Satelita
  • Dzień 10

prvních pár dní

11 października 2022, Indonezja ⋅ ⛅ 29 °C

úterý, 5. den, sedim v caféčku (první fotka) po raním surfu a píšu tu pinguiny. Prvních pár dní jsme se tu zařídili, koupili surfy, simky a pronajali skůtry. Ubytko na první měsíc máme v Canggu asi 30 metrů od vln. Pláž tady na černym písku a vizuelně nic moc, u těch hezčích budem bydlet až příští měsíc. Každý ráno surf od 6/7, pak brunch, sedění u compu někde na kafi, surf, v 6 je tma a začíná se kalit, snažíme se nechodit každej den i když to tu jede furt a kalby nejlepší. Nic na vaření nemáme a supermarkety nic moc, tak jíme zatim všechno v restauracích, v podnicích pro lokály se najíte za 10000-15000 idr (16-25kč), v hezčích podnicích pro bílý kolem 35-100k (58-165kč). Restaurací je tu úplně nekonečno a jídlo absolutní top. Zatim jsme moc necestovali, ale všechno je v plánu. Doprava je buď pěšky nebo na skůtrech. Všechno je kousek ale kvuli provozu cesta vždycky trvá, nevadí, na skůtru sranda. Na kalbu/z kalby tě dovezou místňáci na skůtru buď za pár k nebo zadarmiko když ti chtěj po cestě nabízet drogy. Místňáci mega příjemný, a na všechno se tu kromě restaurací a ofiko obchodů smlouvá (i SIMky). Prvních pár dní nám tu docela pršelo, všichni řikaj že deštivá sezona přichází letos nějak brzo, normálně spíš začátkem listopadu. Czytaj więcej