Régóta terveztük, most megvalósítjuk :) Irány az Azori szigetek!

Horta szállás

September 13, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 24 °C

Eredeti terv az volt, hogy egy estét töltünk Hortaban, egy estét fent alszunk a Picon sátorban, de végül nem mertük úgy elsőre bevállalni az overnight mászást úgy, hogy cipeljük az összes cuccunkat plusz még sátort is. Így két estét maradunk Hortan, de csak egy estét foglaltunk itt. Próbáltuk hogy maradhassunk, írtunk nekik, de októberig tele vannak, nem volt több estére lehetőség. Nagyon nagyon kár, ez az egyik legjobb szállás. Aki beengedett minket, Lenita, irgalmatlanul kedves, segítőkész, aranyos, még azt is felajánlotta hogy kimossa a cuccainkat, meg amíg mászunk itt is hagyhatjuk náluk, elteszik addig a nagy táskát, stb.
    Ráadásul maga az épület egy új építésű nagyon szép igényes luxi apartman gyönyörű kilátással, a szoba több mint tökéletes, árban nem volt drágább mint a többi, szóval nagyon sajnáljuk hogy csak egy estét maradhatunk itt :(

Helló Faial

September 13, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 23 °C

Landoltunk. Jók ezek a kis legcsavaros gépek, olyan más ezen utazni, kezdem megszokni 😊
    Ez a 17. napunk, a harmadik szigetünk, a 6. repülés mióta elindultunk otthonról, és ha megjön a helyi buszjárat és megtaláljuk a szállásunkat Horta-ban, az lesz a 7. szállásunk.Read more

Pakolás, reggeli, reptér

September 13, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 21 °C

Egyik képen látszik, mennyi cuccom van. Hogy a francba fér el ez egy hátizsákban, nem tudom, de sikerült 👍
    Luciano bár, reggeli, kávé, séta a reptérre, hatalmas virág a kaktuszon, kis apró gép landol, leszállnak az utasok, mi felszállnunk és irány Faial sziget.Read more

Utolsó este Floresen

September 12, 2019 in Portugal ⋅ ☀️ 23 °C

Utolsó este, naplemente, hideg sör a parton, random cica nagyon barátkozik, szép cica. Szolid vacsi a Luciano bárban, bambi, krumpli, sör, majd még egy sör a kedvenc esti üldögélös helyünkön, ahonnan látszik az óceán, Corvo, SANTA Cruz, nagyon szépen rendben van tartva, padok, ingyenes, tiszta nyilvános WC stb stb stb. Hiányozni fog Flores 😊 Most néztünk egy videót, amiben azt mondják, ez olyan, mint az Atlanti óceán Hawaii-ja, csak annál jobb 😁 plusz, azt is mondják, hogy bejárták az összes azori szigetet, de messze ez a legszebb, legvadregényesebb, leglátványosabb, legzöldebb. Egyet tudunk vele érteni.
    Íme az említett videó, mi is voltunk ezeken a helyeken is, mi is sétáltunk ott ahol ők, és ez a videó adja vissza talán a legjobban, milyen is ez a sziget:

Caimbros, Santa Cruz kilátó, autó leadás

September 12, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 23 °C

Hamarosan... Már leírtam, de véletlenül mentés nélkül kiléptem 😑 így is 3 teljes nap lemaradásban vagyok, baromi nehéz naplót vezetni 😂 Kata már durmol mellettem én meg próbálom behozni a lemaradást, azóta már voltunk két másik szigeten is és most a harmadikon, ami az első is volt, csendes pihi van. Szóval majd folytatom 😉

Szóval utolsó szép kilátó autóval, majd haza kicsit lepakolni. Van fél óránk az autó leadásig, elvileg van egy kilátó Santa Cruz fölött, ahova gyalog már biztos nem megyünk fel, kéne venni sört még mert 6kor zár a bolt is meg tele kell tankolni a kocsit. Simán belefér fél órába 😂
    A kilátó pont alig lett meg, de tényleg jó hely, látszik felülről a reptér, jó lenne látni egy leszálló gépet így fentről. Flight radar szerint egy órája elment az utolsó, ja, innen amúgy is napi 4 gép megy, nem egy túl forgalmas reptér 😂
    Gyorsan bolt, sör, persze előttem nagybevásárlás van és a Revolutot se fogadta most el a terminál.
    Reptér, benzinkút, a kút még kiírja mennyit tankolt az előttem lévő, akkor várjuk meg míg fizet. De sehol senki. A kút bolt zárva. Hogy lehet itt tankolni? Megnyomkodtam minden gombot, de semmi. Van viszont egy terminál a falon, angolul is tud, ahaaaa, ezt kell nyomkodni. Kártya be, nem adom meg előre mennyit kérek, benzin indul, király. Az autót sikerült 10 perc késéssel leadni, 5 perc múlva már vitte is a következő pár. Hát nem sok idejük volt kitakarítani, de kit zavar 😂
    Ránéztem a revolutra, mennyi pénzünk maradt, és sokkot kaptam. 100 eurót vont le a tankolás, mikor én 16 euróért tankoltam 😑 Ez így nem oké. De kút zárva, semmi infó, na reggel jöhetünk ide is 😣 Jó hír, másnap reggel már csak 16 euró volt levonva, ezek szerint csak zárolt 100 eurót, majd később a rendes összeget vonta le.
    Imádom a revolutot, az alkalmazás tök király, napra készen lehet követni mindent, egyszerű feltölteni, és legtöbb helyen elfogadták, míg a Raiffeisen kártyámmal csak a baj volt itt, 1-2 helyen tudtam csak fizetni vele. Ráadásul nem tudom, havi 2-300 euroig ingyen van a készpénz felvétel, utána meg 2%.

