Prieskum Can Tho

March 3, 2019 in Vietnam ⋅ 🌙 24 °C

Ráno sa konečne objaví majiteľ vietnamec, ktorý vie trošku po anglicky. Zisťujeme, že došlo pravdepodobne k nejakému omylu, keďže objednávky cez booking.com im robí externá spoločnosť a oni zjavne vôbec nemali informáciu o našom príchode.
    Izba, do ktorej nás umiestnili bola iba dočasná, rezervná, jediná tohto druhu v tomto ubytovacom zariadení. Ak by sme sa však neozvali sme tam asi ďalšie dve noci.
    Teraz sa však všetko zmenilo. Putujeme do luxusnej izbičky. Jedna stena celá sklenená tvorí obrovské okno od podlahy až po strop. Pred oknom kartový stolík s dvoma stoličkami a výhľadom. Tomčo má svoje kožené lehátko. Máme obrovskú skriňu, komodu, chladničku, klímu a plochú telku, ktorú síce nezapíname, ale ide o ten pocit :) Nad posteľou máme 3 metre široký obraz, na nočnom stolíku kyticu kvetov a strop má asi 5 možností rôzneho typu osvetlenia...
    Na doladenie nad WCkom visí obraz a dotvára atmosféru kúpelňe, v ktorej na rozdiel od pôvodnej izby ide aj teplá voda a tá sada šampónov viď. foto je neskutočná.
    Za celý tento zázrak platíme 5 eur na osobu a deň.
    Radosť žiť.

Pri tej príležitosti ma napadá, že nám dochádzajú vietnamské peniaze. Zvýšilo sa nám v prepočte posledných asi 8 eur a zmeniť peniaze tu je dosť obťiažne. Máme v pláne s touto sumou prežiť obaja nasledujúce 3 dni :)

Tomčo dnes pobehá väčšinu mesta. Ja len časť, lebo asi som zjedol, čo som nemal a tak kňučím v posteli. Nepodarí sa mu však zohnať nič zaujímavé.

Večer ako inak skontrolujeme ako v tomto meste funguje nočný trh, dáme si ryžovú palacinku plnenú malými slaninkami, kukuricou, nejakou omáčkou, korením a kopou extrémne štipľavých čili papričiek. Tomčo tiež ochutná prasiatko na špilke a na dobré trávenie si dáme mixované avokádo konzistencie hustého jogurtu.
    Keďže mu so všetkým pomáham mám pochybnosti, či to môj žalúdok po dnešných problémoch zvládne.

Potom rýchlo do postele, lebo zajtra vstávame o 4:30 ráno užívať si ďalšie zážitky.

P.S. Maji pozri si na poslednej fotke Hot Toc (v preklade kaderníctvo).
    Ňaňo ty si pozri na predposlednej fotke, s čím tu musíme zápasiť.