Thailand
Ban Laem Chan

Von Bangkok nach Phuket

January 9, 2020 in Thailand ⋅ ☀️ 31 °C

Seit gestern bin ich in Phuket und muss sagen: Bangkok hat mir doch deutlich besser gefallen!

So bin ich auch froh darüber das ich hier erstmal nur eine Unterkunft für 3 Nächte gebucht habe. So werde ich wohl übermorgen Phuket bereits wieder verlassen 😉

Die Unterkunft selbst ist sehr schön! Ich habe mich auch hier wieder für ein 4 Bett Zimmer in einem Hostel entschieden. Dieses Mal ist es ein reines Zimmer für Frauen.

Die Anreise war auch ein wenig abenteuerlich...
      Nach dem ich am Flughafen ankam suchte ich nach einem Bus. Denn 800 Baht (24€) waren mir etwas zu viel für ein Taxi!
      Als ich nach den Bussen fragte, wurde mir in einem Kiosk gesagt das heute keine fahren würden.
      Kurz darauf entdeckte ich allerdings die Busse...
      Pfff...von wegen es fahren keine!!!

So nahm ich einen Local Bus für 100 Baht (3€) und war fast 2 Stunden unterwegs 🙈

Mein Hostel schrieb mir, daß der Check in um 22 Uhr schließen würde und sollte ich später ankommen, einfach anrufen solle.

Ich kam um 21.55 Uhr (!!!) an meiner Haltestelle an und hatte KEINE Ahnung wo mein Hostel lag!
      Und wie es dann auch noch in solchen Momenten schonmal ist: weder Maps noch Grab funktionierten und es war auch weit und breit kein Taxi zu sehen!

So fragte ich in einem Hotel nach ob sie mir eventuell ein Taxi rufen könnten und ich kurz ins Internet dürfte damit ich mein Hostel informieren könnte.

Ins Internet durfte ich und die Angestellte sagte wenn ich 10 Minuten warten würde, hätte sie Feierabend und würde mich zum Hostel fahren.

Das fand ich sooooo lieb von ihr!!!

Als wir dann gemeinsam das Hotel verließen, standen wir vor ihrem winzigen Roller 😲
      Auf meine Frage ob ich denn überhaupt mit all meinen Klamotten mit drauf passen würde meinte sie nur: "Ja, klar!"

Und so machten wir uns auf den Weg.
      Ich hinten drauf, meinen großen Rucksack auf dem Rücken, den kleineren rechts unterm Arm und mit links hielt ich mich an ihr fest.
      Muss unglaublich lustig ausgesehen haben, denn es guckten einige Passanten recht amüsiert 😂

Nach 10 Minuten kamen wir dann auch an.

Oh man, was eine Reise!

Aber schön, daß es so liebe und hilfsbereite Menschen gibt! ♥️

Tsunami & Turtles - Good Day Phuket

February 19, 2023 in Thailand ⋅ ⛅ 26 °C

Wir verlassen das 5* Resort… schön war es. Die 5 Sterne hat es nicht verdient, aber das ist uns wurscht, wir hatten ein Dach über dem Kopf in Strandnähe, und das war cool. Die Zeit hier war super, jeden Tag Strand und Schwimmen mit Thilda im Pool. Frühstück war super, Zimmer hübsch und groß.
      Wir wollen ins Tsunami-Museum. Wir verfehlen es, finden trotzdem ein ausgestelltes, angespültes Schiff und eine Schildkrötenaufzuchtstation. Sehr interessant, die Schildkröten werden eingesammelt, ausgebrütet und mit 5 Monaten wieder zurück gebracht und ausgewildert. 😊
      Dann gehts in unser Hotel in Phuket. Mit Pool im Innenhof. Interessant, aber leider recht laut. Aber wenigstens meistens Schatten.
      Und in 4 Tagen gehts nach Malaysia.

