Austria
Klopeiner See

5 travelers at this place

Krásné Klopeiner See

July 27 in Austria ⋅ ☀️ 33 °C

Ke Klopeiner See jsme se vrátili po 3 letech. V roce 2017 jsme se tu stavovali po cestě do Chorvatska a jezero nás okouzlilo tak, že jsme se k němu toužili vrátit. Lákala nás jak teplota jezera (až 29 stupňů, aktuálně 25 stupňů), tak malebnost místních pláží. Jedná se o mola vytažená do jezera a každý hotel má většinou svoji vlastní privátní pláž, což je super. Někdy navíc i s bonusem v podobě plážového baru. 🍹🍹
    Pokud zavítáte do této rekreační oblasti, doporučujeme vybrat si ubytování se soukromou pláží. Jsou zde i veřejné, ale čím jste blíže k turistickému centru, tím jsou plnější. Za veřejné pláže se platí zhruba 5 EUR na osobu, ale po 16. hodině již bývají zdarma. Jak je to s případnou výpůjčkou slunečníku a lehátek nevíme, protože my máme naši super pláž, kterou milujeme. 😍 Máme to tam od hotelu asi 10 minut pěšky. Pláž je zamykatelná, takže obavu o věci, které si s sebou nosíme, nemáme. Na pláži je převlékárna, toaleta a od 13. do 17. hodiny je možné koupit si kávu, pivo, víno a koktejly, které míchá náš pan domácí. Vstup do jezera je možný ze břehu i z mola. Mola jsou zde typická pro všechny pláže. Slunečníky a lehátka máme zdarma. Vstup na pláž je 24/7. Tak třeba ještě přidáme nějaké noční fotky. 😉

Pachatelé se vrací na místo činu

July 29 in Austria ⋅ ⛅ 24 °C

Když jsme tu byli naposled, večeřeli jsme ve skvělé stylové restauraci Mochoritsch Eck. Není nad to zavítat do pověřeného podniku, který si stále drží svoji kvalitu. Rádi se sem opět vrátíme. 👍

Procházka kolem jezera

July 29 in Austria ⋅ ☀️ 26 °C

Ve středu mělo být ošklivo, tak jsme se vypravili na procházku kolem jezera, které v důsledku nízkého průtoku patří k nejteplejším alpským jezerům. Jezero je napájeno jen malými přítoky a spodní vodou. Jeho průměrná hloubka činí 23 m, největší hloubka je 48 m a lze jej obejít za cca 1 hodinu a 15 minut. 😉Read more

Farmářské trhy převážně s alkoholem

July 28 in Austria ⋅ ☀️ 29 °C

Každé úterý a pátek jsou zde u veřejné pláže "bauernmarkt", což jsme netušili, jak by mělo úplně vypadat. Farmářský trh? Ale proč je od 16:00 do 21:00? 🤔 Možná je to proto, že 50 % nabízených komodit je alkohol. 😁 Všichni degustují místní ovocné pálenky (schnaps) a ředí to nápojem zvaným most, což je dle našeho odhadu jablečné víno (6,5 % alk.). K tomu se zajídají obložené chleby, které jsou tak osázené šunkou, špekem atd., že chleba není ani vidět. A kdo má chuť, tak sežene i něco sladkého. Každé úterý a pátek po koupání prostě počítejte s tím, že domů dorazíte náramně rozjaření. 🤩Read more

Klopeiner See

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android