Austria
Klopein am Klopeiner See

9 travelers at this place

See reloaded

June 22 in Austria ⋅ 🌙 21 °C

Heute ging es uns beiden das erste Mal wieder so gut das wir uns eine kleinere Wanderung zu trauten.
    Während dem Laufen stellten wir beeindruckt fest wie wir die Nachwirkungen immer noch deutlich spüren.
    So waren wir nach der recht einfachen Tour ordentlich geschafft, was zum Teil aber auch an der Temperatur von knapp >30° liegen mochte.

Weiter gefahren sind bis zum dem Klopeiner-See.
    Bei dem Wetter wollten wir einfach ins Wasser.
    Klar findest man keinen Parkplatz mit Zugang zum See auf dem gut für eine Nacht stehen könnte.
    "Camping verboten" Schilder soweit das Auge reicht.
    Also an einem Campingplatz angehalten, einen schönen Platz bekommen und direkt die etwa 25m bis in den See bezwungen.

Abendessen gab es heute bei gutem Wetter draußen.
    Leider erstmal immer noch Schonkost, deshalb Gemüsereis.
    Trotzdem lecker.

Der ist ja zutraulich

Pia Seitz

ja haben vom Platzwart den Tipp bekommen hat uns aber gewarnt nie nur einen leeren Finger hin zu strecken das mag er wohl gar nicht 😂

Detlef Radke

Schön zu hören das es besser geht .

Pia Seitz

da sind wir sehr froh darum 😃

10 more comments

Krásné Klopeiner See

July 27, 2020 in Austria ⋅ ☀️ 33 °C

Ke Klopeiner See jsme se vrátili po 3 letech. V roce 2017 jsme se tu stavovali po cestě do Chorvatska a jezero nás okouzlilo tak, že jsme se k němu toužili vrátit. Lákala nás jak teplota jezera (až 29 stupňů, aktuálně 25 stupňů), tak malebnost místních pláží. Jedná se o mola vytažená do jezera a každý hotel má většinou svoji vlastní privátní pláž, což je super. Někdy navíc i s bonusem v podobě plážového baru. 🍹🍹
    Pokud zavítáte do této rekreační oblasti, doporučujeme vybrat si ubytování se soukromou pláží. Jsou zde i veřejné, ale čím jste blíže k turistickému centru, tím jsou plnější. Za veřejné pláže se platí zhruba 5 EUR na osobu, ale po 16. hodině již bývají zdarma. Jak je to s případnou výpůjčkou slunečníku a lehátek nevíme, protože my máme naši super pláž, kterou milujeme. 😍 Máme to tam od hotelu asi 10 minut pěšky. Pláž je zamykatelná, takže obavu o věci, které si s sebou nosíme, nemáme. Na pláži je převlékárna, toaleta a od 13. do 17. hodiny je možné koupit si kávu, pivo, víno a koktejly, které míchá náš pan domácí. Vstup do jezera je možný ze břehu i z mola. Mola jsou zde typická pro všechny pláže. Slunečníky a lehátka máme zdarma. Vstup na pláž je 24/7. Tak třeba ještě přidáme nějaké noční fotky. 😉

Trochu hlava na hlavě. Co rozestupy...... [Iva]

7/28/20Reply

Pachatelé se vrací na místo činu

July 29, 2020 in Austria ⋅ ⛅ 24 °C

Když jsme tu byli naposled, večeřeli jsme ve skvělé stylové restauraci Mochoritsch Eck. Není nad to zavítat do pověřeného podniku, který si stále drží svoji kvalitu. Rádi se sem opět vrátíme. 👍

Martina a Jirka

Obdoba našeho indiánku - Indianer mit schlag.

7/29/20Reply

Procházka kolem jezera

July 29, 2020 in Austria ⋅ ☀️ 26 °C

Ve středu mělo být ošklivo, tak jsme se vypravili na procházku kolem jezera, které v důsledku nízkého průtoku patří k nejteplejším alpským jezerům. Jezero je napájeno jen malými přítoky a spodní vodou. Jeho průměrná hloubka činí 23 m, největší hloubka je 48 m a lze jej obejít za cca 1 hodinu a 15 minut. 😉Read more

Martina a Jirka

Příjemná restaurace Seerose (Ostuferstraße 22, Unterburg am Klopeiner See). 👍

7/31/20Reply

Farmářské trhy převážně s alkoholem

July 28, 2020 in Austria ⋅ ☀️ 29 °C

Každé úterý a pátek jsou zde u veřejné pláže "bauernmarkt", což jsme netušili, jak by mělo úplně vypadat. Farmářský trh? Ale proč je od 16:00 do 21:00? 🤔 Možná je to proto, že 50 % nabízených komodit je alkohol. 😁 Všichni degustují místní ovocné pálenky (schnaps) a ředí to nápojem zvaným most, což je dle našeho odhadu jablečné víno (6,5 % alk.). K tomu se zajídají obložené chleby, které jsou tak osázené šunkou, špekem atd., že chleba není ani vidět. A kdo má chuť, tak sežene i něco sladkého. Každé úterý a pátek po koupání prostě počítejte s tím, že domů dorazíte náramně rozjaření. 🤩Read more

Erkundung am Kopeiner See

June 23 in Austria ⋅ ☀️ 21 °C

Heute ging es bei super Wetter auf eine kleine Wanderung und Erkundung durch die Umgebung.
    Wir waren schon früh unterwegs, damit wir bei angenehmeren Temperaturen unterwegs sein konnten.
    Den Nachmittag verbrachten wir am See.
    Abends wagten wir uns das erste Mal an was anderes als Gemüsebrühe, es gab Spaghetti Bolognese.

Es geht bergauf

Annette Seitz

Das hört sich schon viel besser an.

Susanne Radke

Gute Nachrichten. Wenn's wieder schmeckt kommt die Urlaubsfreude zurück.

Klopein am Klopeiner See