Vecerne trhy a vysnivana kabelka

January 7, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 25 °C

Po az 2h oddychu vyrazame smer vecerne trhy. Tym, ze je dnes nedela funguju aj vikendove trhy a to netreba zmeskat.
      Prvy vikendovy trh plny na prasknutie. Doslovne sa predierame pomedzi ludi. Vsade kopa jedla, suvenirov, ale aj poulicni umelci, hudba...
      Ked sa presunieme na druhy, sme uz fyzicky mimo. Teda len ja s Tomcom. Danka, ktora uz snad piaty den kriva na jednu nohu, lebo ju ma tak pretazenu, vzdy zahadne ked ideme na trh prestane krivat a vojde do nej kopa energie. Ked zisti, ze tento trh je okrem ineho o "znackovych" kabelkach, zrazu ma energie viac ako dost.
      Hned na zaciatku trhu kvalitne zjedna cenu na kabelku znacky Prada a ked sa kupa vydari to ju riadne nadopuje a len srsi energiou.
      Bohuzial trh je tak velky, ze sa na nom daju stravit hodiny a my uz ledva od unavy chodime, takze krotime Dankine nakupne vasne a ideme pekne domov spat...
      A hlavne uz mozeme ist domov (myslim na Slovensko), lebo Danka posledne dni stale hucala o tom, ze este nema kabelku kupenu ;) a bez nej by sme sa na SK s kludom v dusi vratit nemohli ;)

P.S. Na foto cierny hamburger (dako s uhlim to robili); nakrajane mango v tvare kvetu; deti malujuce na trhu (za 3 eura sa kupila nieco ako omalovanka predpripravena na platne a clovek si to mohol vyfarbit a zobrat cely obraz); v pozadi hlavnej fotky v strede trhu pomedzi roznych predajcov jedla kadernik striha zakaznicku, v pozadi tiez vidno, ze stare mesto je postavene v portugalsko-cinskom style, co je tu uplne unikatne, Thajci a cinania su z tych domcekov uplne paf, pre nas europanov to nie je az taka superrarita

Phuket und die Fähre ins Paradies

October 8, 2016 in Thailand ⋅ 🌬 31 °C

Wir geben zu, es ist etwas still um uns geworden aber das lag daran, dass wir entweder zu sehr entspannt haben oder irgendwo unterwegs waren, wo es kein wifi gab 😁 deswegen gibt's jetzt paar footprints auf einmal.

Wir sind von Chiang Mai in den Süden, genauer gesagt nach Phuket geflogen, um dort eine Nacht zu verbringen um dann gleich mit der Fähre nach Phi Phi Don zu fahren. Phuket selber hat uns eher abgeschreckt als dass wir es genießen konnten. Eine sehr schmutzige Stadt die wenig zu bieten hat. Trotzdem haben wir es geschafft mitten in ein chinesisches fest zu geraten, dass die 10 tägige vegetarische Zeit abschließt. Kann man mit Ostern vergleichen. So sind wir beide als einzige nicht-Asiaten inmitten weiß gekleideter Chinesen gestanden und wussten nicht wie uns geschah. Es gab aber tolles vegetarisches Essen und eine sehr beeindruckende Zeremonie mit Trommeln, Räucherstäbchen und allem was dazu gehört 😊 gut gesättigt sind wir zurück zu unserem Hostel, wo wir leider kaum schlafen konnten, weil es einfach viel zu laut in der Stadt war.

Gott sei dank mussten wir wie gesagt nur diese Nacht überstehen und bestiegen am frühen Morgen die Fähre auf die offiziell schönste Insel der Welt, Koh Phi Phi 😍
      Auf der Überfahrt haben wir auch unsere ersten richtigen Reisebuddies getroffen, dazu aber im nächsten Beitrag 😉

Patong beach...

January 3, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Motorkami sa vyberieme do najznamejsieho strediska Phuketu na Patong beach.
      Doprava tu je o zivot. Pocas cca 15km trasy niekolko krat aj s motorkami stojime v zapche a v kopci obchadzame s motorkou vyvaleneho nemca. Toto dopravne dobrodruzstvo naozaj nie je pre kazdeho.
      Patong je znamy tak vecer hlavne svojim sexualnym zivotom ako aj cez den ako velke stredisko plne obchodikov s velikanskou plazou, na ktorej to zije.
      Kopa motorovych lodi, skutrov, hlava na hlave, slnecnik na slnecniku, no jednoznacna thajska Makarska riviera, teda stredisko pre masy, pre nas uplne o nicom s takmer nulovou Thajskou atmosferou. Jedina vyhoda, je tu strasne vela rusov (plati pre cely Phuket, obchody maju nazvy v azbuke, obcas sa objavi restauracia "ruskaja kuchnia"), takze na plazi sa konecne objavuju celkom pekne postavicky.
      Obchodne ulicky vzdialene pripominaju Ao Nang, centrum turizmu na Krabi, kde sme boli minuly rok, avsak ten mal ovela lepsiu atmosferu a aj vyzorovo to bolo lepsie.
      Inymi slovami navstivili sme ikonu slovenskych turistickych kancelarii (okrem este horsej Pataye), vykupali sa a potvrdili sme si, ze nie je Thajsko ako Thajsko.

