Thailand, Cambodia, Vietnam

December 2014 - January 2015
A 51-day adventure by Katalin Read more

Happy massage

January 6, 2015 in Cambodia ⋅ 🌙 26 °C

Vegre teljesult a vagyunk, befizettunk egy helyi masszasszalonba. Nagyon nem kellett keresni, mert minden bokorban akad egy. Egymas mellett vannak lefektetve a masszazsmatracok, es mivel "No oil" masszazst kertunk, maradt a ruha is.
    Hozzam egy kedves rovid shortos lany erkezett, de szegeny Tomikamnak lecsempult a szaja amikor megjelent a hidrogenezett haju 45kilos kambodzsai fiucska hogy "mister ájm gána dú dá màszàgì". Life is hard.
    Khmer masszazst kertunk, ha mar itt vagyunk, de nagyjabol ugyanaz mint a thai.
    Nekem jol esett, csak a rohogogorcs fogott el majdnem amikor oldalra pillantok, Tomasz csukott szemmel, fejenel ul rajta a fiucska, es a szemoldoket masszirkazza. 3 dollarert meg sosem szorakoztam ilyen jot.

Sajnos kep nem keszult ;(

Lazulos nap

January 7, 2015 in Cambodia ⋅ ⛅ 32 °C

Day 07
    Csak este megy a gepunk Vietnam fovarosaba, Hanoiba, a varosba nem volt kedvunk bemenni, uh inkabb tartunk egy lazulos napot a szalloda medencejenel.
    Elegge nagy a hoseg, igazan jol esik egy kis strand program. Kambodzsa, illetve Siem reap (mivel mashol nem voltunk orszagon belul) nagyon bejott nekunk, szivesen ajanljuk mindenkinek!
    Hogy teljes legyen a bucsunapunk, mar reggel 8tol toljak nekunk a helyi zeneket a szomszedban egy hangosbemondobol. Eloszor azt hittem, hogy esetleg van helyi muszlim kozosseg, mert olyasmi mint a muezzin. Miutan mar kb 5oraja "hallgatjuk" a siralmas bagzo bakmacska vernyakolasra hajazo performanszt, kezdett elpattanni az agyam, hogy mi ez. Nos, lecsekkoltam a neten es kiderult, hogy fontos esemenyekkor, pl temetes, eskuvo, jatsszak ezt a csodat egesz nap(!) es akar tobb napig is tarthat. Hat ilyen szempontbol jo, hogy tovabballunk :)))
    Tudom tudom, fogjam be :)))

Mivel videot errol a szuper stereoelmenyrol nem tudok ide becsatolni, inkabb feltoltok egy fotot a tegnapi naplementerol, amit a Tomi lott a hotel tetoteraszarol jo turistahoz meltoan iPad-del (!!!!!!! váááàááá).
    A naplemente mellett tipikus kambodzsai eletkepet is elkaptunk - bacsi motorral, oleben kisgyerek, tereli haza a teheneket. Asszem tehenek voltak, ebben nem sikerult dulore jutnunk Tomival... Ilyen kis gizda feher paratlan ujju patasok.

Siem reap airport

January 7, 2015 in Cambodia ⋅ ⛅ 28 °C

Miutan "vegigszenvedtuk" a napot a medence partjan, kicsekkoltunk es kituktukoztunk a repterre. Bar en szentul meg voltam gyozodve h a hotel ajanlata tartalmazta a transfert, es ez az en ertelmezesemben returt jelent, mondtak hogy a repterre nem visznek ki kocsival uh kituktukoztunk a borondokkel :)) de igazabol eleg sokan csinaljak itt ezt. Nagyon vicces, es utana szo szerint moshatod le magadrol az ut porat!Read more

Hanoi airport

January 7, 2015 in Vietnam ⋅ ⛅ 17 °C

Flight no.4
    Sima repules volt. Tomasz ledealelte a veszkijaratos sort hogy elferjen a laba, es mellenk ult egy kedves stewardes kisasszony aki elkerte a vietnami utikonyvemet. Kiderult h hanoiban szuletett es beszelgetni kezdtunk, felirt par helyet amit feltetlen meg kell neznunk ;)) ugyhogy most par napig nalunk lesz a dedikalt hanyos zacsi :)) de remeljuk nem kell hasznalniRead more

