Thailand
Ban Laem Chan

Pizzova zmrzlina na veceru

January 5, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 25 °C

Na veceru sa zastavujeme na dalsom trhu. Tam je uz dokonca aj doprovod vo forme spievajucich a recitujucich (to je zabava) Thajcov na podiu.
      Tomco si dava omeletku na zelanie. T.j. sam si vyberie z 12 tich moznych prisad (rozne zeleniny, krab, kura, stiplave papricky a kadeco) k tomu mu capnu vajcia a kopu ryze a chudak Tomco uz po investovani celeho 1 Eura do svojej vecere zacina byt poriadne plny.
      Ako lahodku vsak musime este vyskusat pizzovu zmrzlinu. Ti Thajci uz nevedia, co od radosti.
      Do kornutka z pizza cesta (ako zmrzlinovy) tetuska napcha vsetky standardne pizzove prisady (podla volby - ja som mal Hawai) a cele to da zapiect.
      Vysledok paradna pizzka v tvare zmrzliny. A zase za 1 euro. Zamyslame sa s Tomcom, ci to tych Thajcov bavi, alebo maju aj sancu nieco zarobit.

Plaz Nai Harm a ruskaja kuchnja

January 6, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 26 °C

Dnesny plan je plaz Nai Harm. Vo svojom zaciatku plna slnecnikov a nie nejako extra zaujimava, ale na konci, kde uz zajde menej ludi ako tak primerane plna s fajnym piesockom a v pozadi so zaparkovanymi lodickami.
      Najviac vsak urcite zaujimava vlnami, ktore este navyse vzhladom na profil plaze neprichadzaju len z jedneho smeru a obcas sa este viac vln spoji a vytvori vysledne chaoticke vlnenie.
      Este by to chcelo aj nejaky kus tienu, ale ten je uz bohuzial vzhladom na nas neskory prichod obsadeny. Takze sme viac vo vode ako na suchu. Danka je uz ako lupacka, Tomco cierny a ja zatial uplne v pohode az na opilecky pripaleny nos.

Ked skoncime na obed ideme pre zmenu do Ruskej kuchni (napisane v azbuke).
      Trochu nas sokne, ked zistime, ze kuchnu vlastni Thajcan, ktory nerozumie ani anglicky ani rusky ;) Uzijeme si vsak atmosferu cerveneho kosaku a kladiva, Tomco si da pravy (phuketsky) borsc a pokracujeme domov.

Chillva market

January 6, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Vecer este objavujeme velky nocny mestsky trh ladeny viac pre turistov. Kopa jedla, oblecenia a dalsich somarin. Zas kupujeme nejaky thajsky dezert vo forme, aku sme predtym nikdy nevideli a dorazam to nanukom zmrazenym zo zelenej Fanty (zajtra skusam Sprite). Cele je to doladene centralnym podiom kde Thajci spievaju najnovsie svetove hity.

Zaujme nas tiez cast pre deti. Da sa tu napr. pozicat detsky bager na dialkove ovladanie za pol eura na 5 minut a bagrom sa moze chodit po ploche a hrabat si z nej k sebe nejake malickosti. Vsetko, co sa stihne nahrabat si clovek moze nechat. Moze sa toto oplatit? S Tomcom o tom z recesie vazne uvazujeme, ze sa zahrame s bagrom, ale kedze su tam same male deti, tak sa nakoniec krotime.

P.S. Tomco ako veduca motorka dnes mal zas svoj den. Zopar krat drzo v 4 prudovke, ci 6 prudovke odbocuje na cervenu (tak, ze krizuje auta v protismere) a my to za nim niekedy ledva stihame a niekedy radsej cakame, co je lepsia volba ako nechat sa prevalcovat.
      Najlepsie na tom je, ze on to ani nerobi naschval. On sa proste prisposobil thajskemu stylu jazdenia a mysickami sa prebija kde sa da. A ze prave niekde svieti nejaka cervena to tu sikovneho motocyklistu netrapi.

Vsimli ste si tie tricka na fotke? 1864 zakrut...

Nakupne centra, vyhliadka a chram

January 7, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 25 °C

Kedze Danka stale nema kupenu kabelku, absolvujeme dnes poldennu turu po nakupnych centrach. Myslim, ze su na vyssej urovni ako tie nase, ale plne znackovych produktov, ktore nie su o nic lacnejsie ako u nas.
      Poprechodime nie len centra tipu Optima Kosice, ale aj nieco co bola skrizena Kika (nabytok) a Hornbach a i tak nic extra nekupime.

Potom sa este vyskrabeme na nejaky vyhliadkovy kopec, z ktoreho vidno prave mesto Phuket (teda cast, kde byvame) a stadial este pokracujeme do zaujimaveho chramu.
      Po tretej sa vsak spusti mensi dazd, tak konecne zopar dni pred koncom mesacnej dovolenky mame dovod trochu si oddychnut.

P.s. Na jednej z foto jedno z parkovisk motoriek pred obchodnym centrom - no a skuste z toho vyjst vonku...

Plaz Panwa a chory Milan

January 8, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 25 °C

Dnes sme si nasli malu plazicku na myse Panwa, kde sme sa rozlozili rovno pod rezort, kde najdrahsie izby stali bez zlavy okolo 800Eur za noc. Rezort sa rozkladal v kopci a medzi jednotlivymi apartmanmi chodila vlastna zubacka.
      Pred rezortom sa poziciavali otvorene bezkylove plachetnice a trimaran, ale cena okolo 80Eur za osobu bola dostatocne velka na to, aby sme nepodlahli.

Tiez sme sa zastavili na farme, kde vyrabaju perly (pestuju musle, ktore vyrobia perlu) a prezreli sme si ako to funguje.

Po tom ma vsak chytila nejaka riadna slabost, tak ma spoludovolenkovnici odpratali do izby. Tu teraz musim poslusne lezat s ruskom na ustach a v pravidelnych intervaloch merat teplotu.
      Keby bolo po Danke, ale este mam nejake sily branit sa, tak uz mam v sebe aj sacok liekov. Kazdu chvilu tu chodi s novymi diagnozami na zaklade mojich priznakov a ordinuje mi nove lieky.
      No nic blizi sa cas odletu, bola by to nuda, keby sa zas daco neudialo ;)

Ban Laem Chan, บ้านแหลมชั่น