June - July 2016

Lodny dennik spojenych pesibusistov 01

July 7, 2016 in the United States ⋅ ☁️ 22 °C

Nasim odletom do Chicaga skoncila etapa karavanovych relokacii a zacala era vacsich pesich presunov a zaciatok vyuzivania nakladnejsich druhov dopravy... Do Chicaga sme prileteli rano okolo 5-6 miestneho casu. Let bol dost turbulentny a viacero cestujucich malo zaludocne problemy. Jednemu cudziemu chalaniskovi prislo zle uz pri vstupe do lietadla, akoby nieco tusil :D Po pristani sme sa aj s batozinou zlozili v jednom kute letiska a nakolko vonku prsalo, tak sme sa do obeda trochu prespali na dlazke s cim nemal nikto z personalu letiska ziadny problem. Po obede sme sa aj s batozinou presunuli metrom do centra mesta a usidlili sa v jednom z velkych parkov. V parku bolo celkom zivo nakolko sa tu konal nejaky festival, takze nase lebedenie bolo povazovane za normalne. Opat sme sa rozdelili na dvojice, kde vzdy jedna strazila batoxinu a oddychovala a druha brazdila Chicagskym centrom. Po prestriedani sa zacali v parku v amfiteatri premietat filmy s Chaplinom, na com sa zucastnilo urcite par stoviek ludi. Premietanie mohlo trvat tak zo dve hodiny, ktore boli zakoncene velkym aplausom. Po premietani sme sa este vsetci trochu potmolili v nocnom centre a nechali sa metrom odviezt spat na letisko, z ktoreho sme rano okolo 7 odlietali dalej do Atlantic City.Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 26

July 6, 2016 in the United States ⋅ ☀️ 38 °C

Rano sme sa na plazi v LA rozdelili, kde dvaja zostali strazit na plazi batozinu a dvaja sli po dalsiu Lucy :) Sichta na plazi spociatku vyzerala ako vyhra, obaja sme sa dosytosti osprchovali a nakolko to mohla byt nasa posledna plaz, tak som sa hodil do plaviek ze sa trochu poopalujem. Slniecko bolo pod mrakom, tak ani tak neprazilo. Ked som sa doopaloval, bol som okrem zadku vsade cerveny jak rak :D Hold kalifornskemu slniecku sa neda verit... Ked sa chalani vratili aj s autom, nalozili sme donho batozinu a moje spalene telo a vyrazili sme upchanym Los Angeles do Las Vegas na letisko. V LA sme sa stihli este zastavit v uplne prvom McDonalde, ktory este dnes funguje. Na letisko sme sa celkom dost ponahlali, nakolko sme mali malo casu a navyse sme museli vratit Lucy par mil od letiska. Nakoniec sme to len tak tak stihli a mohli odletiet do Chicaga. Inak vo Vegas maju hracie automaty aj na letisku za check-inom :)Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 25

July 6, 2016 in the United States ⋅ ☀️ 25 °C

Do Los Angeles sme dorazili okolo 8 vecer, akurat aby sme sa stihli presunut pred radnicu kde sa mala konat jedna z mnohych slavnosti/akcii ku dnu nezavislosti. Nakolko americania ziju v strachu pred teroristickymi utokmi, do arealu radnice nas s batozinou nevpustili. Rozdelili sme sa teda na dve dvojice, kde jedna sa sla pozriet na radnicnu akciu a druha zatial strazila kufre pri budove sudu s tym, ze sa po nejakej dobe vymenime. Ked sme ako prva skupina dorazili do arealu radnice, akurat skoncil hudobny program a msl zacat ohnostroj. Pokyny moderatora zneli jasne, treba sa pozerat nad radnicu. Americky sudruhovia asi niekde spravili chybu, lebo ohnostroj sice bol, ale kvoli budove radnice ho nebolo vidiet :D Ihned zavladla davova psychoza a vsetci zacali obiehat radnicu aby aspon nieco videli. Pravdu povediac silvestrovsky ohnostroj na Ciernej Vode byva velkolepejsi :) Po ohnostroji zacalo mesto celkom rychlo vymierat a my sme zacali hladat vhodny kutik na prespanie. Lokalny bezdomovci nam dali tip, ze v parky sa cez noc cistia a z tadial nas vyzenu. Tak sme sa pomaly presuvali mestom, pricom sme si dali kratku pauzu pred budovou kniznice. Do 5 minut vysiel straznik ze tam zostat nemozeme. Na nasu otazku ci nevie kde by sme sa mohli na noc podiet povedwl, ze mame cakat ze nam nieco pohlada. O chvilku sa vratil aj s papierom nejakej organizacie pomahajucej bezdomovcom :) Tak sme mu pekne podakovali a nasadli na bus smerom na plaz, na ktorej sme sa doruzova vyspali.Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 24