V kvalitnej zapche sa presuvame na Karon beach. Aj ked je tu kopa ludi, plaz je kludnejsia a hlavna ulica ide (oproti Patongu) zarovno s plazou.
      Zas sa vykupeme a z plaze neskor utekame skor kvoli riadnej teplote. Viac menej tam bolo celkom prijemne.

Cestou este vybehneme na nejaky vyhliadkovy bod, odfotime si najjuznejsi mys ostrova Phuket a pomedzi kludnejsie letoviska a male scenicke plaze, kde to uz zacina mat smrnc a kde sa urcite este niektory den vratime sa vraciame domov.

Poobednajsia doprava sa zahustuje. V zopar kilometrovej zapche robime mysicky pomedzi stojace auta, alebo ich po bokoch rozne obiehame pocas ich pomalej jazdy, pricom este aj pocas toho obiehania vznikaju komprimaciou motoriek na uzsich miestach zaujimave situacie. Vyvrcholenim je nevedno kolko prudovy kruhovy objazd, do ktoreho sa vsetko zo vsetkych smerov tlaci naraz. Vu vnutri je kvantum motoriek v niekolkych urovniach vedla seba, medzi ktore sa snazia prerazit vacsie auta stylom, nebrzdim, idem, valcujem. Pomaly, ale isto.
      Taky kruhac by som daval v autoskole ako finalnu skusku.

Motorky su inak paradne. Tym, ze mame najnovsiu generaciu mame u motoriek take necakane veci ako parkovacia rucna brzda, led svetlomety, ci system Start-Stop, ktory na rozdiel od aut funguje skvelo. A kedze mame aj najnovsi typ motoru s nejakymi elektronickymi vymozenostami, ktory zerie "az" 1,5l paliva na 100km, tak ten system start-stop aj hodne pouzivame ;)

Doma konecne dame sprchu a Danka vo svojom oblecku z uteracku (vid. foto) vesia veci na nasom balkone. Skuste zistit podla foto hotelu, ktore izby asi mame. Inak je balkon s takym nizkym zabradlim (asi na azijsku velkost ludi) a takmer na najvyssom poschodi, ze sa na neho aj bojim vyjst.
      Skoro ma triafa, ked vidim, ze na tom balkone Danka stoji na stolicke a vesia z nej, lebo si snuru dala vysoko... Vysku snury okamzite nezavisle od jej protestov upravujem.

Plavba katamaranom

January 4, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 26 °C

Po ranajkach, ked sa zas na smrt prezerieme sa vyberame do Phuket Marina s cielom, ze tam budu nejake sailor obchody a nakupime min. nejaku Musto ciapku. Obchody tam ziadne nie su, ale zato boatshow...
      Zaregistrujeme sa vyplnenim dlheho A4 formularu, kazdy dostaneme vysacku s menom, krajinou atd. a s vidinou, ze uz o chvilu sa budeme prechadzat po na vode vystavenych lodiach vchadzame vchodom na vystavu, kde nas caka prvotny sok.
      Ten vchod vobec neviedol k lodiam, ale k stankom, z ktorych nas zaujal mozno tak jeden.
      Danku zlanarili na masaz zadarmo a ta sa nenechala prehovarat a ja s Tomcom nespokojny s aktualnym stavom sme postupne od personalu zistili, ze existuje jeden tajny vychod z vystavy, ktory vedie az na mola a k lodiam.
      O chvilu sa uz teda prechadzame po molach, kde zistujeme, ze s nasim vyzorom sa dostat na lode za milion a viac eur asi nebude sranda.
      Postupne vsak naberame odvahu a dostaneme sa aj na lode, kde je napisane, ze vstup len na pozvanie. Zacneme 42kou plachetnicou a pokracujeme 42kou katamaranom za smiesnych 534.000Eur v zakladnej vybave. Je to zaujimava skusenost, predsa len teoreticky je vsetko jasne, ako ten katamaran funguje, ale nikto z nas na katamarane nikdy fyzicky nebol.
      Uzili sme si tych zopar minut "plavby" (tak plavalo to na vode, aj ked to bolo cely cas ukotvene) a zhodnotili sme, ze na tu cenu to zas nebol az taky zazrak...
      Mna osobne este zaujal kajak z plexiskla (vhodny na menej kalne vody ako Sirava) a potom uz sup na motorkach skumat dalsie plaze.

