Ohana bar

March 4, 2023 in Thailand ⋅ ⛅ 26 °C

Každý deň nevynecháme náš obľúbený Ohana bar. (Ohana je v preklade rodina).

Prevádzkuje ho milá, usmievavá, úslužná thajka, ktorá sa na nič nehrá. Je prirodzená, nenásilná a sama svojou aurou prispieva k dobrej atmosfére svojho baru, na čo jej v podstate slúži len jej úsmev, gestá a pohyby, keďže po anglicky nevie takmer nič.

Cítime sa tam príjemne a mať nemecké platy, tak tam určite strávime o dosť viac času, lebo táto žienka nás naučila ako chutia kvalitné shaky a ako sa robia alkoholické drinky, ktoré z uchmúrenej Danky robia veselé vysmiate hravé dievčatko :)

Boli sme tam už nespočetne krát, ale dnes sme náš vzťah posunuli na úplne inú úroveň.
    Sama totiž neverila vlastným očiam, keď nám so smútkom v očiach vysvetľovala, že melón na mochitko finish, že banán na banánový shake finish (už nemá) a o chvíľu na to sme už vybrakovali zásoby našich chatiek a zohnali sme jej teda na ostrove, kde je zásobovanie problémové a nič nemajú aj melón aj banán.

A keďže sme sedeli v jej tesnej blízkosti na bare, poriadne sme popozerali postupy, ako čo robí a dokonca nám dala ochutnať aj jednotlivé ingrediencie.

Maja navyše rozbehala svoj prekladač, ktorý fungoval perfektne, takže sme sa nasmiali na našej minikonverzácií. Nakoniec sme tam presedeli a prekecali s ňou celý večer a keďže sme si vážili, ako sa o nás stará, rozhodol som sa obetovať jednu slovenskú Fidorku (a to je u mňa drastická strata) a podarovať jej ju.

No a tu nastal šok. Kým sme sa nepozerali, ona s tou malou Fidorkou odišla preč a začala ju ako tortu krájať na 6 miniatúrnych kúskov (pre seba aj pre nás). Úplne nečakaný vývoj situácie. To len poukazuje na povahu a vlastnosti, ktorú thajky (budhistky) majú.

Do toho všetkého uhladené pohyby pri akejkoľvek činnosti a krásna gestikulácia.
    Všetko musí mať svoju úroveň - je to fascinujúce. Kto to nevidel a nezažil na vlastné oči ťažko môže pochopiť, o čom hovorím. V pohyboch to v niečom pripomína japonské geishe z filmov.

Cítili sme sa tam tak dobre, že Ňaňo si zabudol objednať aj mariškovú cigaretku na večerné zlepšenie nálady, ktorú tu zjavne legálne predávali.

Po odvážlivcovi s dobrým srdcom z Libongu, ktorý nám požičal tuk tuk je toto druhá osôbka, ktorá nám pobyt v thajsku veľmi spríjemnila. Kto a čo nás ešte čaká?

P.S. V rámci konverzácie sme jej povedali, že ak raz príde do európy, že ju radi uvidíme na Šírave :), že jej tiež urobíme nejaký shake. Mrkvový? :)