July 4, 2016 in the United States ⋅ ⛅ 13 °C

Nakolko sme si ponechali Lucy na dalsich par hodin a nadrz sme mali poloplnu, nic nam nebranilo vyrazit po top miestach San Francisca. Lucy sme nechali v strede mesta pri najvyssom mrakodrape co sa nam pri jej hladani na spiatocnej ceste ukazalo ako klucove :) Zo stredu mesta sme postupne pochodili obrovsku cinsku stvrt a potom sme sa zacali presuvat smerom k moru k vaznici Alcatraz. Pri nasom presune sa cez mesto prevalila mohutna a nizka oblacnost, ktora sa rozplynula az rano. Pocitova teplota sa behom 15 minut znizila z kratasov a kosele na nohavice, mikinu a bundu. Nakolko sme boli od Lucy dost daleko a casu sme tiez nemali neobmedzene, pokracovali sme v letnejsom obleceni dalej. Nad oceanom sa drzala silna hmla, takze Golden Gate sme videli len z casti. Alcatraz sme tiez absolvovali len z pozicie vzdialenych pozorovatelov, nakolko vstupne bolo nad nase financne limity. Celkovo sa toho dalo v San Franciscu dost vidiet a nasavat atmosferu mesta, skoda len toho pocasia, ktore sa zmenilo rychlejsie ako v Tatrach. K Lucy sme sa vratili az za tmy, kde nam pri jej hladani vyborne posluzila mala svetelna show na vrchole spominaneho mrakodrapu. Nakoniec sme sa v snahe uvidiet Golden Gate odviezli az uplne popod neho, ale hmla bola taka husta, ze sme nevideli ani kusok konstrukcie, pricom sme od nej nemohli byt na viac ako 100 metrov. K pozicovni, kde sme mali Lucy vratit, sme prisli okolo pol druhej rano a nakolko sme nemali kde spat, naposledy sme vyuzili je pohostinnost, s tym ze rano sa vypraceme a auto aj sklucami nechame tam (4. jula maju v Usa Den nezavislosti a vraj v pozicovni maju volno). Rano sme sa zobudili na to, ze vsetky auta okolo, ktore mali byt rovnako ako Lucy vratene cez vikend su uz vparkovane vo dvore pozicovne a postupne sa cistia :) Tak sme sa urychlene vypratali, auto tam nechali a peso sme sa presunuli asi k pol hodinu vzdialenej zastavke metra, ktorou sme prisli do stredu San Francisca na autobusove nastupiste pre dialkove spoje. Po tom, co sa nam odprezentovali vsetky miestne ludske individua sme nasadli na autobus naspat do Los Angeles...Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 23

July 3, 2016 in the United States ⋅ ☀️ 19 °C

Rano sme zo San Jose vyrazili odovzdat Lucy, pricom sme sa este stihli zastavit v Silicon Valey obzriet si centraly velkych IT firiem. Nakolko bola nedela, vsetko bolo puste a celkovo arealom a budovam chybal ocakavany velkolepy efekt. Spravili sme si aj kratku zastavku na Standforde, ktoreho areal posobil kultivovane a celkom zivo, nakolko to vyzeralo ze sa zrovna studenti ubytovavali na internatoch. Ked sme pred obedom dorazili do pozicovne aut, bola zatvorena. Kluce sme teda mali podla zmluvy vhodit do schranky a auto nechat pred branou vedla ostatnych cez vikend vratenych aut. Vzniknutu situaciu sme vyhodnotili tak, ze ked vratime Lucy o par hodin neskor, v podstate sa nic nestane :)Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 22

