Japan
Kaributo

Dzien kultury Japońskiej

January 31 in Japan ⋅ ☁️ 0 °C

Po skiturowej wyrypie, padła decyzja na dzień odpoczynku połączony z zwiedzaniem dobrze zapowiadającego się wąwozu hell valley, średniowiecznej japońskiej wioski oraz zakończeniem w japońskich ciepłych źródłach onsenach.
      Więc, wąwóz nie był najgorszy ale wyglądał jak wielki plac budowy z aromatem przepełnionych toi toi a głównym punktem wąwozu był nazwany przez nas magic pound...
      w skrócie tragedii nie było ale nie porywało. Po tych ekscytujących doznaniach postanowiliśmy pojechać do skansenu Noboribetsu Date Jidai Village który przedstawiał średniowieczną japońską wioskę
      . Generalnie fajnie zorganizowane miejsce gdzie można sobie zobaczyć jak żyli Japończycy w dawnych czasach, mieliśmy okazję postrzelać z łuku i porzucać shurikenami w tarczę. Na koniec zostało nam przedstawienie o ninja połączone z historyjką emocjonalną, dość ciekawe przedstawienie jak na tego typu miejsca, napewno mniej obciachowe niż w Nepalu. Dobrze zgrali grę świateł z efektami dźwiękowymi z pegasusa. Po tym wszystkim pojechaliśmy odebrać wujka Papryka który postanowił zostać w pięknie pachnącej jajem dolinie i coś popracować w hotelowym lobby a następnie udać się na onsen. Onsen był dość przyjemnym doświadczeniem, temp wody są o wiele wyższe niż w naszych gorących źródłach więc trzeba uważać żeby się nie ugotować, jedynym mankamentem jest to że w onsenie jest wielki festiwal kiełbasek ale za to na plus że trzeba się porządnie wyszorować przed wejściem.
      Po kąpielach przyszła kolej na kolacje, codzień odkrywamy że wyszukiwanie restauracji w Google Maps działa tutaj średnio a język angielski jest tutaj tak popularny jak u nas słowacki. W samej restauracji musieliśmy się porozumieć za pomocą translatora z którym trzeba uważać czego doświadczył Grześ gdyż chciał zamówić jak się okazało dziwna czynność seksualna z szopem praczem.
      Po kolacji sklep sake i spanie

Mt. Raiden - skitury - dzień 12

February 7 in Japan ⋅ ☁️ -1 °C

Prognozy w dalszym pokazują brak opadów więc znowu pada na wyrype Skiturowa, tym razem po naradzie pada wybór na mt. Raiden czyli wyprawę weryfikacyjną czy jest to siedlisko wojownika Piorunów z Mortal Kombat.
      Niestety okazało się że nie odnaleźliśmy gromowładnego wojownika a same podejście wyglądało bardziej jak trasa Brzeziny - Hala Gąsienicowa. Dość długie i monotonne.
      Sam zjazd przyjemny i spokojny. No może nie dla każdego ponieważ Pio postanowił się zmierzyć z dwoma japońskimi brzozami, niestety pojedynek zakończył się 2:0 dla brzóz a Przemek z braku widoczności kontrastu ma sniegu nie zauważył wklęśnięcia przed sobą i zrobił bardzo piękny skok na główkę w zaspę.
      Popuściliśmy także wodze fantazji i chcieliśmy nagrać jak wygłodniała sfora wilków mknie w puchu przez japońskie lasy ale wyszło to bardziej jak latająca sfora upośledzonych ratlerków, także produkcja uległa kasacji we wstępnej obróbce.
      W dalszym ciągu lekko nadgryza nas katar i gardło ale widać już poprawę w stanie zdrowia .

Kaributo