Malta
Il-Munxar

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.
12 travelers at this place
 • Day4

  Lääne kaldal kõrge ranniku otsas

  April 8, 2018 in Malta ⋅ ⛅ 12 °C

  Viimane peatus oli põhja kaldal restos, sealt sõitsime lääne kaldale ja siis edasi juba koju.

  Leidsime end üks hetk kõrgelt ranniku otsast kus ka mõned pildid tegime.

  Olime selleks ajaks tegelt kõik juba päris väsinud, sest matka algus oli pikalt allamäge, aga kõik järgnev ülesmäge. Päris palju oli järske tõuse kus tuli lausa ratta seljast maha tulla.

  Natuke maad enne kodu leidsime suure kaevanduse.

  Kokku sõitsime 2.5 tundi ja 22.8 km, nüüd on jalad nõrgad ja perse haige.
  Read more

  Anu La

  Uku on vist ainuke õige varustusega

  4/8/18Reply
  Anu La

  Aga väga ilusad vaated..

  4/8/18Reply
   
 • Day3

  Kaljude otsa ronima!

  April 7, 2018 in Malta ⋅ ☀️ 12 °C

  Tegime kiire hommikusöögi ja hakkasime 9 paiku kõndima mingi ronimis kalju suunas. Malta on tuntud ronimis sihtpunkt turistide seas ja Janal, kes on kogenud ronija, oli raamat kõigile ronimis sihtpunktidega siin.

  Stenver oli teejuhiks ja otsitav kalju pidi olema kohe nurga taga, seda juttu jätkus vähemalt 40 minutiks, aga lõpuks oli ühe nurga taga kahtlased garaažid ja heinamaa. Ühtegi kaljut ei paistnud. Mingi hetk seal garaažide vahel tuli auto ja meile tehti selgeks, et viibime eravalduses - mingit muud kasulikku arutelu luua ei õnnestunud või teed küsida. Mats lasi drooni õhku ja otsis selle õige kalju ülesse, kuid selleks, et sinna saada tuli teha järjekordne 40 minutine ring mäe otsast ringiga mäe alla.

  Lõpuks kui õiges kohas kohal olime (esimese pildi keskel) hakkas vaikselt selgeks saama, et me lähme päriselt ronima. Senimaani olid mu lootused teised ja arvasin, et harjutame mingis väiksemas kohas. Kokku oli päeva jooksul 3 seina vaja vallutada kõrgustega 14-18 meetrit.

  Ronimisjalatsid on väga ebamugavad ja valusad kanda. Kohe kui ronitud tuleb ära võtta, sest nad on nimelt hästi väikesed ja varbad on krussis.

  Ronimine on päris lõbus, aegajalt ainult ajab juhtme kokku kui vaatad ringi siledat seina ja mitte kuhugi näpud ega varbad taha ei hakka. Tuleb aga välja, et minu jaoks on kõige hirmsam hoopis alla laskumine, eriti see hetk kui pead ülevalt selg ees ennast alla kallutama ja siis risti seina mööda alla kõndima/hüppama - tõsiselt hirmus! Peale ronimist veel tükk aega terve keha väriseb.

  Veetsime sisuliselt terve päeva päikse käes. Kreemitasin küll korralikult, aga sääremarjad unustasin ja nüüd päris punased ning pikkade pükstega on valus kõndida.
  Read more

 • Day5

  Pikk tee alla aardeni

  April 9, 2018 in Malta ⋅ ⛅ 13 °C

  Teine ja kolmas aare pidid olema väikese matka kaugusel, aga kui me hakkasime matkama mööda kive ja ohakaid järsust mäest alla (esimesel pildil täitsa all vee ääres), siis otsustasime, et ikkagi ei lähe, sest selleks ajaks kui me jõuaks ülesse tulema hakata oleks väljas juba pime ja ronimine oleks ohtlik. Selle asemel läksime päikeseloojangut vaatama. Mats suur turnija pidi muidugi ranniku äärtel ronima.Read more

 • Day5

  Xlendi

  October 2, 2014 in Malta ⋅ ⛅ 26 °C

  Vorbei an der einen oder anderen hübschen Kirche führt uns das Mittagessen in den kleinen pittoresken Fischerort Xlendi. Das 300 Seelen-Dorf Xlendi besticht durch seine fjordähnliche Lage und durch eine kleine Badebucht.

  Natürlich haben wir viel zu wenig Zeit, Xlendi zu erkunden, aber einmal mit den Füßen im Mittelmeer muss schon sein...
  Read more

You might also know this place by the following names:

Il-Munxar