July 3, 2016 in the United States ⋅ 🌙 8 °C

Noc sme stravili niekde v San Barbare v bocnej ulicke. Noc bola celkom chladna, hlavne teda v jaskyni na streche auta. Po rannej kavicke a hygiene v McDonalde sme vyrazili smerom do Sequoia & Kings Canyon National Parks. Po par hodinach jazdy sme necele 2 hodinky pred zapadom slnka dorazili k vstupu do parku. Od vstupu az po sekvoju generala Shermana to bola skoro dalsia polhodina serpentinami s celkom slusnym prevysenim, ale tie vyhlady stali za to. Cesta smerom do najvyssieho bodu hory sa tiahla lestnatym lesom bez jedineho naznaku ze nejaku sekvoju vobec uvidime. Az ked sme sa s autom prehupli cez vrchol hory ocitli sme sa v zajati vysokanskych a hrubociznych sekvoji. Videli sme najmohutnejsi strom na planete, ale keby nebol oznaceny, bolo by v lese kandidatov na tento titul hned niekolko. V noci sme sa presunuli do San Jose, kde sme prespali pred Walmartom.Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 21

July 2, 2016 in the United States ⋅ ☁️ 18 °C

V LA sme stravili aj nasledovny den. Presli sme si skoro cely hollywoodsky chodnik slavy, ponachadzali hviezdy tolkych znamych ludi, ze sa nam to uz nakonci nechcelo ani fotit :) V jednom obchode so suvenirmi nas dost neprijemny predajca skoro vyhodil, lebo sme si neprezerali tricka v kominikoch, ale dovolili sme si ich z kominiku vybrat a rozprestriet, pricom drmolil nieco o zasr*nych nadradenych europanoch, tak sme mu velku trzbu neurobili :) Zasli sme si aj pod napis Hollywood, kde zrovna nejaka vychadzajuca hviezda natacala nizkonakladovy videoklip na fotak :) Hned pod napisom bol park na vencenie psov, v ktorom sme si na prenosnom plynovom varici uvarili spageti. Psom sa vona nasho pokrmu asi dost pozdavala, lebo po naservirovani ich bolo pod stolom pod nohami hned niekolko :) Pocas konzumacie spagiet sme museli odbehnut zachranit nas novy mini-karavan, nakolko sa pri nom zastavil serif, ktory po kratkej obhliadke zacal vypisovat pokutu. Problem bol v tom, ze sme zadnym kolesom parkovali pri nacerveno natrenom obrubniku, co oznacuje parkovacie miesto pre pripadnych poziarnikov. Serif ked pocul ze sme z Europy ihned vyhodnotil, ze sme v krajine novi a tym padom sme sa nestihli oboznamit s dopravnymi predpismi a tak nas priestupok vyriesil len dohovorom :)Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 20

July 1, 2016 in the United States ⋅ ☁️ 19 °C

Tak sme sa v Los Angeles museli po dvoch tyzdnoch rozlucit s Amy (s nasim prvym karavanom) aby sme si vzapeti za hubicku pozicali na par dni Lucy, auto s kuchynkou v kufri a stanovym noclahom na streche :) Hned sme sa vybrali do Santa Monicy skusit tunajsie plaze a vodu ticheho oceanu. Tichy ocean je oproti vodam mexickeho zalivu ovela chladnejsi a burlivejsi, dokonca aj piesok je tu drsnejsi. Pobrezie je tu skor vhodnejsie na surfovanie ako na plavanie...Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 19

June 30, 2016 in the United States ⋅ 🌙 22 °C

Po dni stravenom vo Vegas sme sa zase zacali hybat smerom na zapad, teraz uz primarne do nasej konecnej karavanovej destinacie Los Angeles. Cestou sme sa este zastavili pri velkom cintorine lietadiel, ktory je bohuzial oploteny, tak sme sa nevedeli k stovkam lietadiel dostat blizsie. Ale aj ten pohlad zpoza plota stal za to.Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 18

June 28, 2016 in the United States ⋅ ☀️ 34 °C

Konecne Vegas, clovek tu najde uplne vsetko, Eifelovku, sochu slobody aj egyptdke pyramidy. Vecer to tu zije, vsade sami turisti, kasina plne ludi co bezhlavo hadzu peniaze do krutiacich sa masin a tuzia po stasti...Read more