Georgia
Zugdidi

Here you’ll find travel reports about Zugdidi. Discover travel destinations in Georgia of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Genug einsame Bergwelt, wir sind reif für die Russen! Also machen wir etwas, was wir eigentlich absolut und wirklich gar nicht machen wollten - wir fahren ans Schwarze Meer! 😎 Und zwar ins Las Vegas von Georgien: Batumi! Reiche Russen, feiernde Türken, was-kostet-die-welt-Araber - genau unser Metier. Noch etwas skeptisch reisen wir per Marschrutka Sammelbus los, sind aber zuversichtlich dass uns die zwei geplanten Übernachtungen gefallen werden und es geht ja auch um Abwechslung. Dass es nicht das dekadent gebuchte Sheraton Hotel ist, das bei uns die stärksten Eindrücke dieses Urlaubs hinterlassen wird, konnten wir zu diesem Zeitpunkt noch nicht wissen....... #cliffhangerRead more

Friedhof in Sugdidi

August 13 in Georgia

Von Batumi fahren wir über Poti und Zugdidi nach Swanetien. Erst geht es entlang des Meeres und
    über einen Pass. Hier wird Bambus angebaut. Die Feuchtigkeit vom Meer ist selbst in Zugdidi noch
    zu spüren.
    Der Friedhof ist wegen seiner überdachten Gräber sehr speziell.

Ako stráviť deň v daždi

May 4, 2017 in Georgia

Posledný deň nám počasie neprialo, ale našťastie v okolí sa dá robiť jedna zmysluplná vec - navštevovať jaskyne. V okolí sú hneď dve.

Jedna má pri sebe skameneliny dinosaurích stôp, druhá sa volá Prometeova a bola fakt mega.

Dve nové poznatky:

- nie je problém meniť adresy domov tak, že sa nasledujúce čísla nachádzajú na rôznych uliciach
    - keď niekto neplatí účty za mobil, účet mu zrušia a číslo posunú ďalej. Tak vám môžu volať miestni v domnení, že hovoria so svojou kamoškou.

Využili sme takzvanú internacionálu - dorozumievali sme sa slovensky (vychodňarsky), nemecky, anglicky, rusky i gruzinsky, aby sme všetko vedeli vybaviť. No, a samozrejme aj správnu gestikuláciu a posunky. Často stačí iba prikyvovať. A je to mega zábava, keď z niekoho vypadne:

- "tam mace ceduľu!"

Hovoriac to nášmu gruzinskému šoférovi.

Zugdidi, Sugdidi, זוגדידי, Zugdidis, Зугдиди