Kolizejs

December 4, 2021 in Italy ⋅ ☁️ 11 °C

No busa ārā pa taisno uz Kolizeju. Nepilnu 20min gājiens un esam klāt. Informācijas avotos dati ir mainīgi, bet itkā ziedu laikos gandrīz 2000 gadus vecajā Kolizejā varēja satilpt 50'000-80'000 skatītāji. Pa ceļam satikām vietējo antivakseru piketu, bet ātri apdzinām un pazudām. Nav mums saistoša tēma.
    Kolizejs iespaidīgs. Iespaidīgāks nekā man liktos iepriekš ar visu to, ka līdz mūsdienām saglabājusies aptuveni tikai trešdaļa no visa orģinālā kompleksa. Veronas arēna nelikās varena salīdzinot ar šo. Pēc visiem dienas skrējieniem ir tāds neliels sagurums tāpēc nolemjam tur pat Kolizeja pagalmā kafejnīcā Oppio Cafe atzīmēties ar aliņu un aperola kokteili. Nav tik traki. 7€ par 0,5 aliņu. Salīdzinājumam Nicā bija 8€ par 0,3L. Ārā arī gana silts, lai komfortabli pasēdētu.
    Tumsā visur, kur skaties iespaidīgas un simtiem gadus vecas, milzīgas ēkas. Aizgājām vēl līdz Trevi strūklakai. Šeit vēl atgriezīsimies arī citas dienas tāpēc ilgi nekavējamies un lēnām dodamiesuz māju pusi. Pa ceļam izlasu interesantu faktu - strūklakā gada laikā tūristi samet aptvueni 3 miljonus eiro monētās.
    Apartamenti ejamā attālumā no lielajiem objektiem. Tāds maksimālais budžeta variants paliekot pie nosacījuma, ka apartamenti mums ir savi, nevis dalītie koju varianti. Mēs šajā jautājumā neesam ļoti prasīgi. Galvenais, lai gulta ērta un savs pods. Par 5 naktīm Termini guest house Inn samaksājam 205eur. Apartatamenti atrodas netālu no Termini dzelzsceļa stacijas. Centrālie objekti ejamā attālumā.