🇵🇭 The Philippines

October - November 2023
A 25-day adventure by Kamila Read more

Dlouhoočekávané vypadnutí + Fakta

October 21, 2023 on the Philippines ⋅ ⛅ 29 °C

Filipíny nebyly spontánní. Letenku jsem měla cca půl roku dopředu, vzorně. Jen nebylo jisté, kdo poletí se mnou. Jestli vůbec někdo.

Nakonec, jak je z fotek zřejmé, mám štěstí. Nemusím sdílet dojmy z toho nejčistšího moře jen sama se sebou. Jak já se těšila.

Jaké jsou ale Filipipiny doopravdy?
    - Lidé tu jsou v převážně vzdělání
    - Ne však tolik na to, aby uměli vařit (dávám 2*, netaktizuju)
    - Je tu čisto. Odpadky jen v menším množství a skoro nikde se nesmí ani kouřit
    - Filipínci umí skvěle anglicky, jelikož svým jazykem si kvůli nářečím napříč ostrovy nerozumí
    - Peníze jim voní, skrytými poplatky se neskrývají
    - Průzračnější moře jsem nikdy neviděla
    - Známé turistické ostrovy (momentálně mám na mysli Boracay) jsou spíše promenády sales pracovníků, kteří vám své katalogy nacpou až tam, kam slunce nesvítí
    - Na méně turistických ostrovech, jako například Bohol, se stanete celebritami, najíte se za pár korun a potkáte se se skutečně filipínskou kulturou
    - Hlavním nepřítelem digitálních nomádů je místní internet

Královna fuck-upů

October 25, 2023 on the Philippines ⋅ ☁️ 26 °C

Boracay byl první přešlap 🇵🇭

Všichni tenhle ostrov doporučovali. Tam se vyplatí jet, říkali.

No, pokud chcete trávit čas na přeplněné pláži, jíst předražené jídlo a spát v overrated hotelu, Boracay na to bude ideální.

A my si tam bookli zrovna 5 nocí. Paráda. 🫠

Tím začala naše série fuck upů a každodenní nevrlosti.

Co se nám dělo dál?
    - Jarda nemocný
    - Vybookované lety na další ostrov, kam jsme se potřebovali dostat
    - Kupujeme na tamní poměry fakt drahé letenky se zbytečným přestupem
    - První let zpoždění, druhý let fuč
    - Museli jsme strávit noc v Manile
    - Vstávání ve 3 ráno na let náhradní
    - Jarda furt nemocný

Po příletu na Coron, konečně, jsme byli na první dojem velmi mile překvapení. Lidé milí, ubytování boží, wifi jede. Sen.

A fakt byl. Litovali jsme, že jsme se na Boracay nevykašlali dříve. Na Coronu jsme strávili posledních 7 nocí a za ubytovaní jsme platili pouhých 2800 Kč. To nám na Boracay nestačilo ani na jeden den. 🫠

Poučení:
    Žádné není, protože kdo to měl tušit. 😅