Palmy hotel

January 8, 2015 in Vietnam ⋅ ⛅ 17 °C

Repteren valtottunk penzt, mert a taxisok nem nagyon akartak dollart elfogadni. Egybol milliomosok lettunk, 100USD = 2.100.000 vietnami dong. A taxiknal odajott hozzank egy idosebb bacsi, hogy merre megyunk mert a beigert repteri transzfere nem erkezett meg. Kiderult h kozel van egymashoz a szallasunk ezert bepattant o is mellenk. Nagyon aranyos new yorki figura, bizonyos Bob, aki egyedul utazgat most 3 hetig Azsiaban egy normal handbaggage meretu hatizsakkal. Jo neki, mi fejenkent 18kiloval tamadunk plusz a kezipoggyasz :))
    Kellemesen elbeszelgettunk, nagy nehezen megtalaltuk a hostelet, majd a mi hotelunket. Ezen kivul sokat nem lattunk a varosbol, de a szallasunk egy nagyon szep to partjan van! Egyebkent a strandruhainkra egy ideig nem lesz szukseg, mivel atjottunk egy masik evszakba, 20fokos napi maximumokkal, es kis szerencsevel viszonylag keves esovel. Kb 1 het mulva terunk vissza a nyarba, de addig meg jo sok tervunk van :))

Futós városnézés

January 8, 2015 in Vietnam ⋅ ⛅ 15 °C

Day 08
    Sulyos teherkent nehezedett rank a gondolat, hogy a borond melyen meglapulo futoruhank mar egy hete erintetlen. Meg ennel is nagyobb szegyen, hogy 2015-ben nullakilometeresek voltunk. Miutan mar nem tudtuk mire fogni a tespedest, elmentunk egy konnyu reggeli futasra, na jo, kocogasra, ami a majdnem 80%-os paratartalom mellett nem is olyan konnyu. Miutan sporterteke csak eros joindulattal lehet, megejtettuk a to nevezetessegeinek megtekinteset is egyuttal.

Jah! Es a szallodank mellett megtalaltuk a meltan hires keszthelyi Pure szepsegszalon kistestveret is!!!

Hanoi városnézés

January 8, 2015 in Vietnam ⋅ 🌙 15 °C

A reggeli setat az ovarosban kezdtuk, majd a francia negyed fele vettuk az iranyt. Itt belebotlottunk a Hoa Lo bortonbe, ahol elobb a fuggetlensegert harcolo vietnamiakat oriztek a francia gyarmatositok, majd kesobb a vietnami haboru vegen az amerikai pilotakat a vietnamiak. Elobbi korszakhoz kapcsolodoan a bortonmuzeum eleg brutalis korulmenyeket es kinzasi eszkozoket mutatott be. Ezzel szemben az amerikaiak ironikusan Hanoi Hilton Hotelkent hivtak a bortont, mert viszonylag barati korulmenyek kozott eltek itt, rendes etelt kaptak, tevezhettek, sportolhattak.
    Ezutan visszamentunk kicsit az idoben, es meglatogattuk az Irodalom templomat. Az Irodalom temploma kivételes hely az imádkozásra, és a vietnamiak oktatás, irodalom és Konfucius iránti tiszteletének kifejezésére.
    A Van Mieut Ly Thanh Tong király hozta létre 1070-ben. Hat évvel később utóda itt nyitotta meg az ország első egyetemét. Kezdetben a királyi család gyerekei, később a mandarinok gyerekei jártak ide, végül bárki jelentkezhetett, ha megfelelő előképzettséggel rendelkezett.

Bác Ho

January 8, 2015 in Vietnam ⋅ 🌙 15 °C

A delelotti kulturprogram utan megcsodaltuk a szocialista "epiteszet" remekmuveit. Hanoi (es feltehetoleg egesz Vietnam) tele van Ho Chi Minh = Ho bácsi = Bác Ho eletenek es halalanak szentelt emlekmuvekkel es muzeum. A vietnamiak lathatoan teljesen odavannak legnagyobb kommunista vezetejukert, aki az idokinai haborukban gyozelemre vitte nepet. Nem traktalnek senkit a tortenelmi reszletekkel, a lenyeg, hogy a papat hatalmas imadat ovezi. Vegakarata az volt, hogy hamvait szorjak szet az orszag kulonbozo pontjain, de a moho kis rajongoi inkabb Leninhez hasonloan bebalzsamoztattak testet. es kiallitottak egy mauzoleumban a "Felvonulasi ter" mellett. Tomi ki tudja miert, nagyon szerette volna megnezni, de szerencsere, akarom mondani sajnos, nem volt epp nyitva.
    A Ho bacsi fele cuccok mellett talaltunk meg egy Leninszobrot is!

