En 10-dags äventyr från Bente Läs mer
  • Bente Roelofs

Lista över länder

  • Island Island
Kategorier
Familj, Vandring, Natur, Kort resa
  • 5,9kantal resta kilometer
Transportmedel
  • Flyg4 087kilometer
  • Gående-kilometer
  • Vandring-kilometer
  • Cykel-kilometer
  • Motorcykel-kilometer
  • Tuk Tuk-kilometer
  • Bil-kilometer
  • Tåg-kilometer
  • Buss-kilometer
  • Husbil-kilometer
  • Husvagn-kilometer
  • 4x4-kilometer
  • Simning-kilometer
  • Paddling/Roddning-kilometer
  • Motorbåt-kilometer
  • Segling-kilometer
  • Husbåt-kilometer
  • Färja-kilometer
  • Kryssningsfartyg-kilometer
  • Häst-kilometer
  • Skidåkning-kilometer
  • Lifta med-kilometer
  • Cable car-kilometer
  • Helikopter-kilometer
  • Barfota-kilometer
  • 10fotavtryck
  • 10dagar
  • 164foton
  • 19gilla-markeringar
  • Reykjavik | dag 1

    3 juli, Island ⋅ ☁️ 13 °C

    Na een vroege vlucht van 07.30 kwamen we na 3 uur vliegen aan in Reykjavik!

    Na het droppen van de bagage hebben we even de stad verkend voordat we in konden checken bij onze accommodatie. In de middag ging Sterre met pap nog naar Eimverk distilleerderij voor een tour en proeverij van gin en whisky. Mam en ik wilden door de stad lopen, maar uiteindelijk hebben we vooral uitgerust bij de accommodatie want veel slaap hadden we niet kunnen pakken gisternacht.

    Nog even boodschapjes gedaan (en katten gespot en geaaid!! Echt veel katten hier🥹) en daarna naar restaurant ROK geweest om lekker te eten
    Läs mer

  • Reykjavik | dag 2

    4 juli, Island ⋅ ☁️ 11 °C

    Na wat uitgeslapen te hebben haalden mam en ik tijdens een ochtendwandeling een sourdough brood bij een bakkerij voor het ontbijt. Ze hebben zo veel lekkere bakkerijtjes hier! Ook kwamen we weer heel veel katten tegen🥹

    Na een lunch bij een tentje in het centrum gingen we richting de haven. We hadden namelijk een walvistour in Flaxaflói Bay geboekt!! We kwamen meerdere bultruggen tegen en witsnuitdolfijnen tegen! Ook zagen we in de verte vinvissen (volgens de gids, ik zag vgm alleen maar een vage vorm in de verte haha).

    De dolfijnen zwommen onder de boot door en de bultruggen sloegen met hun borstvinnen op het water terwijl de op hun rug zwommen. Dit doen ze om zichzelf schoon te maken of gewoon om te spelen. Ook zagen we nog een moeder en haar kalf!

    Na 3 uur waren we weer terug bij de haven. We warmden even op bij een cafeetje met warme drankjes en soep voordat we doorgingen naar Hallgrímskirkja, de bekendste kerk in Reykjavik. Basaltkolommen (veelvoorkomend natuurlijk geologisch fenomeen in Ijsland) waren duidelijk een inspiratiebron voor de architect van de kerk. Het was ook mogelijk om de toren in te gaan, maar 10 euro p.p vonden we iets te veel.

    Hierna lekker gekookt en de tassen klaargemaakt voor morgen! Dan vertrekken we naar Landmannalaugar in de highlands waar onze 4-daagse trektocht begint🤩

    We hebben ons eigen eten meegenomen. Er zijn geen winkels, geen internet en geen stroom. Tot over 4 dagen🫡
    Läs mer

  • Laugavegur | dag 1

    5 juli, Island ⋅ ☁️ 9 °C

    Vandaag ging de wekker om 5.30 zodat we om 06.30 richting het busstation konden lopen om de bus van 07.00 richting de highlands te nemen! De highlands is eigenlijk gewoon soort van het binnenland van IJsland. Hier woont bijna niemand en de wegen zijn alleen open in de zomer wanneer ze toegankelijk zijn. Ook de trail is dus alleen maae te boeken in de zomer.

    De trail die we gaan doen heet de Laugavegur. 55km, en wij doen die in 4 dagen (het kan ook in 3 of zelfs 2, maar 4 is gewoonlijk). De bus bracht ons binnen 4.5 uur naar Landmannalaugar, ons beginpunt.

