Celodenný AIS projekt

February 27, 2023 in Thailand ⋅ ⛅ 32 °C

Jedna z najdôležitejších vecí pre jednoduché prežitie v Thajsku je mať prístup na internet. Tomčo nám odporúčal, že Ae mu odporúčala, že si máme zohnať SIM karty od spoločnosti AIS. A my sme sa pripravili.
    Trepeme sa motorkami do 20km vzdialeného Ao Nangu, kde vieme, kde približne je predajňa AIS. A jak chodíme, tak chodíme predajne niet. Mohli by sme si vyhľadať presnú polohu cez internet, ale internet nemáme, keďže sa ho práve snažíme zohnať.
    Končíme tak v reštaurácii spomínanej v inom príspevku, kde je free wifi a zisťujeme, že sme len 200m vedľa.
    S plnými žalúdkami však neskôr zisťujeme, že predajňa, kde ešte pred mesiacom Tomčo kupoval sim karty je kompletne zrušená - preto sme ju predtým vizuálne nenašli. Vraj sa presťahovala do Tesco Lotus Krabi (pekne ďaleko).
    Čo teraz...
    Doma (po 20km návrate) skúsime pohľadať nejakú predajňu AIS cez mobil a wifi, ktoré máme na izbe, ale úspešní nie sme. Sme dosť bezradní... Internet nutne potrebujeme a podľa možností čo najskôr, lebo od zajtra už budeme v zapadákovoch, kde niečo také, ako predajňa mobilného operátora nebude.
    Na recepcii nám tetuška s kľudom v hlase oznamuje, že veď to, čo zháňame majú v každom 7 eleven. To snáď nie.

Bežíme teda do 2 minúty vzdialeného minimarketu a áno, datové karty tam majú, ale od úplne inej spoločnosti, toto nechceme...

Podvečer v strese aby sme stihli večernú návštevu Ae vyrážame na 30 minútový výlet na motorkách do Tesco Lotus.
    Plašíme sa najviac ako sa dá, po nákupnom centre beháme až je to všetkým podozrivé. Konečne dobehnem do AIS a zisťujem, že tam po anglicky hovorí len jedna slečna aj to je jej slovná zásoba mizivá.
    Ale hlavne, že sme už tu! Kúpime karty a celodenný projekt ukončený.
    Ale čo to? Predavačka zo seba vylúdi, že "nohe". Kto poriadne čítal už vie, čo to znamená "nemáme".
    Ako to čo má byť. Predstavujem si ako vojdem do Orangu a oni mi zahlásia, že nemajú sim karty???
    Toto je úplne nečakané! A čo my teraz?
    - to be continued...