Canada
Downtown Toronto

Here you’ll find travel reports about Downtown Toronto. Discover travel destinations in Canada of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Toronto

May 15 in Canada ⋅ ⛅ 17 °C

Ursprünglich war es unser Plan, direkt über Toronto zurück nach München zu fliegen. Als wir jedoch erfuhren, dass ein guter Freund von Claudia (Felix) genau zu dieser Zeit in der Nähe von Toronto studiert, entschieden wir uns dazu, unseren Flug aufzusplitten und zwei Tage gemeinsam mit Felix in Toronto zu verbringen.
    Wir beide hatten schon vor einigen Jahren in Toronto jeweils für einen Tag besucht, hatten sie aber nicht als besondere Schönheit in Erinnerung. Nun waren wir überrascht darüber, wieviel Toronto tatsächlich zu bieten hatte und dass die Gebäude zwar viel Business-Feeling ausstrahlten, in der Stadt selbst aber eine äußerst gemütliche und angenehme Atmosphäre herrschte.
    Wir besuchten gemeinsam den CN Tower, von dem wir die gesamte Stadt sehen konnten und danach das Ripley‘s Aquarium. Hier begeisterte uns ganz besonders ein gläserner Tunnelgang durch das Aquarium, sodass man die Tiere auch von unten sehen konnte.
    Ansonsten schlenderten wir durch die Stadt, aßen alles mögliche ungesunde Zeugs und gingen in die zwei Lieblingsläden von Claudia zum shoppen (wo wir auch ziemlich zugeschlagen haben).
    Wie so oft auf dieser Reise reichten uns auch hier zwei Tage dazu aus, das Gefühl zu bekommen, eine lange und schöne Zeit in Toronto gehabt zu haben. Mit einem lachenden und weinenden Auge ging es dann am Abend des zweiten Tages in den Flieger zurück nach Hause.

Dundas Square und Flat Iron Building

August 3, 2018 in Canada ⋅ ☀️ 24 °C

Am nächsten Morgen machen wir uns auf den Weg zum St. Lawrence Market und passieren unterwegs unter anderem den Dundas Square, einen Platz an dem viele Wertetafeln leuchten. (Ähnlich dem Piccadilly Circus in London oder dem Time Square in New York)

Kurz darauf kommen wir auch noch am
    Flat Iron Building vorbei.Read more

CN tower

May 12, 2016 in Canada ⋅ 🌙 8 °C

A szikár tények: azért már nem egy mai csirke😊. Canadian Railway Networkről kapta a nevét, 1976-ban épült, 553.33 m magas és nagyon büszkék rá.A modern világ 7 csodája közé is besorolták 20 éve- nem tudom hogy fenntartják-e még ezt. Híres a 360 fokban körbeforgó étterme és az "edge walk" - a külső 1.5 méteres rámán kikötve körbesétálhatnak a kalandkeresők és csak a rettenetes mélység van alattuk.Ezt azért kihagytuk, viszont az üvegpadlót kipróbáltam-ettől is félnek sokan- persze ilyet már láttunk az amerikai kalandozások során a Grand Canyonban- ebben profi vagyok😀. Felmentünk a második lifttel egészen a tetejére, legalább felülről láttuk egész Torontot az innen törpe felhőkarcolókkal, a hatalmas Ontarioval- és ezzel el is ment a délelőtt.Read more

A kongresszus első napja: a Niagara

May 12, 2016 in Canada ⋅ ⛅ 9 °C

A tegnapi konszenzus értelmében 9 tagú társaságunk úgy döntött hogy akkor mi Niagara Fallsra helyezzük át a megnyitót, az első napot és a fogadást. Kicsit meg kellett erőszakolnom busybody énemet, de aztán engedtem az erőszaknak 😉 és a kíváncsiságomnak. A hajnali -még mindig jetlages naplózás után- könnyű léptekkel 8-kor irány a jogosan kiadós reggeli, mert ki tudja, hátha éhenhalunk útközben... Kíváncsi vagyok, mit tud ez az agyonlihegett Niagara, bár úgy látom hogy itt nagyon sok egyéb attrakció is van a borkóstolástól a hajózásig és a Niagara múzeumig,stb.Read more

Precongress nap

May 11, 2016 in Canada ⋅ ⛅ 16 °C

Röviden az útról- Amszterdamon át- jövő hónaptól már tudtunk volna direktben is, de egye fene! Minden ok volt a süvítő jeges légkondiktól eltekintve, este 7-kor időre érkezés, majd 25 perc alatt a downtownba vonatoztunk (hipermodern, elegáns), és 10 perc sétával máris a Hiltonba gördültünk (mármint a bőröndök, amik szerencsésen megérkeztek😀).Flott becsekkolás, szokásos nagy halom pénz zárolása a kártyámról ( mire is? Szétzúzom a szobát???minibár üres, prepaid a szoba, reggeli és wifi, tehát max a telo, pornocsatorna és szobaszervíz jöhet szóba).A 15. emeleten lakom, kütyüim tölthetők a lámpákról, nem kell konnektort keresnem, nincs varrókészlet és cipőpucoló -ellentétben a vasalóval- gyönyörű kilátás a felhőkarcolós downtownra esti kivilágításban,minden ok, durmi reggel 5-ig (mini jetlag), folyt.köv.Read more

