Cyprus
Nicosia

Here you’ll find travel reports about Nicosia. Discover travel destinations in Cyprus of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Den2

December 22, 2018 in Cyprus ⋅ ☀️ 17 °C

Rano sme sa stretli s nasou mladou cyperskou prevadzkovatelkou penzionu. Vsetko sme si vysvetlilii a dala nam navod, ako zaparkovat pri penzione. Vecer sme auto nechali na platenom parkovisku, lebo v centre Nikozie to je s parkovanim peklo. Centrum je vlastne obrovska citadela po obvode s obrannym valom. Je skoro presne rozdelena na turecku a cypersku cast. Hladny sme sa vydali hladat obzivu. O deviatej bolo mesto prazdne jak u nas cez statny sviatok. Ale Dominikinej pozornosti neunikla jedna armenska pekaren. Vianocne hody sme teda zacali cerstvym bielym pecivkom pecenym v peci na dreve. Rozok so syrom haloumi, falafel a este nejaka cudna placka. Potom som si nasiel barik s pravou cyperskou kavou a cerstvo vylisovanou pomarancovou stavou. Pochodili sme cele mesto hore dole. Zaujimava bola trznica ktora byva len v sobotu. Prichadzaju farmari z okolia a predavaju vsetko co na Cypre rastie. Citrusy, korenove zeleniny, bylinky, tekvice a giganticke kapusty. Aj klobasky a vino. Skusili sme prejst na turecku cast mesta, ale ked sme videli tu nekonecnu radu smerom naspat do greckej casti, este v demilitarizovanej zone sme sa otocili na pate a hybaj naspat do EU. Chodenim nam prehladlo, tak sme spojili obed s vecerou a isli rovno do Piatsa Gourounaki (https://goo.gl/maps/rJhMtkjwozj). Fakt odporucame!!!
    Take grilovane mäská sme asi od posledneho Grecka nemali. Po veceri sme este dali prechadzku mestom, ktore zilo na 120%. Vsetci horuckovito kupovali, co sa dalo. My sme este ochutnali poulicne sisky vyprazene na pohyblivom voziku a isli rovno do postele. Zajtra vyrazame do hôr.

Den3

December 23, 2018 in Cyprus ⋅ ⛅ 10 °C

Odchadzame z Nikozie. Caka nas dlhy den, lebo cestujeme do cyperskych hor. Podari sa nam vyslobodit auto z parkoviska a do navigacie nastavujeme prvu pumpu. Cesta mestom je jedna hroza. Malo aut a na velkych krizovatkach mame problem jazdit v spravnom pruhu 😬🚗. Toto jazdenie v lavom pruhu je na hlavu. Pumpa bez obsluhy, bojujeme s tankovacim automatom, ktory je len v grectine. Podarilo sa a vyrazame do hor do klastora Kykkos. Klastor je unesco z 11. storocia. Nad klastorom na uplnom vrchu kopca je kaplnka, cca 1300 m.n.m. Krasne vyhlady, pofotime sa a pokracujeme dalej serpentinami pomedzi hory. Konecne sme pred vecerom dorazili do dedinky Potamitissa. Je tu jeden maly agrohotel, od ktoreho nas deli prijazdova cesta, o ktorej si najprv myslime, ze to je vtip. Nebol. Chudak auto. 35% stupanie po vybetonovanej cesticke da zabrat aj na peso. Konecne sa ubytujeme a utekame hladni na veceru. Usadime sa pri krbe a cakame, co nam cypersky domaci ukuchtia.Read more

The Flotini

February 16, 2016 in Cyprus ⋅

Our wonderful and creative friends Barbara and Tony invented the most fantastic cocktail for us - The Flotini! With flavours from Cyprus being at the heart of this cocktail, when better to test this drink than at Yianni's Dads' birthday. We didnt do the presentation any justification however it tasted just delicious!Read more

Den1

December 21, 2018 in Cyprus ⋅ ☀️ 17 °C

Zacina dlhoocakavany vianocny oddych na ostrovnom Cypre. Zbaleni odchadzame na letisko. Okrem zufalej dopravnej siatuacie v BA nas uz nemoze nic prekvapit. Odovzdane batoziny a ideme na gate. Vsade milion ludi, kazdy sa ponahla. Zistujeme ze nas let ma meskanie. Najprv pol hodinu, tri stvrte potom uz hodinu a pol. Meskaju vsetky lety nerozumieme, co sa deje. Konecne bordujeme. Lietadlo je daleko, vezie nas autobus, nastupujeme do lietadla a je fakt hnusne pocasie. Fuci a mrholi. Po 2,5h vystupujeme v Larnace, je noc v splne a teplota 14’C. Prevezmeme auticko zase s opacnym riadenim (jazdia tu zase naopak v lavo) a ideme na hotel do hl.mesta Nikozie ( po ich Lefkózia ).Read more

5.Tag Nikosia Kurion Bayer 5:1

December 13, 2018 in Cyprus ⋅ ⛅ 15 °C

Der Bayer spielte heute in Nikosia, deshalb war man ja schließlich da. Das Frühstück war wie gestern und zack ging es Richtung Nikosia. Der Weg ging über Limassol und so standen zwei Halte fest. Die Ausgrabungen von Kurion inklussive Theater, der Strand und ein Halt am Salzsee von Limassol. Kurion war wirklich sehr eindrucksvoll und der Strand bot ein schönes Panorama. Die Flamingos am Salzsee konnte man leider nur aus großer Entferung sehen. Das Hotel für diese Nacht liegt direkt am GSP Stadion und gehört zum Trainingsgelände der Leichtathleten und der FC Liverpool Academy. Einen Abstecher nach Nikosia war natürlich drin und die Stadt war sogar belebt und das nach 18 Uhr. Was leckeres zu Essen gab es natürlich und dann ging es zurück ins Stadion. Der Bayer siegte mit einer B Elf 5:1 und zieht als Gruppensieger in die nächste Runde ein.Read more

Eparchía Lefkosías, Eparchia Lefkosias, Nicosia, Επαρχία Λευκωσίας, NIcosie, 니코시아 구, Lefkoşa İlçesi