P. Delgada és az Albarnaz kilátó

September 12, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 21 °C

Sok sok kanyar után végre leértünk Ponta Delgada-ba. Ami szintén nem az óceán szint még, láttam fotókat messzebbről és akkor látszik, hogy igen meredek sziklák vannak alatta még hosszan, kivéve a campingnél a város túlsó végén, ott már csak egy rövid séta a part. Mert van camping itt is. Van még Faja Grande-ban és Santa Cruz-ban is, legalábbis mi ezt a hármat láttuk, mindhárom ingyenes, nagyon tiszta, van zuhanyzó minden és kimondottan hangulatosak, valamint az ott sátorozó közösség is tök normális egyszerű átlagos hátizsákos turistáknak tűntek. Mindenhol van grillező oda készített fával, szóval aki sátrazna, annak ez a tökéletes hely. Az idő is kellemesebb szerintem, mint Sao Miguelen, kevésbé van hideg esténként, még ha több is a csapadék.
    Elkalandoztam, bár egyebet nem is tudok Ponta Delgada-ról mondani, olyan világ vége, semmilyen. Körbe a hegyek, sziklák, szembe Corvo, a környék elképesztő, de a település nem 😂 Ja, közben kaptunk egy smst az autó kölcsönzőtől, hogy mégse 7re,hanem 6ra vigyük vissza a kocsit mert kell másnak. Köszi, jófej dolog, de nem gond, akkor lassan indulunk vissza.
    Előtte kimentünk a település közeli világítótornyához, elvileg ez Európa legnyugatabbra lévő világítótornya. Majd egy kicsit felsétáltunk a kijelölt hivatalos túra ösvényen, innen indul egy 14km-es gyaloglás Faja Grande-ba, végig az óceán parton a magas szirtek szélén, aztán valahogy le is ereszkedik rajtuk keresztül, ezt majd legközelebb megnézzük. Irány az út, hajrá fel le kanyargós út, menjünk vissza a keleti partra.

Miradouro da Pedrinha és Ponta Delgada

September 12, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 19 °C

Átértünk a sziget északi oldalára, itt is a szokásos meglepetés: mész a kanyargós fennsíkon, nem látsz túl sok mindent, majd egy éles kanyar után mélyen alattad meglátod az óceánt, és itt pedig még pluszba Corvo szigetét is. Ami innentől uralja a látványt. Mint valami kalandfilm helyszín, egy nagy vulkáni kráter a tenger közepén, bocsi, óceán közepén (ha 3 másodpercen belül nem javítom ki a tengert óceánra, jövök Katának egy kávéval - már sokkal jövök), a leglaposabb szélén egy kis 400 fős településsel, többi részén meredek szikla falakkal.
    Az első megálló a Pedrinha kilátó (király a neve 👍), a második pedig a Ponta Delgada megálló. Hát, nagyon magasan vagyunk még a településhez képest, ötletem sincs hogy fogunk ilyen rövid távon belül leereszkedni oda. Vagyis van, de előre félek 😂

Utazás a szigeten át

September 12, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 17 °C

Csak néhány gyönyörű megálló, meg kilátás, meg élénk zöld falak, csak ilyen Floreses dolgok ;) Öröm itt vezetni, mégha néha kicsit ijesztő is nekem az út.

Faja Grande ebéd

September 12, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 21 °C

Nem kockáztattunk, amúgy is közel voltunk
    Bár a sziget túloldalára indultunk, de csak plusz 10-15 perc volt Faja Grande. Ahol tegnap este ettünk, és jó volt. Most nem volt olyan nagy szám, de rossz sem. Megfogadtuk hogy most már nem erőltetjük a halat, dehát tőkehal volt helyi speckó módon hagymával, paprikával megsütve. Sajnos kicsit too much volt, meg szálkás is, nem lett volna vele semmi baj, ha nem ettünk volna már egy csomó ennél jobb halat is itt. Kata pedig valami steaket kért, az, sem volt rossz, de ennél is volt már jobb a szigeteken. Viszont a helyszín és a környezet csodálatos továbbra is 😉Read more

Miradouro do Portal

September 12, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 22 °C

Csak egy újabb kilátó a kanyargós hegyi út után. Jól esett megállni kicsit, hisz már eléggé leizzadtam a folyamatos fel le jobbra balra óceán szakadék hegy menet után 😂
    Szuper kilátás a vízesések völgyére, vagyis inkább csak a vízesésekre. Innen látszott igazán hogy mekkorák, és mennyi van, sőt, még a máshol is ömlött le a víz a fennsíkról, amiket eddig nem vettünk észre.Read more