    Hier was het erg druk, ook omdat er veel mensen zijn die een dagtrip hierheen maken en daarna weer de highlands verlaten.

    In het begin van de trail was het daarom ook een klein beetje druk, maar hoe langer je doorliep hoe rustiger het werd.

    Landmannalaugar staat vooral bekend om de kleurrijke bergen en tijdens de tweede helft van de trail zou dit moeten veranderen in donkere bergen bedekt in felgroene begroeiing. Ook is er vanwege vulkanische activiteit veel heetwaterbronnen waar die fijne zwavellucht uit komt.

    We gaan heuvel op en af, lopen door lavavelden, steken riviertjes over (kunnen onze schoenen vandaag gelukkig nog aan houden) en slepen onszelf door sneeuwvlaktes heen. De eerste hut waar we verblijven ligt relatief hoog, dus hoe dichterbij we komen hoe meer sneeuw we tegenkomen.

    Eenmaal in de hut worden we naar onze kamer gewezen: een slaapzaaltje voor in totaal 12 personen. Omdat de hut heel moeilijk te bereiken is met de auto (we denken tenminste dat dit de reden is), was de toiletsituatie erg interessant. Een diep gat in de grond met een wc erbovenop. Doortrekken kan niet, dus er stond een bordje: deksel naar beneden wanneer je klaar bent om de stank binnen te houden😬. Ook zijn er geen douches, maar de andere hutten hebben die gelukkig wel!

    Toen was het tijd voor avondeten! Er zijn wel wat snacks te koop bij de receptie, maar het is eigenlijk wel de bedoeling dat je je eigen eten meeneemt. We hebben dus een aantal zakken gedehydrateerde maaltijden gekocht. Vanavond op het menu: macaroni bolognese. Rating: 6.8/10. Qua smaak prima, maar het poeder wat de saus moest worden bleef wat korrelig. Ik ben nog even alleen de berg naast de hut op gegaan want niemand wilde mee :((

    Geen internet dus verder niet veel te doen. Na een potje beverbende maar gaan slapen!
    Läs mer

  • Laugavegur | dag 2

    6 juli, Island ⋅ 🌬 12 °C

    Vandaag stond er weer 12km op het programma, dezelfde afstand als gisteren.

    Na wat havermout en repen als ontbijt nog een keer langs het stink toilet voordat we op pad gingen. Tussen de hutten in zijn namelijk geen voorzieningen.

    Het waaide hard en het was koud, dus we gingen goed gekleed op pad. Weer door sneeuw en weer vele heuvels op en af, soms best steil en glad door losse zand.

    Langzaam werd de sneeuw minder en na een klimtocht hadden we uitzicht op de afgelegen route, omringt door de kleurrijke bergen. Op gegeven moment zagen we ook in de verte al de volgende hut liggen, Alftavatn! Het ligt op een vlakte naast een groot meer.

    Na een steile afdaling hadden we onze eerste echte rivieroversteek! Wandelschoenen uit, teva's aan en broek omhoog rollen. Er hing een touw om aan vast te houden, en het water kwam tot onder onze knieën. Gelukkig was de rivier smal, want het ijskoude water doet best pijn na een aantal seconden😳

    Hierna duurde het niet lang meer tot de hut. De zon scheen lekker dus veel mensen zaten buiten op de vlonder. Ook waren er normale toiletten!!

    Terwijl Sterre, mam en pap in de zon gingen liggen, ging ik natuurlijk weer een berg op. In de verte zag in een andere hut liggen, Hvangill. Hier verblijven we niet omdat deze maar 4km van Alftavatn ligt. Eenmaal beneden ging ik met Sterre richting het meer voor een "duik". De man van de receptie gaf al aan dat het meer de eerste 100 meter ondiep is, rond de knieën, maar het water bkeek zelfs ondieper. Dan maar even snel liggen en daarna weer richting de kant. We werden bekeken door een groep Chinezen, die zo geïnspireerd raakte (vooral door Sterre die veel langer in het water bleef dan ik) dat ze later ook het water in zijn gegaan.

    Bij deze hut is ook een restaurantje, dus hier aten we ons avondeten. Echt super lekker!! Na een potje bevervende weer richting de hut om te gaan slapen.
    Läs mer

  • Laugavegur | dag 3

    7 juli, Island ⋅ ☁️ 13 °C

    Vandaag 16km en 3 rivieroversteken! Gisteren waaide het nog best hard, maar het was nu bijna windstil, wat buiten ontbijten perfect maakte.