Felelem es reszketes Hanoiban

January 8, 2015 in Vietnam ⋅ 🌙 15 °C

En valamitol mindig parazok. Bangkokban az emberektol feltem, Siem reapban a malariaszunyogoktol, itt pedig a robogoktol. Nem talaltam statisztikat arra vonatkozoan, hogy pontosan mennyi vietnami robogozik, de ugy erzesre kb 1 millioan lehetnek csak ebben a varosban. Onmagaban ezzel semmi baj nem lenne, csakhogy ezt ugy kell elkepzelni, hogy folyamatosan, megallas nelkul dudalnak, nagyon gyorsan hajtanak, es pont szarnak arra hogy leteznek gyalogosok is. A zebrak es a lampak sem javitanak a helyzeten, valoszinu csak nyugatmajmolasbol hasznaljak, hiszen meg ha zold is a lampa amikor a zebrara ersz, tutira veheted h akkor sem neked lesz elsobbseged.
    Valoszinu az a legjobb, hogy mielott elindulsz, elmormolsz egy imat a fekvo/allo/ulo buddhahoz, behunyod a szemed, es egy levegovetellel athaladsz.
    Az egesz napos tulkoles, tomeg, kosz eleg rendesen kikezdte az idegrendszerunket, uh estere mar masra sem vagytunk, csak visszaterni a szalloda csendjebe. De elotte meg osszevesztunk hogy hol ebedeljunk, aztan hullafaradtan elindultunk a plazaba a Tominak esodzsekit venni, kiderult h kb 4km plusz seta (miutan egesz nap ugye meneteltunk), kozben rajottem h az etteremben hagytam az utikonyvet, aztan vegigjartuk az egesz plazat es az uccso boltban talaltunk vegre egyet, aztan Tomi kozolte h nincs nala a bankkartyaja, Kati meg hogy akkor most muszaj leulni, mert szetveti az ideg, vegul Tomi megoldotta USD- dong vegyes finanszorassal, aztan beultunk egy taxiba, de a taxis kidobott minket, nem tudjuk miert (lehet mert nem vettuk le a ciponket?), aztan meglett a konyv, hazaertunk de a Tomi bevallotta, hogy reggel meg ugy emlekszik rajta volt a gyuruje, de nem talalja, kozos panikolas, majd gyuru megtalalasa.
    Faraszto nap volt, holnap nyugisabb "vizekre evezunk" :)))

Halong bay

January 9, 2015 in Vietnam ⋅ ☁️ 17 °C

Day 09
    Meg otthon befizettunk egy hajotutara a Halong öbölbe, ami Vietnam legnepszerubb latnivaloja. A Halong öbölben kb 2000 onallo sziget helyezkedik el szetszortan 1553 km2-en. A legenda szerint az obol akkor keletkezett, amikor egy sarkany a tengerre ereszkedett, es a farkaval csapkodva szigetekre hasitotta a kornyek foldteruletet.
    Hanoibol reggel indultunk, es 4oras buszozassal jutottunk el a tengerpartra.
    A hajon az olcsobbik kabint foglaltuk, es nagyon meglepodtunk, amikor megkaptuk a lakosztalyt, kulon erkellyel, koszonhetoen annak h a foglalasnal jeleztem, hogy naszuton vagyunk :))) hat ennek ugy orultunk, mint a gyerekek!
    Kovetkezo orom akkor ert minket, amikor meglattuk az ebednel a svedasztalt, rengetegfele helyi etel, es foleg soksok tengeri cucc, amit koztudottan imadunk! Nem csak jol nezett ki, hanem finom is volt minden.
    Ebed utan jol esett egy kis pihi a kabinunkban.