Zajtra ideme vsetci na usne

January 4, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 26 °C

Dalsim cielom je plaz, ktora ako zistujeme sa nachadza vo vnutri luxusneho rezortu.
      Pre nas ziaden problem, o chvilu uz straznik otvara zavoru a sme dnu. Plaz nas vsak nejako extra neoslovi, tak smerujeme na Kao Mai, plaz o ktorej hlavnej atrakcii nenajdete nikde ani zmienku. Vyzera to, ze je na to informacne embargo.

Plaz je zaujimava tym, ze na jej konci je plot a hned za nim pristavacia draha letiska Phuket. A hlavne da sa tam dostat, takze to ideme skusit.
      Plaz bola jednoznacne najlepsim zazitkom dna. Sediet na plazi sirokej sotva 50 metrov a nechat si tesne ponad seba preletiet velke dopravne lietadlo to bola pecka. A to tie lietadla prilietali v 5 az 10 minutovych intervaloch.
      Piloti boli rozni adrenalisti, ale ti naj nam preleteli cca 30m nad hlavami.
      Samozrejme, ze plavanie vo vode bolo znackami zakazane v zone asi 150m od linie pristavania.
      Takze hned druhe pristavajuce lietadlo som si uzil z vody a to tak, ze preletelo priamo nado mnou a ja som podvedome vo vode clapotal prec, lebo som mal pocit, ze ma vezme so sebou. Bol to totiz presne ten adrenalista. Isiel tak nizko, ze sa dali pocitat nity na kridle (keby nesiel tak rychlo) a rachotilo to tak, ze behom sekundy ma rozbolela hlava.
      Hned ako to preletelo vodu sila motorov posunula vodnu hladinu a vytvorila zopar efektnych vln. Este som sa stihol pozriet na Danku a Tomca, ktori fotili z brehu a tych krasne odfuklo, ze sa zvalili na zem.
      No parada!
      Hned na to zistujeme, ze nie je vsetkej zabave koniec. Dalsou formou zazitku su startujuce lietadla. Tie sa postavia zadkom k plazi a vystartuju. A poniektore startuju tak, ze sa zdvihne piesok z plaze, na kozi pocitite pieskovy peeling a aj more to pekne odfukne. Obcas aj ludi - vid. foto.

Okrem toho, ze sa takto bavime pri pristani snad 15tich lietadiel, tak zistujeme, ze toto je konecne plaz pekna aj vyzorom, aj poctom ludi (primerane) aj hlbkou a vlnami v mori a hlavne tu nie je horuco, lebo lietadla vzdy vytvaraju vietor, aj ked obcas s vonou spalenych pneumatik.

Fakt perfektny zazitok.

Vecerny Patong a jazda motorkami

January 4, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 25 °C

Dostatocne unaveny z doterajsich zazitkov (a uz mame za sebou asi 60km na motorkach) ideme na prieskum dalsich plazi. Tie vsak uz pozorujeme podvecer krasne vysvietene s naozaj romantickou, primorskou atmosferou.
      Samozrejme kupime spilkorezen (1ks stoji 20) bez namahy zjedname 4ks za 60 bahtov a pomaly sa blizime k hlavnej vecernej atrakcii vecernemu Patongu.
      Spominame na vecerny Khao San road v Bangkoku, lebo Patong, to je snad este vyssi level.
      Miliarda barov samozrejme tesne vedla seba s hudbou na plne pecky a kazdy samozrejme s inou, pomedzi to obchodiky s kadecim a ako sa blizime k sexualnym ulickam, tak sa nam popod nohy pletu rozni ponukaci roznych zarucenych sex show. A tie cisla co ponukaju, to sa tu neda ani menovat (zo slusnosti). Obcas uz zoradeni tak v rade, aby sa im nedalo vyhnut a vobec sa nesustreduju len na mna a Tomca, ale kvalitne sa snazia zlanarit aj Danku, ktora len oci vyvaluje, ked sa tu dozveda o veciach, o ktorych nikdy v zivote nepocula. ;)
      Bohuzial Tomco je tak unaveny, alebo ma ine dovody, ze nas taha prec a tak si uzijeme len zopar uliciek a ideme domov.
      V kazdom pripade Patong ako centrum nocneho zivota urcite nema konkurenciu, to zas treba uznat a ked sa podari este Tomca zlanarime...

