Indonesia
Pondok Atas

Bukit Lawang, Sumatra

October 18, 2014 in Indonesia ⋅ ☀️ 1 °C

The original plan for today was to do nothing. Instead we walked and climbed quite a bit again by visiting the bat cave. Fun to see the sleeping bats reacting exactly as humans when woken up: ‘just five more minutes‘ while trying to cover their eyes. Karsten actually fell in the cave and smashed a stone (actually limestone) under him. He shall henceforth be known as Stonebreaker. His rear end came into play later again, when a bat tried to find the way outside but only found his ass!

We were also quite lucky to have gone trekking the last two days since major rainfall hit the area everyday since we are here, this is a rainforest after all. But they have grown more fierce, the river more wild and the ground more slippery. So, pretty good timing for us.

Gunung Leuser National Park

January 10, 2016 in Indonesia ⋅ ⛅ 17 °C

Pruvodce Jungle Thomas (v jehoz Thomas Retreat jsem za 100 000 rupii 4 hodiny prespala) ma na internetu skvele reference. Ja jsem jeho kvality bohuzel nemohla overit, protoze mi rano pri snidani rekl, ze jsem na tyto dny sama samotinka,a abych nemusela platit za 2, priradil me ke skupince kamarada Rena. Ok.
      Ren byl super. 29, srandista, nikdy neopustil Bukit Lawang, dobra English.
      V 9.30 jsme prekrocili hranici Narodniho parku Gunung Leuser (druheho nejvetsiho na Sumatre) a jali se vyhledavat orangutany. Renovy vedomosti ohledne rostlinneho a zivocisneho sveta dzungle neznaji mezi.
      Videli jsme jedovateho skorpiona, bile a hnede termity, co se jimi orangutani (mimo jine) zivi, obri mravence.... a samozrejme orangutany. Teda orangutanky - s mladaty. Vsechny tzv. semi-wild (tech je tu 200), tedy takove, co se cas od casu chodi prikrmovat k Feeding Platform a jsou evidentne zvykli na lidi. Ti wild (obcas je pry vidaji, vcetne nesmelych samcu, dohromady asi 1200) se neukazali. Ale i tak zazitek.
      V dzungli jsme toho moc nenachodili, clenove skupinky nebyli dvakrat fit a o jejich obuvi ani mluvit nebudu.
      Po ovocne svacince a obrovskem ryzovem obede jsme dorazili k rece, u ktere jsme tu noc kempovali. V pristresku uz se varila vecere (starali se o nas jako o vlastni), tak jsme se prevlikli do plavek a povalovali se (ve slozeni 2 Australanky, 2 Holandani, nemecky par a ja) v prijemne chladive vode. Z jungle games se vyklubala ruska karetni hra a kouzla a rebusy se sirkami. Docela zabava.
      V 9 jsem to zabalila a sla do hajan snit svuj sen na super tvrdou matraci. U prijemne zurcici reky bylo kradne chladno.

October 16, 2018 in Indonesia

The next morning we woke up at 6, had breakfast by the river and then hiked back to Bukit Lawang where our bus was waiting. Since we lost a lot of time on the way due to never ending selfie taking (mainly by the guys...), we did not have time for another hike around the mountains where we might have seen orang utans. So unfortunately we never saw any. However we did encouter a large group of a smaller kind of monkey towards the end of the hike which was quite stunning.Read more