Niagara trip

May 13, 2016 in Canada ⋅ 🌧 15 °C

Bár már megint elcsúsztam 1 nappal a riporttal, de a jó hír, hogy ma sikerült túltenni magam a jetlagen és otthoni idő szerint du 1-kor ébredtem! Hát akkor a tegnapról....Reggel dobtam egy hátast, mert amikor a reggelizőben intézkedtem, hogy 9-en vagyunk, tehát tüstént rendezzék át az éttermet, akkor a teremfőnöknő azzal fogadott nagyon kedvesen hogy You are Dr.Küstel, aren't you? Kérdeztem hogy honnan tudja, lehet hogy már Torontóban is ismernek, mint a rossz pénzt😀?igenigenigen bőséges reggeli -persze azért nem különleges- de megbocsátottam a tegnapi cikizés után és felszívtam az egész napos kirándulásra magam kajákkal.Harsogó napsütés, jó idő, 9-kor indulunk a szállodából nagyon közvetlen, DiCapriora hasonlító egyszemélyes sofőr-guide-ovóbácsinkkal, aki úgy végigdumálta az utat, hogy mi sehol se vagyunk hozzá Mackóval😏!Read more

Niagara trip

May 13, 2016 in Canada ⋅ 🌧 15 °C

Kb másfél óra buszozás után végre meglátjuk a Nagy Ő-t 😎. Már csak azért sem voltak nagy elvárásaim, hogy ellenkezzem, de ez érthető elvileg az őserdő közepén levő Iguacu után. Hát ez valóban más....Első pillantásra csalódás, főleg mert rettenetes szórakoztatóipart telepítettek köré felhőkarcolókkal, óriáskerékkel, kaszinókkal, kilátótoronnyal, stb. Ugyanakkor a csodálatos virágözön, a gyönyörűen gondozott pázsit, bokrok, fák lenyűgözőek! Valóban a kanadai oldalról sokkal szebb és érdekesebb, mint a szemközti USA partról- mázlisták vagyunk! Persze a hab a tortán a hajózás a zuhatag alatt, ahol az ember bőrig ázik esőkabát ide vagy oda (azért az Iphone állta a sarat szerencsére), ilyenkor jön át igazán hogy miről is beszélünk....Read more

Toronto

July 18, 2016 in Canada ⋅ ⛅ 29 °C

Wat een fijne stad! Het deed me een beetje denken aan New York, maar dan met wat minder toeristische attracties. De gebouwen lijken net zo hoog en het is overal druk. Wat er zo leuk is, is gewoon rondlopen door de de verschillende wijken. Het is een heel multiculturele stad en dat merk je wel aan de diversiteit aan restaurantjes, bars en wijken. Wat ik vooral heb gedaan is samen met wat mensen uit het hostel slenteren door Chinatown en Koreatown, het alternatieve Kensington market en de oude distillery die is omgetoverd tot een soort hipsterwijk met cafetjes. En daarna chillen bij het water, waar zelfs een strandje is gemaakt. In het winkelcentrum en op het drukke plein dat een beetje lijkt op Times Square was het altijd levendig. De ene avond was er een gratis concert en de volgende dag was er een openluchtbioscoop. Overal werd je omver gelopen door mensen die Pokemon aan het vangen waren haha. Ook ben ik een dagje naar het eiland geweest, waar je heerlijk op het strand kunt liggen.Read more

Precongress nap még mindig

May 12, 2016 in Canada ⋅ 🌙 8 °C

Az elfogadható (Hilton árak, amúgy semmi extra) reggelinél összeül a csapat és eldöntjük, hogy ha már itt vagyunk, akkor a Niagara Falls is a must 😀. Tehát leszurkoljuk az egy napos, hajóval kombinált útra a százast a kongresszus első napjára és nyakunkba vesszük a várost, mert kora délután már meg kell jelennünk a workshopon.Szikrázó napsütés, mindenhol csodálatos virágok, ami kicsit azért ellensúlyozza a downtown felhőkarcoló beton jellegét.Megcélozzuk Toronto és Kanada ikonikus épületének számító CN towert.Közben összefutunk az egyik street-foodot áruló horvát származású és nevű kocsi tulajával és megbeszéljük, hogy a croatian food (and Hungarian wife, mert az van neki) a legjobb combo.Read more

Downtown Toronto