Austria
Sankt Kanzian am Klopeiner See

12 travelers at this place

Krásné Klopeiner See

July 27, 2020 in Austria ⋅ ☀️ 33 °C

Ke Klopeiner See jsme se vrátili po 3 letech. V roce 2017 jsme se tu stavovali po cestě do Chorvatska a jezero nás okouzlilo tak, že jsme se k němu toužili vrátit. Lákala nás jak teplota jezera (až 29 stupňů, aktuálně 25 stupňů), tak malebnost místních pláží. Jedná se o mola vytažená do jezera a každý hotel má většinou svoji vlastní privátní pláž, což je super. Někdy navíc i s bonusem v podobě plážového baru. 🍹🍹
    Pokud zavítáte do této rekreační oblasti, doporučujeme vybrat si ubytování se soukromou pláží. Jsou zde i veřejné, ale čím jste blíže k turistickému centru, tím jsou plnější. Za veřejné pláže se platí zhruba 5 EUR na osobu, ale po 16. hodině již bývají zdarma. Jak je to s případnou výpůjčkou slunečníku a lehátek nevíme, protože my máme naši super pláž, kterou milujeme. 😍 Máme to tam od hotelu asi 10 minut pěšky. Pláž je zamykatelná, takže obavu o věci, které si s sebou nosíme, nemáme. Na pláži je převlékárna, toaleta a od 13. do 17. hodiny je možné koupit si kávu, pivo, víno a koktejly, které míchá náš pan domácí. Vstup do jezera je možný ze břehu i z mola. Mola jsou zde typická pro všechny pláže. Slunečníky a lehátka máme zdarma. Vstup na pláž je 24/7. Tak třeba ještě přidáme nějaké noční fotky. 😉

Pachatelé se vrací na místo činu

July 29, 2020 in Austria ⋅ ⛅ 24 °C

Když jsme tu byli naposled, večeřeli jsme ve skvělé stylové restauraci Mochoritsch Eck. Není nad to zavítat do pověřeného podniku, který si stále drží svoji kvalitu. Rádi se sem opět vrátíme. 👍

Procházka kolem jezera

July 29, 2020 in Austria ⋅ ☀️ 26 °C

Ve středu mělo být ošklivo, tak jsme se vypravili na procházku kolem jezera, které v důsledku nízkého průtoku patří k nejteplejším alpským jezerům. Jezero je napájeno jen malými přítoky a spodní vodou. Jeho průměrná hloubka činí 23 m, největší hloubka je 48 m a lze jej obejít za cca 1 hodinu a 15 minut. 😉Read more

Farmářské trhy převážně s alkoholem

July 28, 2020 in Austria ⋅ ☀️ 29 °C

Každé úterý a pátek jsou zde u veřejné pláže "bauernmarkt", což jsme netušili, jak by mělo úplně vypadat. Farmářský trh? Ale proč je od 16:00 do 21:00? 🤔 Možná je to proto, že 50 % nabízených komodit je alkohol. 😁 Všichni degustují místní ovocné pálenky (schnaps) a ředí to nápojem zvaným most, což je dle našeho odhadu jablečné víno (6,5 % alk.). K tomu se zajídají obložené chleby, které jsou tak osázené šunkou, špekem atd., že chleba není ani vidět. A kdo má chuť, tak sežene i něco sladkého. Každé úterý a pátek po koupání prostě počítejte s tím, že domů dorazíte náramně rozjaření. 🤩Read more

Strandbad am Turnersee

August 21, 2020 in Austria ⋅ ☀️ 29 °C

Am Nachmittag fahren wir nochmals zum Strandbad Turnerseehof. Hier ist es sehr friedlich. Das Wasser scheint nach zwei heissen Tagen noch ein wenig wärmer als bei unserem ersten Besuch. Jedenfalls unterbiete ich meinen letzten Rekord und bin noch 12.7 Sekunden schneller im Wasser ;-)Read more

Sablatnigmoor, Informationszentrum

August 19, 2020 in Austria ⋅ ⛅ 22 °C

Beim Informationszentrum Tomar-Keusche hat es eine Beobachtungshütte direkt am Wasser. "Tomar" ist ein slowenischer Familienname, und eine Keusche ist ein kleines Bauernhaus in Österreich.

Ausser einer nervös hin und her fliegenden Libelle ist nicht viel los. Da entdeckt Martina mit ihrem Zoom-Objektiv einen Eisvogel auf der Lauer. Für mein Smartphone leider zu weit weg.

Ein Biologe, der eine kleine Besuchergruppe herum führt, erklärt die ökologischen Folgen eingeschleppter Arten am Beispiel des amerikanischen Flusskrebses.

Später erklärt uns ein anderer Biologe noch, dass dieses seit 1979 geschützte Moorgebiet ursprünglich ein künstlicher Karpfenteich war.

Familienhotel Gasthof Sablatnighof

August 18, 2020 in Austria ⋅ ☁️ 22 °C

Nach kurzer Weiterfahrt fanden wir unser Hotel, wo wir die nächsten Nächte verbringen werden. Es war eine der letzten Unterkünfte in der Gegend, denn auch hier in Österreich gibt es viel inländischen Tourismus.

Die Gegend um den Klopeinersee ist vor allem für seine ungewöhnlich warmen Badeseen bekannt und beliebt: 26 °C Wassertemperatur sind hier im Sommer normal!

Baden im 27 °C warmen Turnersee

August 19, 2020 in Austria ⋅ ⛅ 27 °C

Nach einem kurzen Zwischenhalt in unserer Unterkunft, um in die Badekleider zu schlüpfen, fuhren wir mit dem Auto zum Turnersee. Bekannter für das wärmste Seewasser Europas ist zwar der Klopeinersee, aber der benachbarte, etwas kleinere Turnersee ist genau so warm und erst noch viel weniger verbaut.

Ich hätte mir das Wasser zwar gerne noch wärmer gewünscht, aber bei 27 °C konnte ich mich wenigstens überwinden, schliesslich doch noch bis zum Hals ins Wasser zu gehen und mit Martina etwa die halbe Seelänge entlang des mit Schilf und Seerosen üppig bewachsenen Ufers hin und wieder zurück zu schwimmen.

Sankt Kanzian am Klopeiner See, Санкт-Канциан-ам-Клопайнер-Зее, SKK