s milovanym Dubrovnikom a presun do Opatije.Read more