• Chochís - Dag 2

    May 4, 2023 in Bolivia ⋅ ☁️ 24 °C

    Na een goede nachtrust heb ik de wandeling naar Santuario Mariano de la Torre gemaakt. Dit heiligdom, in de vorm van een kruis, is gebouwd ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de overstroming in 1979 die hier plaatsvond en is gewijd aan de maagd Maria. In de tempel hangen allerlei houtsnijwerken met afbeeldingen van de Ayoreo en Chiriguano (inheemse volkeren uit de regio) en de lokale flora en fauna.

    Naast het gebouw staat La Torre de David, in enorme cilindervormige rots met een omtrek van 800 meter. Ook deze rots wordt als heilig beschouw en hoort bij het heligdom. Maar, heilig of niet, er op lopen kan je! Tot een bepaald punt tenminste, op een gegeven moment heb je iets van touwen of vleugels nodig om verder boven te komen. Wel had je vanaf dat punt, een mooi panorama uitzicht!

    Op de weg terug was misschien wel het hoogtepunt, want er waren toekans en papegaaien! De papegaaien heb ik alleen van een vrij grote afstand kunnen zien, maar de toekans bleven rustig zitten. Bij het vliegen van het beest verbaasde ik me erover hoe lang en dun hij eigenlijk is. En bij terugkomst bij het hotel deden ze me een gunst, want daar er zaten er ook vier in de boom!

    Bij het avondeten in hetzelfde tentje als de avond ervoor heb ik de Argentijn weer ontmoet en de eigenaar van de camping waar hij slaapt. Erg gezellig en zeker ook lekker :)
    Read more