    We waren nog geen 20 minuten onderweg toen we erachter kwamen dat we een toilettas vergeten waren. Ik rende terug naar de hut terwijl de rest alvast doorliep. Bij de eerste riviercrossing zagen we elkaar weer.

    Vandaag was een redelijk vlakke dag, ook gingen we over een uitgestrekte woestijnvlakte. Overal om oms heen was zwart zand, met in de verte zwarte bergen bedekt met groen. De vorige dagen was er wat meer afwisseling qua omgeving, en nu dat niet het geval was maakte dit het mentaal wat zwaarder omdat er minder was om onderweg naar te kijken.

    De 2e rivieroversteek was wat intenser. Niet qua diepte of qua stroming, maar deze was een stuk breder. Oftewel, je bent een stuk langer in het ijskoude water en die kou doet dus best pijn🥹

    De laatste oversteek was easy. We konden onze schoenen aanhouden en stepping stones gebruiken om over te steken.

    Hierna was het weer een beetje afzien. Het einde leek in zicht maar dat was het niet. Achter elke heuvel lag weer een andere heuvel, totdat de hut wel eindelijk in zicht was.

    Ik ging in mijn eentje weer een extra wandeling doen, eentje langs een canyon. Erg gaaf!

    Hierna hadden we weer onze gedehydrateerde maaltijd. Dit keer pulled pork van de bbq! Rating: 8/10

    Natuurlijk weer potje beverbende voordat we weer naar bed gingen.
    Läs mer

  • Laugavegur | dag 4

    8 juli, Island ⋅ ☁️ 9 °C

    Vandaag alweer de laatste dag van de trail🥹

    Weer een dag van 16km, ditkeer met een steile afdaling en de laatste en ook meteen de moeilijkste rivieroversteek van de hele trail.

    De steile afdaling viel uiteindelijk mee. Er lagen veel stenen en los zand die je tegenhielden zodat je niet naar beneden gleed. Ook hadden we hier uitzicht op een gletsjer in de verte. Hierna gingen we met een brug een kloof over waar een wilde rivier doorheen stroomde.

    Op geveven moment kwamen we bij een een berg uit waar de zijkant bestond uit kolommen van basalt.

    Het landschap veranderde nog meer. Meer groen, we zagen voor het eerst in 4 dagen weer bomen en schapen en we hoorde ook weer vogels! Hoe zuidelijker we kwamen, hoe leefbaarder het gebied.

    Onderweg liepen 3 meiden van de scouting ons tegemoet, eentje met een gitaar op haar rug en op teva's.

    We kwamen nog andere wandelaars tegemoet en hoorden van hen dat de rivieroversteek mee viel! Dat is een opluchting.

    De rivier was breed en had meerdere stroompjes. Ook was ie dieper dan vorige rivieren, ongeveer tot en met de knie, en stroomde ie ook sneller. Maar 2 takken van de rivier waren smal en we waren dus snel weer uit het water.

    Na nog een uurtje lopen kwamen we aan bij ons eindpunt. Hier aten we nog wat voordat we de bus terug naar Reykjavik pakte. Ik wilde nog een extra hike doen waar je prachtig uitzicht moet hebben over de de canyon ennde rivieren, maar hier was helaas niet meer genoeg tijd voor. Helaas moet ik dus nog een keertje terug naar IJsland, maar dit vind ik stiekem niet erg🤭
    Läs mer

  • Ring Road | dag 1

    9 juli, Island ⋅ ⛅ 13 °C

    Reykjavik -> Fossholl

    Vandaag beginnen we aan een rondje IJsland! We haalde de huurauto op en gingen op pad.

    Onze eerste stop was Grábrók, een 170 meter hoge krater. Het was ook mogelijk op de rand van de krater te lopen, dus dat hebben we natuurlijk ook meteen gedaan.

    Vervolgens reden we naar Kolugljúfur, Kolugljúfur is een kloof in het noorden van IJsland, uitgehouwen door de rivier Víðidalsá, en staat bekend om zijn watervallen, waaronder Kolufossar. De kloof is ongeveer 1 kilometer lang en 40-50 meter diep. Wij reden naar het punt waar je de watervallen kon zien.

    Vervolgens reden we naar Fosslaug, een andere waterval. Hier waren ook natuurlijke hot springs maar omdat we nog naar een spa gaan vanavond hebben we deze hier overgeslagen.

    De laatste stop van vandaag was dus Forest Lagoon, een spa met verschillende baden een sauna. Na de hete onsens in Japan voelde hrt hete bad hier aan als gewoon warm. Nog even 3 minuten in het koude bad en toen er een uur voorbij was had ik het wel gehad.

