Kurzemes loks par godu Madaras 30 gadu jubilejai. Read more
  • 136kilometers

Jaunpils pils

February 8, 2021 in Latvia ⋅ ☁️ -10 °C

Mini atvaļinājums par godu Madaras 30 gadu dzimšanas dienai. Brauksim padzīvot kā baroni Jaunpils pilī pašā greznākajā viesnīcas numuriņā - Barona istabā. Lai arī mēs jau iepriekš bijām ieplānojuši šīs brīvdienas un brauktu jebkurā gadījumā, patīkams bija pārsteigums, ka februārī pils viesnīcā uzlikta 40% atlaide, kas 125eur par nakti, gadījumā dod jūtamu iespaidu.
    Pils celta 1301. gadā kā Livonijas ordeņa cietoksnis, kuru no trim pusēm apņem dzirnavu dīķis. No sākuma kā bruņinieku pils, bet 17.gs. pils tiek pielāgota muižkungu vajadzībām.
    Milzīga gulta, skaista un galvenais apsildāma - sarkano ķieģeļu grīda ar milzīgu džakuzī vannas istabā un skaistu mūra kamīnu pie gultas.
    Pa ceļam uz pili iebraucam tur pat netālu esošajā Jaunpils alus brūzī pagaršot vietējo mantu.
    Pirmajā dienā vakariņās mums Mūku mielasts. Uzreiz ir skaidrs, ka tas viss mums divatā nebūs apēdams. Lai arī ēdieni ir vienkārši, tomēr to noformējums, trauki un pasniegšana to padara īpaši patīkamu - un garšīgu, protams arī! Porcijā ietilpa pelēkie zirņi, štovēti kāposti, cepta zivs, vistas šķiņķīši, cūkas ribas, kartupeļi, salāti un vēl deserti. Kā to visu var apēst divatā?
    Man personīgi labāk patiktu šīs gastronomiskās izvirtības baudīt krodziņā pagrabā, bet pandēmija dara savu un ēšanas visur vēl aizvien notiek tur pat istabiņās.

Saldus

February 9, 2021 in Latvia ⋅ ⛅ -9 °C

Brokastīs man Smeķīgie pankoki ar kafiju un svaigi spiestu apelsīnu sulu, Madarai spriģeļpauti ar tiem pašiem dzērieniem. Ka jau pēc vakardienas vakariņām bija sagaidāms, arī brokastis ir sātīgas un ļoti garšīgas. 10eur par katru porciju pie šādas pasniegšanas, noformējuma un apjoma nemaz nešķiet daudz.
    Pēcpusdienā braucam pastaigāt pa Saldus pilsētu, kur es pats neesmu bijis daudz gadus, bet Madara vairāk par autoostu vispār nav bijusi. Pilsētā, kā jau tagad moderni izvietoti lieli pilsētas nosaukuma burti. Saldus izveidojuši savu grafisko identitāti izmantojot U burtu kā lielu smaidu. Izskatās labi! Iepirkāmies lokālo gotiņu veikalā. Lai arī tante brīdināja, ka konfektes neesot pavisam svaigas, jo Covid dēļ rūpnīca šobrīd nestrādā. Lai arī ir nedaudz cietas, bet gotiņas paliek gotiņas! Garšīgi tāpat.
    Pa dienu stingri pieturamies pie grafika - neko neēst. Vakarā Barona mielasts solās būt apjomīgs.
    P.S. pa ceļam uz Saldu vēl iebraucām Jurģos. Ja reiz tik tuvu, tad jāaizbrauc dažu bilžu dēļ atzīmēties.

Barona mielasts

February 9, 2021 in Latvia ⋅ ☁️ -8 °C

Kā jau bija sagaidāms pēc vakardienas Mūku mielasta, tad šodien mums diezvai ir vērts cerēt uz visa mielasta apēšanu. Un tā arī bija. Spēj tikai uzskaitīt visu, kas tika atnests itkā priekš diviem. 8 vistas šķiņķīši, vesela zivs, cūkas kāja un tas pat neskaitot visas piedevas. Grūbas, salāti utt.
    Lai arī ēdieni šķietami vienkārši, bet ļoti interesanti, garšīgi pagatavoti, kā arī orģināli pasniegti, tāpēc viss liekas, ka ir tā vērts.