ASV, Ņujorka’22

октября 2022
Trešais piegājiens mēģinājumam doties uz ASV. Pirmie divi bija nesekmīgi Kalifornijas apmeklējuma plāni, kurus izjauca Covid pandēmija. Šoreiz Turkish Airlines izpārdošanā noķertas labas biļetes un dosimies uz lielo ābolu - Ņujorku. Читать далее
  • 22следов
  • 19,6ккилометров
  • День 9

Stambula, Stambulas lidosta

14 октября 2022 г., Турция ⋅ 🌬 18 °C

Somas mums iet uzreiz līdz Rīgai, tāpēc diezgan droši varam iet ārpus lidostas nebaidoties, ka pēc tam atkal būs jāveic visa somu iečekošanas procedūra. Tā kā atpakaļ ceļā mums Stambulā jāpavada 20h, tāpēc diezgan pašsaprotama ir vēlme iziet kaut kur ārpus lidostas. Pie ilgiem starp-lidojumu gaidīšanas laikiem Turkish Airlines piedāvā ekskursiju uz Stambulu vai viesnīcu pa nakti. Tā saucamais Hotel Desk nebija nemaz tik viegli atrodams tik lielā lidostā. Tur jāpiesakās viesnīcai vai ekskursijai.
    Viesnīcai mēs nekvalificējamies, bet pat ja kvalificētos, tad būtu jāizvēlas viesnīca vai ekskursija. Tā kā gulta mums nespīd, tad izvēle viegla - braucam uz pilsētu.
    Gandrīz 1.5h braucam līdz pilsētas centram. Trāpījām Stambulas sastrēgumā. Izkāpjam no busa nedaudz ātrāk nekā plānots, jo ar kājām šobrīd iešot ātrāk. Gājām caur Veco grāmatu tirgu un nonākam lielajā Grand Bazar tirgū, kur katrs turks tirgo, kas vien ienāk prātā. Gids mūs ieved vienā saldumu veikalā, kur iedod padegustēt un protams iespēju nopirkt turku saldumus. 540 liras/kg. Nopērkam 1.1kg našķus. Iespējams prasītos šeit pastaigāt ilgāk un pakaulēties ar vietējiem par viltotajām brendu mantām. Liekas, ka būtu interesanti. Citreiz!
    Tālāk ejam uz Zilo mošeju. Gids gan lietas stāsta stāvot pie plakātu bildēm, jo mošeja ir diezgan masīvas rekonstrukcijas procesā. Arī šis objekts acīmredzot apskatei paliek citai reizei.
    Tur pat netālu atrodas trīs obeliski laukumā, kur agrāk bijis Hipodroms. Šobrīd kultūrslānis laukumā uzaudzis par aptuveni 2.5m. Orģinālais zemes līmenis redzams vien pie viena no obeliska pamatnēm.
    Kā izrādās ekskursijā iekļautas arī bezmaksas vakariņas vecpilsētas restorānā Tamara. Varēja izvēlēties vistas fileju vai jēra un liellopa kebabu. Vecāki izvēlas drošo ceļu - vistu. Es ar Madaru Turcijā esot - kebabu. Galā abi labi. Porcijas lielas un es nemaz visu nevaru apēst. Turklāt pirms pamatporcijas bija arī zirņu zupiņa.
    Atpakaļ braucienā uz lidostu autobusā visu ceļu noguļu.
    Lidostā palikušas nieka 9h līdz lidojumam un tad jau uz mā. Uz pufikiem nomocījām nakti. Kādas 4-5h sanāca pagulēt.
    No rīta jāiet pāri visai lidostai, gulējām A terminālī, izlidojam no F2 vārtiem. Gandrīz 20min jāiet ar kājām pāri. Vismaz nedaudz var pamosties pēc rīta pastaigas.

• День 10

Dzegužkalns

15 октября 2022 г., Латвия ⋅ ☁️ 13 °C

Ceļojumā kopā nolidojām 25h, un ceļā kopā pavadījām 53h. Caur Stambulu uz Ņujorku vienā virzienā sanāk gandrīz 10'000km. Dienā vidēji nogājām ap 25k soļu. Tāpēc var teikt, ka bija diezgan aktīva atpūta. Lai arī lidojumu avio cenas manuprāt bija ļoti labas, tomēr tā ilgā gaidīšana lidostās ļoti nogurdina.
    3 no 4 plānotajiem debesskrāpjiem iekaroti. Pārējie plānotie objekti veiksmīgi apmeklēti. Vispār jāsaka, ka kopējās sajūtas pavisam savādākas nekā Eiropas valstīs, kuras esam apmeklējuši. Pavisam cita mentalitāte, viss milzīgs, dzīve ļoti strauja (vismaz Ņujorkā). Dzīvot pavisam noteikti negribētu Manhetenā, bet tik pat noteikti gribētu tur atgriezties vēl.
    Kopsummā arī finansiāli nebija nemaz tik ekstrēms pasākums, kā sākotnēji šķita, gala bilance: 1550€ uz cilvēku iekļaujot pilnīgi visu.
    Pēc dažām dienām jau atkal niez pirksti pameklēt kādu lēto avio… :) Uz to Sanfrancisko jātiek!
    -Ceļojuma kopējās izmaksas: 6300eur
    -Cilvēku skaits: 4 (7 naktis)
    -Izmaksas uz cilvēku dienā: 197eur.