    We aten nog wat bij het restaurantje bij de spa voordat we doorreden naar ons Hotel, dat zowat naast de waterval Goðafoss ligt. Ook kwam er nog een hele horde paarsen voorbij gerend toen we op het punt stonden naar de waterval te lopen

    In de avondzon nog even naar de waterval gewandeld en na een potje beverbende weer naar bed.
    Läs mer

  • Ring Road | dag 2

    10 juli, Island ⋅ ☀️ 14 °C

    Fossholl -> Djupivogur

    Vandaag weer een lange dag met veel rijden. We begonnen bij Myvatn waar we de grot Grótagja bekenen. Hierin is water waar vroeger in gebad werd, maar door vulkanische activiteit is de temperatuur nu te hoog om erin te zwemmen. Ook is hier een scene uit Game of Thrones gefilmd!

    Hierna stopten we bij Hverir, een geothermisch gebied. Hier borrelde modder en stonk het naar zwavel.

    Daarna reden we door naar Dettifoss, een super grote waterval. Helaas konden we door een kleine landslide niet het paadje op het dichtste bij de waterval komt. Ook nog snel een kijkje genomen bij Selfoss, een andere waterval een klein stukje verderop.

    Tot slot gingen we naar Studlagil canyon! Hiervoor moesten we wel eerst een stuk lopen vanaf de parkeerplaats, maar dan zie je ook wat. De muren van de canyon bestaan bij een specifiek stuk uit basaltkolommen. Dit gecombineerd met een blauwgroene rivier is natuurlijk erg mooi.

    Na een ijsje reden we naar Djupivogur, waar we overnachtten. Leuk huisje op een leuke locatie aan de kust! Op een paar andere zelfde huisjes stond alleen het huis van de eigenaar er, voor de rest niks. Lekker rustig dus!
    Läs mer

  • Ring Road | dag 3

    11 juli, Island ⋅ ☁️ 11 °C

    Djupivogur -> Vìk

    Vandaag een wat kortere afstand tot de volgende accommodatie. We begonnen bij Stokksnes & Vestrahorn. Hier is een berg met op de voorgrond zwarte duinen met groen gras, en bij de rotsachtige kust zijn zeehonden te vinden.

    Hierna reden we door naar Jokullsarlon (gletsjermeer) en Diamond Beach. Al het ijs dat van de gletsjer afbreekt, drijft door het meer naar de zee, waarna het aanspoelt op Diamond Beach.

    In Vìk checkten we in en na wat chillen gingen we richting een restaurantje. Hierna brachten we nog een bezoekje aan Reynisfjara, een zwart strand met basaltkolommen. Ook zijn hier soms gevaarlijke golven (sneaker waves, gaan ver het strand op), dus je moet altijd opletten. Ook puffins gespot! Maar toch moeilijk om ze goed op de foto te krijgen zonder camera met verre zoom.
    Läs mer

  • Ring Road | dag 4

    12 juli, Island ⋅ ☁️ 14 °C

    Vík -> Amsterdam

    Vandaag alweer de laatste dag. We begonnen bij Skogafoss, een van de bekendste watervallen van IJsland. Vanaf hier is het ook mogelijk om naar Thorsmork te lopen (waar onze hike eindigde). Staat voor de volgende keer op de planning!

    Hierna reden we naar Seljalandsfoss, ook een bekende waterval. Hier kun je ook achter lopen, maar op het punt dat je mogelijk nat kom worden ging de vrouw voor ons ineens stilstaan waardoor we een paar seconde lang een goede laag water over ons heen kregen (was moeilijk om haar snel in te halen). Gelukkig was het niet zo koud.

    500 meter verderop lag Gljufrabui, een waterval in een soort kloofje. Even in de rij gestaan maar daarna mocht ook ik de iconische foto maken op de rots (beetje onderbelicht maarja was ook veel tegenlicht).

    Nu was het eigenlijk al wat laat om nog naar de geisers te gaan dus we besloten maar met een omweg richting her vliegveld te rijden. We reden langs Grindavik, het dorp dat de laatste 2-3 jaar met veel lava van uitbarstende vulkanen te maken heeft gehad. Er waren delen van het dorp afgesloten en soms zag je de zwarte gestolde lava in of langs het dorp. Toen we er weer uit reden zagen we pas echt hoeveel lava eigenlijk richting het dorp gestroomd was.

    Op de luchthaven de auto ingeleverd en weer tijd om naar huis te gaan😢
    Läs mer