January 10, 2016 in Indonesia ⋅ ☀️ 31 °C

Tak cestovani nejde tak hladce, jak jsem predpokladala. Na autobusovem nadrazi to rano zacalo docela dobre. V 6.30 jsem se tu rozloucila s Tonym, co pokracoval na letiste, a pockala, az otevrou kancelare. V 8.45 jsem sedela v autobusu, co mel vyrazet v 8.30. Zatim dobre. A pak to zacalo...
      Ve zkratce: v Banda Aceh jsme staveli kazdych 10 metru a nekoho nabirali. Mimo mesto pak kazde 2 hodiny na curani a ryzi. A pritom jsme se - bez zrejmeho duvodu (cesty nejsou nic moc, ale vsichni krone nas tu jezdili aspon 40!) - plahocili celou dobu 20kou. V nekurackem autobuse si kazdy odpaloval jednu od druhe, do toho rvala indoneska popularni hudba stridave s lokalnimi soap operami. Aspon, ze klimatizace fungovala a ja jsem mela jako jediny turista a velka atrakce 2 sedadla (a polstar a deku) sama pro sebe (nikdo se mnou evidentne nechtel sedet :-/). Ze slibenych 10 hodin to do Binjai (asi 160 km od Banda Aceh!) trvalo 15!!! Dorazili jsme sem v 1 v noci, ja jsem zmeskala vsechny navazujici spoje a musela vyuzit nabidky meho hostitele a pruvodce Thomase.
      Za soukroneho ridice, co me v Binjai vyzvedl a 2 hodiny se se mnou trmacel dzungli po neuveritelne rozbite silnici (diry hluboke klidne i pul metru, nakladaky, co jezdi pro sterk a obsluhuji malajskou palmovo-olejovou farmu a co je jich tu povolenych jen 100 denne, tomu moc nepomahaji), jsem dala 300 000 rupii. Ale uz mi to bylo fakt jedno. Do postele jsem se dostala v 3.15. Hezky zacatek vyletu :-(.

Gunung Leuser National Park

January 11, 2016 in Indonesia ⋅ ⛅ 30 °C

Na snidani byl toast a o pul 10 jsme vyrazeli. Nejdriv asi 45 minut rekou po proudu nahoru. Ren mi zapomnel rict, ze si mam vzit zabky, tak mi pujcil svoje gumove botky. Dekuju. Pak jsme zalezli do dzungle a pochodovali nahoru a dolu, nahoru a dolu. Zabava a dobre cviceni, uz mi to od Zelandu chybelo. Moji spolecnici se evidentne trapili, predevsim pak Australanky vypadaly, ze vypusti kazdou chvili dusi.
      Rano jsme pozorovali par Thomas Leaf opic a highlightem dne byli jednoznacne obrovsti tukani. Na orangutany uz jsme nenarazili, ale za me ok.
      Poobedvali jsme tradicni Mie Goreng a ananas a den zakoncili zabavnym "tradicnim raftingem", co byl ve skutecnosti tubingem, dolu po rece Bohorok.
      Shrnuto a podrzeno: rozhodne ne nejlepsi vylet meho zivota, ale nakonec docela dobre investovanych 70 euro. I kdyz by to clovek asi zvladl i bez pruvodce. Vcetne orangutanu. A jednodenni trek by mozna i stacil... :-)

January 11, 2016 in Indonesia ⋅ ⛅ 30 °C

Po treku jsem si u Thomase zabalila a prestehovala se do levnejsiho Rain Forest naproti pres reku. Bydlel tu i Florian, jeden z Holandanu. Spolecne jsme pak vyrazili k Bat Cave.
      Trek (asi 30 min) zacina za dlouhym mostem pres reku, vede kolem zajimave Eco Lodge a pres sirotcinec, co tu zalozil indonesko-holandsky par (nadherna budova s restauraci - skoda, ze byla zavrena a ze tu byl jen bratr zakladatele, co neumel ani slovo anglicky :-().
      Vstupne 10 000 a u vchodu typek, co se nas snazil presvedcit, ze se bez jeho pruvodcovskych sluzeb ztratime a zhyneme desnou smrti. Neztratili jsme se a videli jsme desitky netopyru. V nekolika navazujicich jeskynich (treba nevzdat hned v prvni, co vypada, ze to tu cele zacina a konci). Smradek, ale teploucko. A caviiing, co mi - jojo, stejne jako trekovani - od Zelandu chybel.

Pondok Atas