Schnitzelwirt, azaz ez sorbanállós nap

April 8, 2023 in Austria ⋅ ☁️ 6 °C

Az akvárium után már mindenki elfáradt és megéhezett szóval irány a közeli wienerschnitzel kuriózum étterem a Schnitzelwirt 52. Maya és Sabrina szerint nagyon jó a kaja, és nagy adag, ráadásul nem drága annyira, szóval hajrá. Próbáltunk délután asztalt foglalni, de nem vették fel a telefont, így elindultunk háthával.

Mikor közelítettünk a helyszínhez az első gondolatom az volt hogy whatthehellisgoingheretoday? Mindenki oda megy ahova mi?
    Az étterem előtt ugyanis egy ismerős jelenség, és a Haus des Meere-ben szerencsére terráriumban lakó ragadozó képe jelent meg (sajnos nem csak lelki) szemeim előtt, a kígyó-zoo-sor. Iszonyat tömeg itt is. Mikor jeleztük az ajtóban hogy 11-en lennénk azt mondták 2-3 óra múlva lesz ekkora asztaluk szabadon. Akkor mondtuk hogy nincs az az isten, pedig sörük is van, szóval akkor szétválunk, kell egy 4 fős, meg egy 6 fős asztal, az hátha gyorsabb.

Itt már csak kb fél óra volt és bejutottunk. Az ajtóban már láttam, hogy csak cash-t fogadnak el, szóval majd számolgatunk, mert kp-ban csal 100 EUR-t hoztunk.

Az étlapot nézve azért megnyugodtunk, hogy 1-1 óriás bécsi "csak" 10 EUR, szóval elég lesz a százas.
    A kiszolgálás már elég gyors volt, bár a pincérnőnk nem vett részt sose a világ legkedvesebb felszolgálója versenyen, és valószínűleg azért mert amilyen pofákat vágott egy-egy kérdésnél az alapján már a selejtezőben kiesett. A kedvencem az volt, amikor már az asztalon halmokban álltal az óriás bécsi szeletek, meg a sültkrumpli és valaki megkérdezte hogy kérhetne e ketchup-ot, mire a reakció egy látványos ima volt az ég felé, meg egy nem halkan elejtett "ketcup, mi ez bakker pizza?" kérdés, aztán egy asztalra csapott flakon volt 😀

A lényeg hogy mindenki jól lakott, a borravaló pedig itt nincs beépítve a végösszegbe, szóval azt nem kapnak 😀

Még egy kis buszozás, egy kis metró, és már 8:30-ra haza is értünk. Persze újra elő kell kapni az úszószemüvegeket, pezsgőfürdő és irány az ágy...a srácoknak, mert mi szereztünk 1 üveg bort a ma esti footprint-hez 😀😀

Büszke vagyok a fiúkra, nagyon jól bírták ezt a napot, pedig a sorok közt, nem olvasva hanem állva már én is majdnem feladtam párszor. Alakul ez a kis csapat rendesen... 😀😀