Posledne kilometre domov uz ideme s motorkami v noci (poslednych asi 30km) a to je zas vyssi level. Jednak sme unaveni, jednak zapcha a tento neriadeny chaos vobec nie je mensi. Prilby so slnecnymi stitmi, cez ktore uz nic nevidno a rozne svetla a svetielka sa na nich rozne lomia a odrazaju... Nie som schopny ist rychlejsie ako 40kmh, obcas zdvihem stit a potom pridam a prilbu mi odfukuje. Pocas jazdy mi ju zas Danka upravi na hlave tak, ze obcas sekudnu nic nevidim, no je to zabava.
      Tu by som nezil ani zadarmo. Pesi prejst cez cestu je adrenalinovy zazitok, motorkou sa len zaradit z vedlajsej cesty do prudu motoriek je obcas zopar minutovy problem a kdekolvek sa dostat je stres kombinovany s adrenalinovym vytrzenim... Navyse cely Phuket su vacsinou 4 prudovky v krizovatkach sa rozsirujuce na nevedno kolko pruhov. Vobec z toho nemate pocit romantickeho ostrovceka, ale milionoveho velkomesta.
      Na krizovatke to vyzera tak, ze v zapche roznych aut sa na cervenej este pred auta vtlaci cca 20-30 motoriek a tie na zelenu vsetky jedna cez druhu kazda svojou rychlostou, prenasledovane velkymi pickapmi vyrazia. No zazitok za vsetky drobne. Hlavne, ked ste dnu v tom gulasi. A ked este mate vodcu ako nas Tomco, potom mate aj take zazitky, ze sa v 6 prudovej krizovatke Tomco rozhodne (omylom) odbocit ked sa rozvieti zelena (ale len rovno) a on to stihne a ja ledva ubrzdim v strede krizovatky pred konvojom auto-motoriek, ktory sa na mna vyruti z protismeru (kedze ma zelenu)...

Ked sa konecne dostavame domov na motorkach svieti 120 odjazdenych kilometrov a sme tak dorazeni, ze sa ledva doplazim do sprchy, ale dnesny den stal za to!

P.S. Nic extra fotky, velmi sme nefotili a nevidel som ani poriadnu ladyboys, takze do centra diania sme sa asi ani nedostali

Big Budha

January 5, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 25 °C

Rano to zas (ako kazdy den) prezenieme s len 4 chodovymi ranajkami.
      Kedze tu sa ranajkuju jedla ako na obed, tak by sa to dalo rovno oznacit za 4 chodovy obed. Kedze to mame v cene hotela, tak sa napraskame a vydrzime potom behat cely den.

Hned potom sa vyskriabeme (motorkami) na jeden z najvyssich kopcov Phuketu poobdivovat obrovsku sochu Budhu, ale hlavne uzit si vyhlady,
      Pri Budhovi tetuska predava zmrzlinu s chlebom (ano dobre citate). My si kupujeme radsej bez chleba. Kokosova zmrzlina s farebnymi sladkymi gulockami a oprazenymi orieskami. Ak by sme chceli, tak nam to cele vlozia este do nejakej chlebobagety.
      Cestou dole si este navyse davame asi najdrahsie (vzhladom na velkost) jedlo tejto dovolenky pizzu o velkosti mikro (priemer tak 10cm) za az 3 eura...

Plaz Ya Nui a thajsky trh

January 5, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 25 °C

Nasledne pokracujeme kupanim na malej peknej plazi Ya Nui, z ktorej zamierime na pravy thajsky trh. O tom ani nebudem pisat, staci ak si detailne pozriete fotecky.
      P.S. Poznamky k foto:
      Podprsenky boli v akcii ked kupis 3 dostanes ich spolu za 2,6 Eura ;)
      Kukurica bola vo verzii v celku, ale uz aj v pohariku...
      Co boli tie zlte buchty nikto nevie...

Ban Laem Chan, บ้านแหลมชั่น